Sponzorováno

Ohrožuje obezita sexuální výkon mužů? Samozřejmě negativně 4.85/5 (13)

Ohrožuje obezita sexuální výkon mužů?

Výrazná nadváha ohrožuje nejen vaše zdraví, ale trpí také citový či profesní život. Významně ovlivňuje také zejména na mužskou sexualitu i výkon. Jakým způsobem?

Kila navíc – zabiják mužské erekce

Nedávná studie zveřejněná v The Journal of Sexual Medicine potvrzuje přímý vztah mezi erektilní dysfunkcí (impotencí) a obezitou. Zkoumaný vzorek představovala 2 435 italských pacientů mužského pohlaví léčících se na tento problém. Z toho mělo 41,5 procent normální hmotnost. Mužů s nadváhou bylo 42,4 procent. Obézní představovali 12,1 procenta a vysoká obezita se vyskytovala u 4 procent. Průměrný věk vzorku 52 let. Během výzkumu byly prováděny laboratorní testy průtoku krve v penisu. Také se sledovalo duševní zdraví zkoumaných. Jejich míra sebevědomí.

Nadváha způsobuje pokles testosteronu

Autor studie ve Florencii Giovanni Corona a jeho kolegové zjistili, že míra obezity souvisí s poklesem testosteronu. Čím vyšší tělesná nadváha, tím nižší úroveň tohoto mužského hormonu. Právě on, jak víme, má na svědomí správnou funkci mužských pohlavních orgánů. Hladinu testosteronu snižuje taktéž i cukrovka. U obézních mužů je vysoký předpoklad cukrovky, proto u nich dochází až k dvojnásobnému poklesu.

Sponzorováno

TIP: Jak na tuk na břiše?

Problémem je vysoký krevní tlak a cukrovka

Tyto dvě nejčastější onemocnění způsobené nadváhou jsou nejvýznamnějším důvodem neschopnosti erekce. Abnormální průtok krve v penisu vyvolává zejména hypertenze (vysoký krevní tlak). Snížené prokrvení cév pohlavních orgánů je dílem i dalších závažných chorob jako zmiňovaná cukrovka, těžké cévní poškození a příhody.

Problém nejen psychický, ale i fyzický

Zmiňovaná studie dospěla dále k závěru, že impotence u obézních mužů není problém psychického charakteru, ale fyzický. Proč? Jelikož bylo sledováno i duševní zdraví pacientů s erektilní dysfunkcí, nezjistily přímou spojitost mezi nízkým sebevědomím nebo citovými problémy vyplývajícími z obezity a výskytem impotence. Prvotní příčinou byly hlavně uvedeny zdravotní komplikace.

Milé dámy, pokud chcete mít tedy plnohodnotný sexuální život se svou mužskou polovičkou, dbejte zejména o jeho zdravý životní styl. Značné kila navíc totiž v něm dokáží zabít toho dravce v posteli, kterého tak milujete.

Sponzorováno

TIP: TOP 10 superpotravin pro lepší sexuální výkon

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Ohrožuje obezita sexuální výkon mužů? Samozřejmě negativně”

  1. […] Čtěte také: Jak ohrožuje obezita sexuální výkon mužů? […]

  2. […] Obézní muži mají nižší hladinu mužského hormonu testosteronu, což k dobré erekci vůbec nepomáhá. Američané, kterým problémy s nadváhou vůbec nejsou cizí, zjistili, že už ztráta 10% celkové hmotnosti vede ke zlepšení erektilní funkce. Potěšující výsledky této studie zveřejnili ve věstníku Americké zdravotnické asociace. […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva