Sponzorováno

Chlorella a rakovina – může pomoci? 4.8/5 (10)

Může nějak chlorella přispět k léčbě rakoviny?

Může nějak chlorella přispět k léčbě rakoviny?

Onkologická onemocnění jsou stále častější. I přes nesporné neúspěchem medicíny v posledních letech, jak z hlediska včasné diagnostiky, tak i z hlediska ve svých výsledcích mnohem vyšších procentech úspěšnosti léčby a délky přežití, patří úmrtí v souvislosti s onkologickým onemocněním k druhým nejčastějším příčinám smrti v naší republice.

Na jedné straně se tedy daří tato onemocnění včas odhalovat a poměrně dobře i léčit, na druhé straně je prudký vzestup počtu onkologických onemocnění příčinou vzrůstajících smutných čísel ve zdravotnických statistikách.

S prevencí rakoviny to je složitější…

To se však týká pouze diagnostiky a léčby. S prevencí je to už mnohem složitější. Obrovské finanční náklady spojené s prevencí zjišťování onkologických onemocnění znamenají, že se omezuje pouze na snadno dostupné, levné a časově nenáročné vyšetření. V praxi to často znamená jen test na tzv. okultní (skryté) krvácení sloužící k včasné diagnostice zhoubných onemocnění tlustého střeva a konečníku, dále občasné rentgenové vyšetření plic, ultrazvukové vyšetření trávicího traktu, ledvin, prostaty u mužů, vaječníků a dělohy u žen.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Mammologické vyšetření prsů je naštěstí již poměrně frekventovanou preventivní metodou. Něco se dá usoudit i z běžného laboratorního vyšetření. Zejména pokud se vyskytnou vysoké hodnoty sedimentace při jinak klidném objektivním nálezu. Vysokými hodnotami se myslí čísla kolem 100 jednotek za hodinu. Občas se podaří v laboratorním rozboru zachytit i ubývání červených krvinek bez zjevné příčiny. Na onkologické onemocnění je vždy třeba myslet při rychlých hmotnostních úbytcích spojených často také se změnou nálady, a to zejména tam, kde je toto onemocnění přítomno i v rodinné anamnéze.

Uvedené příznaky jsou nebezpečné hlavně v souvislosti s přecházejícím dlouhodobým stresem nebo jiným vážným onemocněním nebo úrazem, kdy dojde k prudkému oslabení přirozené obranyschopnosti. V tomto případě získají vždy a všude přítomné rakovinné buňky náhle navrch.

Chlorella na prevenci rakoviny

A právě v prevenci i jako významná podpůrná součást komplexní léčby se uplatní řasa Chlorella. Její účinek je dán vlastností zvyšovat počet a aktivitu makrofágů (obranných bílých krvinek), které jsou pak schopny rakovinné buňky efektivně likvidovat. Navíc složení buněčné membrány této řasy je velmi podobné buněčným membránám bakterií a plísní majícím protirakovinný účinek.

Stejně jako jejich, i buněčná membrána řasy Chlorelly obsahuje polysacharid, který výrazně povzbuzuje imunitní systém. Na protirakovinných účincích se významně spolupodílí i vysoký obsah chlorofylu a dále pak zejména vitamínu A a betakarotenu. Je prokázáno, že u nádorových onemocnění mají postižení jedinci nižší hladiny vitaminu A i betakarotenu jak zdravá populace. Intenzivní antioxidační působení má vliv nejen podpůrně léčebný, ale především preventivní. Betakaroten samotný ničí rakovinné buňky a zvyšuje produkci tzv faktoru nádorové nekrózy, dále stimuluje tvorbu T lymfocytů a podporuje tvorbu interleukinu I.

Sponzorováno

V boji organismu postiženého rakovinným bujením se uplatňuje i další složka Chlorelly, její CGF – růstový faktor. Sám je složen z aminokyselin, látek bílkovinné povahy, vitamínů, polysacharidů a nukleových kyselin. Jeho účinek spočívá v přímém potlačení růstu nádorů.

TIP: Zkuste gazpacho z chlorelly

Účinek Chlorelly na náš organismus je komplexní

Jak víte, účinek Chlorelly na náš organismus je komplexní. Nejinak je tomu i u protirakovinného působení. Rakovina je patologický proces, během kterého se tvoří nové buňky, které jsou většinou méněcenné a rychle odumírají. Sekrece z odumřelých buněk (čili z nekrotizující nádorové tkáně) je pro organismus jedovatá a je třeba ji rychle eliminovat a vyloučit. Urychlením odstraňování těchto látek z organismu se v boji s tímto velmi vážným onemocněním vlastnímu imunitnímu systému uleví. Chlorella stimuluje játra k vyšší detoxikační činnosti a sama zároveň čistí organismus od rakovinných buněk. Tak vlastně organismus chrání i před vznikem druhotných nádorů – metastáz. Díky svému složení a schopnosti podporovat a urychlovat hojivé procesy v našem organismu je Chlorella nesmírně důležitá i jako součást klasických léčebných postupů při chemoterapii a radioterapii. V těchto případech pomáhá lépe snášet tyto velmi agresivní klasické léčebné metody. Každého z nás v koutku duše trápí obava z velmi vážného onemocnění. Mnoho z nás má také velkých strach přímo z rakoviny. Avšak jen velmi málo z nás je ochotno investovat do její prevence.

Pokud se již rakovina objeví, jsme ochotni dát cokoliv za jakýkoliv léčebný postup, který alespoň trošku pomůže zda dá naději na uzdravení. Ještě mnoho práce čeká na každého, kdo se snaží přesvědčit ostatní, že cesta většiny z nás není ta nejsprávnější. Že i když zatím nepociťujeme žádné potíže, je prevence to nejdůležitější, na co bychom se měli zaměřit. Jenže! „Nemám peníze, čas, chuť … A vůbec, co se mi to snažíte namluvit, to se mi přece nemůže stát. Já jsem ta výjimka, která potvrzuje pravidlo.“

Udržet si zdraví v dnešní hektické době je nesmírně obtížné. Nicméně je to možné, pokud to chceme a když si uvědomíme priority našeho života. Řasa Chlorella je jednou z vynikajících příležitostí jak nejen to dosáhnout.

Co dále si o chlorelle můžete přečíst?

VIDEO: CHLORELLA | CO je to a PROČ ji užívat

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva