Opál a jeho účinky na naše zdraví 4.81/5 (16)

Opál a jeho účinky na naše zdravíJeden římský filozof kdysi popsal opál těmito slovy: „Opál je nádherný kámen obsahující ohnivý plamen kamene granátu, zářivý purpur ametystu a mořskou zelenou slávu smaragdu – to vše spolu vytváří neuvěřitelné spojení a dech beroucí potěšení“. Mnoho lidí ve starověkém světě považovalo právě opál za nejkrásnější a nejzáhadnější drahokam. Nosili ho pro uklidnění, pro posílení zraku, léčení nemocí očí a i pro štěstí. Ale dnes je na opál, trochu neprávem, zapomínáno. Připomeňme si tento krásný kámen tímto článkem.

Představme si opál

Opál je drahokam, jež je považován za jeden z nejkrásnějších kamenů na světě. Opál je hodně zajímavý, protože je tvořen především deštěm. Ano, čtete opravdu správně. Opál je tvořen z deště. Poté, co se voda z deště vypaří, zbývající oxid křemičitý vyschne, aby pak pomohl vytvořit tento drahokam. Oxid křemičitý se běžně vyskytuje jako součást písku a křemene. Miliony křemičitých částeček, které mají různou velikost, jsou důvodem, proč opály mají mnoho krásných barev.

Ve skutečnosti se tak trochu vedou dohady o tom, jak přesně opál vzniká, ale mnozí věří, že je vytvořen tak, když voda z deště prosakuje do trhlin ve skále. Jakmile se voda vypaří, oxid křemičitý, který po sobě voda zanechá, vyschne a ztvrdne do drahého opálu.

Proč se vlastně opál jmenuje opál?

Jméno opál pochází z řeckého slova „opallios“. Slovo „opallios“ znamená změnu barvy. Tento překlad je více než vhodný, protože je známo, že opál je velmi jedinečný co do jeho barev. Například bílý opál může mít stopy světle růžové, azurové, a dalších barev.

Opál a jeho účinky na tělo a zdraví

(Upozornění: Informace v tomto článku určitě nijak nenahrazují konzultaci s lékařem)

Pokud jde o léčbu, je opál hodně zajímavý kámen. Opál se může vyskytovat v několika různých formách.

Bílý opál

Tak třeba bílý opál. O této formě opálu se říká, že pomáhá při identifikaci starých ran, hněvu a strachu, aby se úspěšně uzdravily. Vnáší radost do života nositele. Bílý opál prý pomáhá spojovat se s anděly a duchovními průvodci. Bílý opál je také symbolem trvalé lásky, která může být použita pro zvýšení sebelásky nebo pro přivedení nové lásky. Tato láska pak bude pociťována z obou stran na neuvěřitelně hluboké úrovni. Bílý opál se používá k obnovení víry. Jako kámen štěstí vám pomůže bojovat proti smůle.

Bílý opál je také známý jako „mléčný opál“, má světle bílé tóny a těží se v jižní Austrálii.

Černý opál

Černé opály se obvykle těží v Lightning Ridge v Novém Jižním Walesu a je nejznámějším a vyhledávaným druhem opálu. Černý opál se používá pro podobné účely jako jeho bílý kolega, ale je silnější při přinášení štěstí a síly nositeli. Termín „černý opál“ neznamená, že kámen je zcela černý, ale jednoduše to znamená, že kámen má ve srovnání s bílým opálem tmavý a temný tón.

Opál a fyzické zdraví

Opál má obecně pozitivní zdravotní účinek, protože posiluje vůli k životu. Je zejména prospěšný pro zdraví vašich očí, ledvin a pokožky. Tento kámen je užitečný, pokud vás ohrožuje dehydratace nebo zadržování vody. Použijte jej k vyvážení obsahu vody v těle. Je také dobrým kamenem pro ty, kteří pracují ve vodě nebo kolem ní, jako je například fyzioterapeut, který využívá vodoléčbu. Opál posiluje vůli žít. Léčí Parkinsonovu chorobu, infekce a horečky. Dále také posiluje vaši paměť, čistí krev a ledviny. Reguluje inzulín, usnadňuje porod a zmírňuje příznaky PMS (použijte k tomu opál tmavé barvy). Opál je prospěšný pro oči, zejména ve formě opálové vody.

Černý opál může být nápomocen při narušení hustoty tkání v těle, jako jsou nádory a cysty.
Bílý opál pomáhá posílit pokožku, vlasy a nehty. Je vhodný na kožní poruchy včetně ekzému, psoriázy a růžovky.

Opál a vaše emoce a potcity

Opál posiluje touhu, erotismus a sexualitu. Vzbuzuje v nás nás emocionální a nekonvenční lásku k životu a zvyšuje náš optimismus.

Vysoký obsah vody v opálu vám pomůže přesunout emoce do sebevědomí. Tento kámen také pomáhá chránit vás před přílišným vstřebáváním energie, pocitů nebo myšlenek jiných lidí. Opál stimuluje originalitu a dynamickou kreativitu, pomáhá při přístupu a vyjadřování pravého já. Opál je absorpční a reflexní. Zachytává myšlenky a pocity, zesiluje je a pak je pošle zpět. Je to ochranný kámen.

Opál byl vždy spojován s láskou a vášní, touhou a erotikou. Je to svůdný kámen, který zesiluje emoční stavy. Opál může působit jako emoční stabilizátor. Opal vám ukáže, jaký byl váš emoční stav v minulosti a učí vás, jak převzít odpovědnost za to, jak se nyní cítíte. Povzbuzuje vás k vyslání pozitivních emocí. Říká se, že nošení opálu přináší loajalitu, věrnost a spontánnost, ale může také zvýšit drzost. Opály se používají k vyslání uzdravení do zemského energetického pole, k regeneraci z vyčerpání.

Černý opál vám pomůže čelit i těm nejtemnějším obavám. Pomáhá těm, kteří chtějí překonat fóbie, úzkostné útoky, chronické obavy a další projevy energie strachu.

Bílý opál přinese na povrch vašeho vědomí jakékoli emocionální vzorce, které je třeba vyčistit. Tato skutečnost může někdy vytvořit období intenzivní emoční citlivosti, zejména když začnete s tímto kamenem pracovat poprvé. Po tomto počátečním období očištění vám však pomůže stát se více pozitivním a milujícím člověkem.

Opál a duchovní síla a spiritualita

Opál upozorňuje na pestřejší stránky života a probouzí touhu po rozmanitosti a rozptýlení. Díky vodním vibracím opálu je tento kámen dokonalým nástrojem pro spojení se silami vody. Spojte se s opálovou energií, abyste pomohli například při mezidruhové komunikaci s delfíny a velrybami a rozšířili si tak vaše duchovní vědomí. Starověcí Řekové věřili, že opál měl moc dávat prozíravost a světlo proroctví svému majiteli. Opál je jemný kámen s jemnými vibracemi. Zvyšuje vědomí a navozuje psychické a mystické vize.

Černý opál přináší světlo do temné prázdnoty. Je to mocný kámen pro duchovního válečníka, který musí vstoupit do temnoty. Je to mocný šamanský kámen a může usnadnit cestu do jiného světa.

Bílý opál vnáší do energetického pole andělskou energii. Může vám pomoci silněji vnímat vaše duchovní průvodce.

A co další druhy opálů?

Ano, i ty vám mohou pomoci. Podívejte se jak.

Modrý opál

Modrý opál

Modrý opál

Modrý opál bojuje proti neklidným myšlenkám. Pokud máte tendenci se v noci probouzet a nemůžete přestat přemýšlet, tento kámen na vašem polštáři vám pomůže klidněji spát. Jako bonus může zlepšit vzpomínky na vaše sny a může dokonce přinést i příjemnější sny. Pomáhá vám sdílet vaše pocity s druhými, budete lépe komunikovat o emocionálních otázkách. Modrý opál podporuje klidnou a soustředěnou mysl. Může usnadnit meditaci tím, že vám umožní být svědkem, nikoli pouhým účastníkem aktivit mysli. Modrý opál může pomoci zlepšení paměti a je vynikajícím kamenem pro studenty.

Modrý opál dále pomáhá uklidňovat zánět dýchacích cest a může být nápomocný, pokud trpíte na chronický kašel v důsledku astmatu, poškození plic nebo alergií. Může pomoci zmírnit zánět, ekzém a psoriázu.

Modrý opál také pomáhá vám při hledání klidného porozumění obtížným životním zážitkům z minulosti a může vám pomoci radostně přijmout budoucnost.

Usnadňuje duchovní porozumění. Může vám pomoci přijmout a následovat duchovní vedení bez odporu vašeho ega.

Ohnivý (oranžový) opál

Ohnivý (oranžový) opál

Ohnivý (oranžový) opál

Ohnivý opál je pojmenován po své krásné oranžové barvě (může mít barvu i do červena). Nejvýznamnější zdroje ohnivého opálu jsou v Mexiku, ale ložiska byla nalezena v Brazílii, Guatemale, Hondurasu, Turecku, Austrálii a USA. Oheň opál stimuluje základní a sakrální čakry, takže zpočátku může být energie sexuální povahy. Ohnivý opál stimuluje tvůrčí já a vyjádření vašich emocí prostřednictvím umění. Tento kámen stimuluje chi a endokrinní systém. Je vynikající pro rovnováhu energií jin a jang.

Ohnivý opál je vynikající pro použití v otázkách plodnosti pro muže i ženy. Je užitečný v případech chronické únavy a v situacích, kdy hormonální nerovnováha způsobuje menstruační problémy. Ohnivý opál vám pomůže překonat plachost, strach z jednání a myšlenky na porážku. Může vám pomoci stát se optimističtějšími, společensky otevřenějšími a sebevědomějšími v sebe a své schopnosti. Přináší do vašeho života energii hravosti a zvědavosti. Jeho energie podporuje uměleckou tvořivost, projevy z éterické, sexuální radosti, plodnosti a fyzické energie.

Zlatý opál

Zlatý opál

Zlatý opál (také Lemurský opál)

Lemurský zlatý opál dostal jméno podle barvy a podle spojení s legendární starou civilizací Lemurie. Tyto kameny se nacházejí pouze na Madagaskaru. Zlatý opál podporuje imunitní systém tím, že uklidňuje tělo a snižuje účinky stresu. Zlatý opál vám pomůže léčit se z emočních problémů a rozvíjet a integrovat mentální a emoční vědomí. Prý zvyšuje všechny typy empatických a jasnovidných schopností.

Tento kámen vám pomůže snadno se dostat do hlubokých stavů meditace. Může také zlepšovat sny (sny si pak také budete lépe pamatovat).

Modrý "Ohywee" opal

Modrý „Ohywee“ opal

Owyhee modrý opál

Owyhee modrý opál je odrůda opálu, objevená ve východním Oregonu v roce 2003. Vyznačuje se bohatou modrou barvou. Jeho název je odvozen od místa, kde byl nalezen. Tento opál je často průsvitný, když je nejprve odstraněn ze země, ale postupně se stane neprůhledným, když je vystaven vzduchu – jak se voda uvnitř kamene začíná odpařovat.

Modrý opál Owyhee stimuluje čakry třetího oka a krku. Tento kámen pomáhá vyčistit a vyvážit krční čakru a je dobrý pro zpěváky. Jeho energie vám pomůže najít správná slova nebo zvuky, které sdělí skutečný význam. Owyhee modrý opál je užitečný při krční nerovnováze, včetně zánětu způsobeného virovou nebo bakteriální infekcí, nadměrného používání hlasivek nebo vystavení kouři. Mírně zlepšuje i další záněty v těle. Modrý opál Owyhee je dobrým kamenem pro andělské spojení. Podporuje komunikaci s andělskými bytostmi a může napomoci ztělesnění vyšších frekvencí do vaší aury.

Růžový opál

Růžový opál

Růžový opál

Růžový opál je krásný kámen pro léčení emocí, zejména těch, které jsou spojeny s podvědomě drženou bolestí. Opály jsou obvykle spojovány s minulými životy a světem snů, a to jsou místa, ze kterých se mohou na povrch dostat staré rány. Spíte-li s růžovým opálem nebo ho držíte, pomůže vám to pomoci vyřešit bolestivé vzpomínky. Růžový opál čistí a uklidňuje srdce a přináší do vaší aury pocit klidu a pohody. Je vynikající pro děti, které mají problémy se spánkem nebo mají sklon k nočním můrám.

Růžový opál přímo zklidňuje srdce a může být užitečný v případě nepravidelného srdečního rytmu. Podporuje také plíce a použití kyslíku v těle. Růžový opál může pomoci těm, kteří mají nadměrný strach nebo úzkost. Je užitečný při rozptylování stresu a umožňuje vám, aby se více emocionálně soustředili a zklidnili. Růžový opál přináší do vašeho srdce mír a uvolnění, což vám umožní zbavit se traumatu, napětí a stresu z minulosti.

Fialový opál

Fialový opál

Fialový opál

Fialový opál usnadňuje uvolňování stresu a umožňuje tělu vést jeho vrozenou vnitřní moudrost. Přináší buňkám emocionální harmonii i všechny úrovně éterického těla. Fialový opál je kámen pro hluboké duchovní očištění.

Může očistit éterické tělo a matici buněčné energie a zlepšit vaše spojení s andělskými bytostmi.

Opál vám pomůže při problémech s očima

Opal je prospěšný pro zdraví očí, vlasů, nehtů a kůže a může být použit v léčbě a posílení zraku a při léčbě poruch spojených s očima. Může být také užitečný při vyrovnávání obsahu vody v těle, při překonávání dehydratace nebo ke zmírnění zadržování vody.

Předpokládá se, že opál rozptyluje infekce, čistí krev a ledviny a reguluje produkci inzulínu. Pomáhá snižovat horečku, stimuluje paměť a energeticky stabilizuje poruchy neurotransmiterů, jako je Parkinsonova nemoc. Opál řeší problémy ženských hormonů, PMS a menopauzy a poskytuje pohodlí během porodu.

A co vy? Už nosíte svůj osobní opál? Budeme moc rádi za komentáře k tomuto tématu.

A co si dále o kamenech a polodrahokamech přečíst?

VIDEO: O opálu – Drahý opál

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva