Sponzorováno

TOP 10 potravin pro krásnou a zdravou pleť 4.92/5 (12)

Voda je pro naši pokožku to nejlepší!

Voda je pro naši pokožku to nejlepší!

Kůže je považována za největší orgán lidského těla. Můžeme s jistotou říci, že existují potraviny, které nám pomáhají, aby naše pleť vypadala zdravěji a lépe. Přinášíme vám tento přehled nejlepších potravin pro krásnou pleť. Pokud je budete jíst, tak vaše pleť bude mít vše, co pro svou krásu potřebuje.

1. Voda

Slyšeli jste o tom určitě dříve, ale my to řekneme znovu: Ovoce a zelenina inklinují vysoký obsah vody, ale také je užitečné prostě pít více vody a to zejména s citronem. Voda udržuje pokožku dobře hydratovanou a „orosenou“ a citron ve vodě podporuje detoxikaci a antioxidační účinek. takže obyčejná voda s citronem je super. Nebo i samotná obyčejná voda. Vyhněte se obloukem přeslazeným limonádám a džusům. Voda je ideální a nejlepší.

2. Zelený čaj

Některé studie poukazují kožní výhody zeleného čaje. Zelený čaj snižuje poškození sluncem tzn. že zelený čaj se používá jako účinná sluneční ochrana proti poškození pleti, blokuje UV paprsky. Také snižuje záněty. Takže zelený čaj má zelenou!

3. Kokosový olej

Kokosový olej hydratuje a zvýší antioxidační aktivitu, která zpomaluje proces stárnutí.

4. Sladké brambory a mrkev

Vitamin A může pomoci s příznaky předčasného stárnutí. Vitamín A je velmi populární a dobře známý tím, že dokáže chránit pokožku. Super potraviny, jako je mrkev a sladké brambory obsahují antioxidanty beta-karoten – předchůdce vitamínu A.

5. Červené víno

Možná víte, že červené víno může být dobré pro srdce, ale obsahuje stejné antioxidanty a živiny, které pomáhají v boji proti onemocnění srdce tím, že chrání výstelku cév, a také se angažují v boji proti známkám stárnutí. Jednou z nejvíce uznávaných složek proti stárnutí nalezených v červeném víně je antioxidant, tzv. Resveratrol – studie prokázaly, že resveratrol může pomoci zabránit vzniku krevních sraženin a snižovat zánět v těle.

Sponzorováno

6. Mandlové mléko

Mandlové mléko je vynikajícím zdrojem vitaminu E, což je známý antioxidant. Antioxidanty chrání buňky před poškozením volnými radikály. Volné radikály mohou měnit genetický kód buněk, což vede k mutování proteinů. Když se způsobí mutace, tak výskyt rakoviny je rychlejší. Volné radikály často způsobí nevratné poškození kůže.

7. Lněné semínko

Lněné semínko obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které jsou vhodné pro kožní skvrny a vrásky. Tyto mastné kyseliny obsahují protizánětlivé a hydratační vlastnosti, které pomáhají naší pokožce aby zůstala hladká a pružná.

8. Mrkev a rajčata

Jsou bohatým zdrojem selenu a lykopenu, dva velmi silné antioxidanty. Pomáhá eliminovat škody způsobené volnými radikály. Selen chrání tělo před rakovinou kůže, poškození sluncem a stařeckých skvrn. Selen můžete nalézt také v brokolici, vejcích a v rybách.

TIP: Potraviny, které vaší pokožce ubližují

9. Jahody, borůvky, maliny a ostružiny

Tyto lahodné plody pohladí naše chuťové buňky, ale když si uvědomíme, že jsou i plné antioxidantů, které zpomalují stárnutí pokožky a chrání ji, budeme je jíst ještě raději. Navíc antioxidanty obsažené v tomto ovoci jsou vysoce efektivní v boji proti volným radikálům, a to především těm, které se tvoří vlivem slunečního záření. Zejména borůvky jsou plné antioxidantů. A také ostružiny jsou antioxidanty přímo nadupané.

10. Avokádo

Sponzorováno

Avokádo je obrovským zdrojem vitaminů a minerálů, ale hlavní význam je spatřován v jeho hydratační funkci, a to díky vysokému obsahu omega 3 nenasycených mastných kyselin. Měli bychom ho proto jíst hlavně v létě, kdy má kůže sklon k vysušování, ale je vhodný pro lidi se sušší a smíšenou pokožkou během celého roku. Avokádo nabízí kožním buňkám široké spektrum důležitých látek. Jmenovat můžeme hlavně vitamin C a E, které pak v kombinaci s potravinami s vysokým obsahem selenu, mají významné regenerační schopnosti.

Co si také přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva