Sponzorováno

Krystaly a kameny pro lepší spánek 4.75/5 (8)

Jaké krystaly a kameny mohou pomoci k lepšímu spánku?

Jaké krystaly a kameny mohou pomoci k lepšímu spánku?

Metod řešení špatného a neklidného spánku je nespočet – například počítání oveček, vyhýbání se mobilům a tabletům před spaním nebo cvičení relaxačních cvičení.

Další alternativní možností, na kterou někteří lidé přísahají, že dokonale funguje, je použití krystalů a kamenů.

Neexistují žádné vědecké důkazy, které by podporovaly používání krystalů pro spánek, ale zastánci energetického léčení věří, že umístění krystalů do vaší ložnice nebo jejich nošení před spaním by vám mohlo pomoci dosáhnout lepšího spánku a i kvalitnějšího odpočinku.

„Země se skládá z tisíců minerálů se specifickými a silnými schopnostmi léčit, vyvažovat a posilovat naši existenci,“ říká odbornice na léčivé kameny. „Jejich vibrační vzorce přijímají, vysílají a zesilují energii.“

Ačkoli tato tvrzení nejsou podložena vědeckými důkazy, mnoho lidí věří, že krystaly mohou mít potenciál prospívat našemu blahu – což by mohlo ve finále zlepšit spánkové vzorce.

Co říká věda

Výzkum benefitů krystalů jako celku je velmi omezený a výzkum v oblasti krystalů a spánku praktiky neexistuje.

Jedna běžně přijímaná hypotéza je, že krystaly fungují na systému placebo efektu.

Kultury po celém světě však po staletí používaly a stále používají léčbu krystaly. Léčí tím různá onemocnění a stále to dělají dodnes.

I když neexistuje příliš mnoho výzkumu, který by podpořil jejich výhody, zkusit krystaly pravděpodobně nijak neuškodí. A mnoho lidí přísahá, že skvěle fungují.

Nejlepší krystaly a kameny pro spánek

Spánek může být narušen z mnoha různých důvodů, jako je stres, úzkost, noční můry, neschopnost vypnout mysl nebo i přítomnost různých zdravotních problémů.

Ať už je problém jakýkoli, zastánci této alternativní terapie tvrdí, že vždy může existovat krystal, který pomůže.

Kameny a krystaly na klidný spánek

Pro klidný spánek se doporučuje:

Fluorit a zelený kalcit nabízejí uklidňující a zklidňující energii a zvou nás k uvolnění emocí po dlouhém dni. Růžový křemen (růženín) je kámen lásky, který nás povzbuzuje, abychom se vzdali všech disharmonických energií nebo interakcí dne.

Howlite nebo také jen howlit je uklidňující kámen. díky velkému množství vápníku je typický svou bílou barvou a šedými žilkami. Howlit snižuje příliš kritické myšlení, ale také zvyšuje kreativitu. Má extrémně uklidňující energii a může být použit ke zmírnění úzkosti, napětí a intenzivních emocí.

Howlit uklidní vaši mysl, omezí negativní myšlenky, pomůže při relaxaci a navíc vám pomůže připravit se na spánek nebo meditaci.

Kameny a krystaly na úzkost a spánek

Pokud vám starosti nedávají spát, zkuste tyto krystaly:

 • rodochrozit
 • červené tygří oko
 • ametyst

Tyto tři kameny pomáhají zmírnit úzkost a uklidnit nervový systém, aby uvolnily tělo i mysl. Pokud jde o úzkost celého těla, doporučuje červené tygří oko. Ametyst je uklidňující pro ty, kteří pociťují úzkost jako tenzní bolesti hlavy nebo zažívací potíže.

Kameny na nespavost

Na nespavost se doporučují následující kameny:

 • howlit
 • měsíční kámen
 • opál
 • rubín

Pokud trpíte nespavostí způsobenou nějakými myšlenkami před spaním, může vám pomoci kousek howlitu umístěný pod polštář nebo položený u postele. Měsíční kámen a opál mohou pomoci těm, kteří mají tendenci přehnaně přemýšlet. Tyto kameny nabízejí pocit hlubokého klidu a připomínají nám tajemství vesmíru.

Pokud jde o další příčiny nespavosti, doporučuje se rubín. Pamatujte ale, že aby byla účinný, nemusí mít kvalitu drahokamů.

Pokud máte přetrvávající nespavost, promluvte si se svým lékařem o možnostech léčby.

Kameny na sny a noční můry

Pokud si chcete užít své sny a odrazit noční můry, zkuste tyto kameny:

Epidote je kámen velkého porozumění. Je úžasné zlepšit snění a využít jeho moudrou a intuitivní povahu. Černý turmalín je kamenem ochrany a pomáhá před nočními můrami, zatímco citrín je kamenem posílení a pomáhá překonávat výzvy, které se často objevují v opakujících se snech.

Kameny na kvalitnější spánek a relaxaci

Pokud se snažíte uvolnit, doporučují se tyto kameny a kystaly:

Sponzorováno

Safír aktivuje mystickou vizi a přináší energii hlubokého míru. Sugilit podporuje pocit meditativního zenu a klidu na buněčné úrovni. Celestit je také známý jako kámen andělů a vnáší do nás milost a touhu po klidu a míru.

Kameny na spánkovou apnoe

Pokud chcete použít krystaly jako doplňkovou terapii spánkové apnoe, což je stav, kdy se dýchání během spánku opakovaně zastaví, doporučují se tyto kameny:

 • křemen
 • jaspis
 • Lazurit

Křemen pomáhá udržovat energetické kanály otevřené v celém těle. Jaspis vlévá do naší krve energii obnovy a vitality a posiluje nás na buněčné úrovni.

Pokud jde o lapis, spojuje nás s vesmírným principem harmonie a rovnováhy, což umožňuje našemu duchu zapojit se do esoterických aktivit, aby naše fyzické tělo mohlo odpočívat a regenerovat se.

Krystaly a kameny na chrápání

Pokud chcete použít krystaly jako doplňkovou léčbu chrápání, zkuste vyzkoušet:

 • modrý kyanit
 • modrý kalcit
 • selenit

Tyto kameny pomáhají vyčistit, vyrovnat a rozšířit oblasti hrdla a dutin, aby umožnily lepší tok energie.

Krystaly a kameny na náměsíčnost

Pokud vás trápí náměsíčnost, doporučuje se použít tyto kameny:

 • granát
 • malachit
 • šungit

Tyto tři kameny pomáhají vytvořit kolem jednotlivce ochranný štít energie, který na podvědomé úrovni vyvolává pocit bezpečí.

Jak používat kameny a krystaly ke zlepšení spánku

Dá se použít několik způsobů použití krystalů.

V ložnici

Udržování vhodného krystalu poblíž vaší postele může přinést různé výhody, stejně jako zřízení tzv. krystalové mřížky.

Křišťálové mřížky jsou geometrickým vzorem krystalů uspořádaných se zvláštním záměrem. Věří se, že tvar mřížky a typy použitých krystalů vyvolávají určitou energetickou kvalitu.

Krystalová mřížka může vypadat například takto jednoduše

Krystalová mřížka může vypadat například takto jednoduše

Křišťálové mřížky lze nastavit v různých částech vaší ložnice a synergizovat s vaším záměrem. Správné esenciální oleje také zesílí jejich účinky.

Doporučuje zřídit mřížku v ložnici nebo jiném klidném prostoru pro meditaci, obklopenou čtyřmi kousky lapis lazuli, aby se uplatnily kosmické principy harmonie a rovnováhy.

Pod matraci a pod polštář

Umístění krystalů pod matraci a polštář vám může pomoci spát. Můžete zkusit umístit jeden do každého ze čtyř rohů vaší postele nebo matrace pro vyvážení.

Na vašem těle

Při umísťování krystalů na vaše tělo na podporu spánku se doporučuje mřížka se třemi krystaly. Položte jeden ametyst na každou stranu hlavy a položte si na záda a jeden měsíční kámen nad temeno hlavy a soustřeďte se na prohloubení dechu.

I ve vaně

Horká koupel může být spolehlivým způsobem relaxace před spaním – v kombinaci se správným krystalem může být ještě účinnější.

Zkuste růžový křemen (růženín), několik kapek vašich oblíbených esenciálních olejů a relaxujte.

Také se doporučuje přidat šálek uklidňujícího bylinkového čaje do koupele, aby byl zážitek ještě lepší.

A na co dávat pozor?

Obecně se doporučuje být opatrný, pokud máte krystaly ve své posteli. Kameny a krystaly jsou špičaté a mohou dráždit tělo, když jsou v posteli a vy si na ně lehnete. Malým krystalům je třeba se vyhnout, když mají děti přístup do rodinné postele, a křehké krystaly se mohou v posteli i rozbít. Tak na to pozor.

Krystaly, kterým se v ložnici vyhnout

Každý krystal není vhodný do místnosti, ve které spíte. Krystaly, které mohou být nadměrně stimulující, by neměly být uchovávány v ložnici.

Patří mezi ně tyrkys a vltavín.

A také pamatujte, že každý má jinou energetickou reakci na konkrétní krystaly, takže pokud sdílíte postel s někým jiným, je nejlepší prozkoumat jeho vnímavost na kameny ještě před přidáním krystalu do ložnice.

Sponzorováno

A jak používáte krystaly na zlepšení spánku vy? Budeme rádi za komentáře.

A dále si přečtěte

Zdroj článku a studie

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva