Sponzorováno

Drahé kameny jako způsob léčby? Jak v principu fungují? 4.95/5 (19)

Drahé kameny - na jakém principu fungují jejich léčivé vlastnosti?

Drahé kameny – na jakém principu fungují jejich léčivé vlastnosti?

Možnosti a metody léčby různých problémů mohou být skutečně různé. Pokud se podíváme na klasickou formu, je zcela jistě spojená s péčí lékařů a se současnými medikamenty. Kromě této hlavní cesty existuje i několik těch, které lze označit jako alternativní. A co mezi ně patří? Jsou to mimo jiné i drahé kameny. Jelikož o těchto možnostech mnoho z vás jistě neslyšelo, podívejte se společně s námi na několik zajímavých faktů. Tím hlavním je rozhodně to, že se postupem času stávají stále více a více populární. A to i přesto, že doba a moderní medicína jde stále kupředu. Možná i proto hledá celá řada lidí spíše něco jiného, než hlavní metody.

Léčba pomocí drahých kamenů a pohled do minulosti

Pokud si myslíte, že drahé kameny a léčba pomocí nich je pouze novinkou několika posledních let, rozhodně tomu tak není. Když se podíváme na informace pocházející od archeologů, je třeba zcela jasně říci, že krystaly, pomocí kterých se léčilo, jsou staré už více než 4 miliardy let. Když se podíváme také na jejich využití, tak bylo celkem prosté. V minulosti bylo spojeno ještě spíše s různými bájemi a pověrami, a tak se z různých drahých kamenů vyráběly talismany. Ty poté byly umísťovány:

  • Na tělo konkrétní osoby
  • Do příbytků a místností v domovech
  • Do míst, kde se chovala zvířata

Vše pochopitelně mělo být spojeno s tím, že daný drahý kámen dané místo ochrání. Postupem času však došlo k úpravě vnímání dané funkce, která už začala být spojena i s tím, že se danými kameny začínalo i reálně léčit.

Jako katalyzátor určený k výměně energie

Když se na drahé kameny podíváme ze současného pohledu, je třeba říci, že je dnes lidé považují spíše za určité katalyzátory. Tedy za něco, co dokáže v těle podporovat výměnu energií a pozitivně ovlivňovat přísun té správné. Lidé, kteří této formě léčby věří, si jsou pochopitelně i jisti tím, že každý drahý kámen má jiný vliv na lidské tělo a i proto mohou být různé varianty a různé kombinace spojeny s možností vyléčit tímto způsobem řadu zdravotních komplikací.

Když se podíváme na aktuálně doporučované formy použití, jde o postupy spojené například s:

  • Držením kamene v ruce
  • Kladením na čelo
  • Umisťováním do vody

Vše je spojeno s různými technikami a postupy, které jsou považovány dlouhodobě za osvědčené možnosti, které skutečně zabírají.

Jak drahé kameny fungují?

Podívejme se na to, jak je funkčnost léčivých drahých kamenů vysvětlována. Většina z nich funguje na bázi různých vibrací. Ty vysílají i všechny buňky v našem lidském těle. Pokud se podíváme na typy vibrací, tak zdravá buňka vysílá vibrace zcela jiné, než je tomu u buňky, která je určitým způsobem nemocná. To je následně spojeno s faktem, že drahé kameny danou buňku nejenom poznají, ale dokážou ji naladit zpět na správnou vibraci a tím je také uzdraví.

I když se to může zdát jako pohádka a něco skutečně nemožného, je třeba dodat, že je velké množství lidí, kteří těmto metodám věří. A to nejenom proto, že jsou zvyklí žít spíše alternativní styl života. Je to dáno mimo jiné také tím, že je dnes mnoho propagátorů například v oblasti známých osobností. Za všechny je to třeba známá zpěvačka Adele, nebo modelka Miranda Kerr.

Zastánci této metody věří, že kameny fungují jako energetický kanál: umožňují pozitivní, léčivé energii, aby proudila dovnitř těla, a negativní energii, která způsobuje onemocnění, umožňují proudit ven. Léčivé kameny pracují na principu vibrací a uvádějí do rovnováhy auru, tedy biomagnetický obal, který obklopuje každého člověka. Každý kámen má unikátní složení a barvu, a tím i specifickou vibraci a léčebnou schopnost.

Sponzorováno

Filozofie léčby kameny je založena na tradičním konceptu životní energie (nazývané čchi), který je „vypůjčený“ od asijských kultur (hlavně tradiční čínské medicíny), a hinduistických-buddhistickém konceptu čaker, což jsou centra životní energie, spojující fyzické a nadpřirozené prvky těla. Například čaker je sedm, přičemž s každou se spojuje charakteristická barva – červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá, indigová a fialová.

Základním principem léčby je vyrovnání, resp. harmonizace energií, a to nejen v těle, ale také v okolním prostoru, např. v bytě či v práci. Kameny by měly působit současně na fyzické, citové, rozumové i duchovní úrovni. Zastánci léčby kameny věří i tomu, že kameny aktivují vlastní léčivou sílu organismu.

TIP: Jaký léčivý kámen na jakou nemoc?

Spíše placebo, říkají skeptici

A jak se na dané léčení pomocí drahých kamenů dívá odbornější veřejnost, nebo různí skeptici? Jejich pohled je poměrně jasný. Spojený je s tím, že drahé kameny skutečně svou moc mít mohou. Nikoliv ale takovou, kterou jsme popsali výše. Jejich moc je spojena spíše s tím, že jim lidé věří. A v tu chvíli se objevuje známý placebo efekt. Tedy stav, který je spojený s tím, že si člověk myslí, že se uzdravuje a cítí se lépe, i když nevyužívá žádný medikament. Mnohá onemocnění jsou totiž často spojena také s myslí člověka, a pokud se chceme cítit lépe, jednoduše to jde a půjde. A právě léčivé krystaly k tomu mohou být zajímavým prostředkem, který působí hlavně na lidskou psychiku a tedy na snahu podpořit ji tak, aby osoba věřila, že je uzdravována.

Hlavně na různé drobnosti

Co dodat na závěr? Že drahé kameny jako způsob léčby skutečně fungovat mohou, ale v jiné formě, než si mnoho lidí, kteří jim věří, myslí. Opomíjet ale nesmíme ani důležitý fakt spojený s tím, že jejich použití by mělo být spojeno spíše jenom s drobnými zdravotními problémy. Sem patří třeba chřipka, bolesti hlavy nebo jiných částí těla, a další věci, které se mohou eliminovat postupně sami od sebe. Rozhodně není léčba pomocí kamenů doporučována těm z vás, které trpí vážným zdravotním problémem a tuto alternativu chcete zvolit jako náhradu za klasickou moderní lékařskou péči. Pamatujte, že kdyby skutečně měli takovou moc, jak o nich někteří říkají, a dokázaly vyléčit i komplikované nemoci, způsobí v oblasti zdravotnictví doslova revoluci. Takto to ale nefunguje, což potvrdí každý zkušený odborník ve svém oboru, který navíc dodává, že věřit bezmezně jenom daným kamenům může mít doslova fatální následky pro každého.

Masáž drahými kameny

Masáž drahými kameny

 

Naložte s těmito informacemi podle libosti. A co vy? Používáte kameny ke svému léčení?

Co si o léčení pomocí kamenů ještě přečíst?

VIDEO: Léčivé kameny a debata v rádiu

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva