Léčivé kameny podle data narození a podle znamení zvěrokruhu. Máte ten správný? 4.76/5 (33)

Sponzorováno

Co takhle zkusit léčivé kameny ve špercích?

Co takhle zkusit léčivé kameny ve špercích?

Duševní a fyzické zdraví ovlivňuje spoustu faktorů, od zdravého životního stylu až po pozitivní myšlení. Výrazný vliv má ale i to, co nosíme, nejen oblečení, ale třeba i oblíbené šperky. Šperk totiž musí přesně odpovídat vaší osobnosti a musí vám sedět. Pokud nevíte, jak takový vybrat, vyzkoušejte třeba léčivé kameny. Vybírat můžete jak podle zvěrokruhu, tak třeba podle problému, který vás trápí.

TIP: Na jakém principu fungují léčivé kameny?

Podívejte se jak vybrat léčivý kámen podle data narození a podle vašeho znamení.

Beran (21. 3. – 20. 4)

Prvním znamením zvěrokruhu je nezávislý, impulzivní, optimistický, ale také netrpělivý, žárlivý a často egoistický beran. Právě s netrpělivostí beranům pomůže nošení šperků z jaspisu, který zklidňuje myšlenky a pomáhá proti závislostem – je velmi účinný při dietách, při pokusu přestat kouřit apod. Fyzickému zdraví pomáhá nošení diamantu, který slouží jako prevence proti onemocnění mozku, zraku, ale i žaludku a ledvin. Beranům dále sedne ametyst, hematit a granát.

Býk (21.4. -21.5)

Určitě někoho takového v okolí máte, úspěšná, zodpovědná, praktická a trpělivá osoba, který je však velmi tvrdohlavá, nekompromisní a majetnická. Býci jsou také romantickými osobami se skvělým vkusem a perfektně jim sednou šperky z růženínu. Růženín je kámen citů a lásky, ale také pomáhá při úzkostech a má pozitivní vliv na vnitřní orgány, časté infekce močových cest a mužskou plodnost. Býkům sedne i citrín, kámen hojnosti, díky kterému se budou cítit bohatí, či třeba smaragd a achát.

Blíženci (22.5 -21.6.)

Skvělí kamarádi, inteligentní, komunikativní, osobnosti, kteří se rádi vrhají do nejrůznějších dobrodružství. Občas vás ale pěkně naštvou svou povrchností, neklidem a tím, že jim je tak trochu jedno, co bude zítra. Kamenem blíženců je achát, který existuje v mnoha barevných provedeních. Dodává sílu, odvahu a poskytuje ochranu a harmonii. Pomáhá při zubních a žaludečních potíží, zlepšuje spánek a paměť. Křišťál Blížence skvěle zklidní, dodá energii a pomůže najít životní cíl. K Blížencům se hodí i citrín, safír a jantar.

Rak (22.6 -22.7.)

Rak je většinou citlivý, emotivní a velmi empatický, proto se mu rádi svěřujete, protože víte, že umí poslouchat. Někdy však bývá náladový, pesimistický, podezřívavý a manipulativní. Raky nejlépe vystihuje smaragd, který umění naslouchat podporuje, zlepšuje soustředěnost a deprese a splín. Také skvěle funguje v boji proti akné, chřipce, bolestem hlavy a revmatu. K Rakům také perfektně sedí avanturín, kámen štěstí, který jim vždy pozvedne náladu, pomáhá v rozhodování a zvyšuje kreativitu. Rak může nosit také říční perlu, achát či křišťál.

Lev (23.7 – 23.8)

Lev je vášnivý, kreativní, ambiciózní a důvěryhodný. Zároveň je často velmi tvrdohlavý, žárlivý, arogantní a egoistický. Horkokrevné lvy skvěle zklidní obsidián, který vyrovnává tělesnou harmonii, tvoří štít proti negativnu a pomáhá řešit problémy. Stabilitu, optimismus a více chuti do života mu dodá zase granát. Lvům perfektně padne také citrín, křišťál a topaz.

Sponzorováno

Panna (23.8 – 22.9)

Loajální, tvrdě pracující, praktická a klidná – taková je často osoba narozená ve znamení Panny. Panny se soustřeďují i na ty nejmenší detaily a občas mohou být přehnaně kritické, nedopřejí si chvilku volna a často bývají vystresované a tiché. Pannám sluší sodalit v odstínech modré, který dodává odvahu a sebedůvěru, uklidňuje a chrání před spory. Zároveň také zlepšuje imunitu, snižuje krevní tlak a zklidňuje žaludek. K Pannám se hodí i zklidňující jaspis, který pomáhá od nejrůznějších obsesí. Nešlápnete vedle také s achátem, citrínem a modrým safírem.

Váhy (23.9 – 23. 10.)

Lidé ve znamení Váh bývají často nerozhodní, zlostní, sebelítostiví. Na druhou stranu jsou klidní, féroví a skvěle se s nimi přátelí či spolupracuje. Váhy ozdobí serpentin, kámen rovnováhy duše a těla, který se hodí také pro cestovatele, protože chrání před hady, pavouky a štíry. Serpentin také zmírňuje bolesti, pomáhá diabetikům a pomáhá při ledvinových obtížích. A proti stresu, podrážděnosti a zubním kazům, zase vahám skvěle pomůže magnezit. Náladu pozvedne také obsidián, růženín, akvamarín či jaspis.

Štír (24.10 – 22. 11.)

Vášnivost a asertivita, přátelskost a odvaha jsou hlavními charakteristikami šítů. Štíři jsou skvělí vůdci a rádi vyjadřují emoce, často jsou však nedůvěřiví, žárliví, agresivní a tajnůstkářští. Štíry skvěle zklidní achát a leopardí jaspis, který navozuje skromnost a soucit. Kromě toho má také pozitivní účinky při gynekologických a urologických obtížích. Těm, kteří jsou na štíru s pamětí, se vyplatí šperk z hematitu, který stimuluje mysl, dodává energii, zvyšuje plodnost a také urychluje srůstání zlomenin.

Střelec (23. 11. až 21. 12.)

Se Střelcem se skvěle zasmějete, je štědrý, idealistický a hodně zvídavý. Často vám však slíbí něco, co nemůže splnit, přehání, je netrpělivý a občas netaktní. Kamenem střelce je ametyst, který má ochrannou sílu, zahání nespavost, zvyšuje naděje a zahání pocit viny. Zmírňuje bolest hlavy, žaludeční a dýchací obtíže a pomáhá při kožních obtížích. Před spory střelce uchrání sodalit a také mu sedne aventurín, safír a tyrkys.

TIP: Léčivé kameny podle nemocí

Kozoroh (22.12 -20.1.)

Nejserióznější osobou z celého zvěrokruhu je jednoznačně Kozoroh. Nedivte se, pokud je jím třeba váš nadřízený – smysl pro organizaci, zodpovědnost a disciplinovanost Kozorohy často vynese do vysokých pozic. Kozorohové však často bývají nevyrovnaní, nikomu nic neodpustí a mají trochu pesimistický pohled na sebe. S tím jim nejlépe pomůže obsidián, který dopřeje tělu dostatečnou harmonii a úspěšně bojuje proti negativnu. Nejvíce však Kozorohům sedí křišťál, mocný a léčivý kámen, který jim pomůže najít životní cíle. Skvěle jim sedí také achát, ametyst a chalcedon.

Vodnář (21. 2. – 20. 3.)

Kreativita, originalita a umění je častou doménou Vodnářů, skvěle jim sedí akvamarín a tyrkys, který vyrovnává tělo i duši a má pozitivní vliv při onemocněních zažívacího traktu, revmatismem či migrénou. Vodnáři jsou často chladní a nekompromisní a jejich sarkasmus někdy zvedne okolí ze židle. Pomocí červeného jaspisu lze také přivést pozitivní energii, zlepšit mezilidské vztahy a bojovat proti zlozvykům. Vodnářům pomáhá také safír, topaz a fluorit.

Ryby (21.2 – 20. 3.)

Zvěrokruh uzavírají Ryby, osoby melancholické, nedůvěřivé, které nejčastěji sní s otevřenýma očima. Zároveň jsou však milé, chytré a často mají umělecké sklony. Nejlépe k nim sedí měsíční kámen, který pročišťuje sebevědomí a uklidňuje emoce. Také má pozitivní vliv na hormonální a trávicí systém. K Rybám také skvěle sedí jaspis, říční perly, či ametyst.

A jaký kámen máte oblíbený vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Léčivé kameny a znamení zvěrokruhu

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva