Kámen růženín (růžový křemen) – jaké má účinky a vliv na zdraví? 4.81/5 (27)

Sponzorováno

Růženín je kámen lásky, čistí a otevírá srdce na všech úrovních

Růženín je kámen lásky, čistí a otevírá srdce na všech úrovních

Jak už jeho název napovídá, růženín je krásně zbarven do růžové barvy. Tento kámen s krásným růžovým vzhledem je tak ideální jako dekorativní kámen. My se však v tomto článku nebudeme zabývat tím, jak tento kámen vypadá, ale jaké na nás může mít účinky z pohledu zdraví.

Růženín byl po staletí používán při různých obřadech a ceremoniích, zůstává kamenem romantiků. Růženín je vlastně odrůda křemene, je tvořen oxidem křemičitým. Tento kámen můžeme najít v dolech po celém světě. Nejběžněji růženín pochází z Brazílie, Madagaskaru, Indie, Číny, USA a Jižní Afriky.

Proč je vlastně růženín růžový?

Tento krásný růžový kámen není vlastně nic jiného než křemen, který absorboval minerály jako mangan a titan. V závislosti na hloubce kamene a minerálech, které obsahuje, může být barva kamene od bledě růžové, až po tmavě růžové odstíny. V závislosti na tom, kde byl kámen těžen, může také obsahovat stopové nebo vláknité stopy rutilu nebo borosilikátu podobné dumortieritu. Tyto stopy pak někdy vytváří krásné obrazce a efekty (např. jako kočičí oko) v kamenu, který je pak ideální pro použití v klenotnictví.

Geologicky řečeno, růženín je oxid křemičitý, který byl stlačován po celá léta při extrémně vysokých teplotách a pak se ochladil do růžového kamene naplněného energií.

Na co se růženín používá?

Růženín je také známý díky svým léčebným vlastnostem. Je pověstný tím, že svému nositeli pomáhá přitahovat lásku a pomáhá ji také udržet. Říká se, že růženín je kámen bezpodmínečné lásky a nekonečného míru. Je to nejdůležitější křišťál pro srdce a srdeční čakru. Také se traduje, že je docela efektivní při ochraně nositele před bolestí a zklamáním. Stručně řečeno se vžilo, že má silný účinek na emoční zdraví a pohodu.

Hlavním důvodem pevnosti kamene jsou prvky mangan a titan, které obsahuje. Tento obsah minerálů je zvláště užitečný při uklidňování a uzdravování mysli.

TOP 3 benefity růženínu pro zdraví, psychiku a lásku

Podívejme se na 3 největší přínosy, které nám růženín může nabídnout.

1. Sebeláska & sebevědomí

Přestože většina lidí používá růženín pro „přilákání“ lásky k sobě, kámen je také užitečný v tom, že zvyšuje sebevědomí. Může vám pomoci pochopit vaše pravé já, zvýší vám sebevědomí bez ohledu na situaci, ve které se nacházíte.

Zlepšení sebevědomí a přijetí sebe sama jsou dvě z nejkrásnějších léčivých sil růžového křemene. Je to také výborný kámen pro lidi, kteří mají potíže s přijetím lásky od jiných, jestliže se jí cítí nehodni. Může otevřít vaši mysl, aby okamžitě milovala a zklidnila negativní vlivy. Růženín je symbolem lásky, krásy a uzdravováni.

Způsob, jakým usnadňuje lásce vstoupit do vašeho života, je prostřednictvím schopnosti přenést vaše vědomí na „vyšší úroveň“.

Pomáhá odpouštět, chápat a vidět situace z jiné perspektivy, léčivé vlastnosti růženínu vás naplní moudrostí a prohloubí vaše spojení s vaším partnerem. Stejně tak vlastnosti růženínu poskytují jemnou energii, která pomáhá rozpoznat vaši potřebu soucitu. Umožňuje vám vidět, že i vy si zasloužíte odpuštění a pochopení sami od sebe.

Sponzorováno

Souvisí hodně s prvkem vody, léčebné vlastnosti růženínu jsou přirozeně tekuté. „Vymyje“ toxické energie a emoce, které jsou uvnitř vás uvězněny.

2. Vliv na srdeční čakru

Růženín má velmi silný účinek na srdce. Srdce nemůže přejít z ublížení na novou důvěru jen tak, dokud plně neporozumí a nepřijme situace z minulosti. Růženín odstraňuje pocity strachu a podezření, které tomuto přechodu zabraňují.

Růženín je silný léčivý krystal s hlubokým metafyzickým a duchovním významem, který se nachází prakticky po celém světě.

3. Vliv růženínu na zdraví

Fyziologicky je růženín považován za mocný léčivý kámen. Je znám tím, že odstraňuje nečistoty z tělních tekutin. Také se traduje, že může zlepšit oběh, zlepšit propojení neuronů a dokonce urychlit uzdravení.

Nikdy však žádný krystalem nenahrazujte rady kvalifikovaného lékaře. Je to spíš doplněk vaší léčby, v žádném případě její náhrada.

Elixír z růženínu hojí popáleniny a puchýře, vyhlazuje pleť.

Jak kámen používat?

Nejlepší způsob, jak použít kámen, je rozprostřít ve vašem domě kousky růženínu. Jednoduše ho dát na různá místa u vás doma. Hodně lidí si také umisťuje kousky růženínu kolem domu, venku na jejich zahradě. Přírodní, neopracované kousky tohoto kamene jsou ideální pro venkovní účely.

Další možností je meditovat s kamenem drženým v ruce. Meditace s růžovým křemenem je velmi příjemný zážitek.

TOP 7 faktů o růženínu

Podívejte se s námi na 7 zajímavých faktů o růženínu:

  • Růženín je velmi oblíbený ve Feng Shui. Šperky s tímto kamenem jsou také hodně populární, v řadě trendových stylů najdete náhrdelníky, náramky či náušnice s tímto kamenem.
  • Růženín musí být pravidelně nabíjen. Tekoucí voda vyčistí kámen a měsíční světlo je ideální pro dobíjení tohoto krásného kamene.
  • Kámen je považován za ideální dar k pětiletému výročí svatby.
  • Růženín je státní (národní) minerál Jižní Dakoty ve Spojených státech.
  • V mnoha starých kulturách byl růženín považován za velmi silný. Také se o něm říkalo, že může zabránit stárnutí.
  • V Austrálii alternativní léčitelé v jeho sílu hodně věří. Používají růženín v řadě léčivých léků.
  • Podle legendy byl kámen vytvořen, když byl řecký bůh Adonis napaden bohem války, Arem. Bohyně Afrodita se pořezala, zatímco Adonise zachraňovala a bránila. Jejich smíšená krev se shromáždila na bílém křemenném kameni a zbarvila ho dorůžova.

Sponzorováno

A co vy? Máte svůj oblíbený kámen? Budeme rádi za komentáře.

Co si ještě o léčivé síle kamenů přečíst?

Zdroje článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva