Sponzorováno

Jak na mladistvou pleť? Máme pro vás TOP rady… 4.81/5 (16)

Jak docílit mladistvé pleti?

Jak docílit mladistvé pleti?

Různá centra plastické chirurgie, ale i řada kosmetických salonů stále láká na celou řadu různorodých procedur, které z vás mohou udělat ženu, která bude vypadat dokonale mladě. Pokud je vaším snem právě tak vypadat, ale máte obavy z jakýchkoliv chirurgických zákroků, nezoufejte. Mladý vzhled si můžete zajistit i mnohem přirozenější cestou. Držte se našich tipů a uvidíte, že velmi brzy pocítíte pozitivní změny.

Dostatek hydratace jako základ

Je mnoho výzkumů, které jasně potvrzují, že problémy s pletí jsou velmi často způsobovány nedostatečnou hydratací. Právě ta má hlavní vliv na to, že pokožka stárne a tyto projevy jsou stále viditelnější. Jako první tip na mladší vzhled tedy uvádíme snahu o to, abyste svou pokožku co možná nejvíce hydratovala. Pomoci může třeba i běžná voda, kterou pleť několikrát denně opláchnete. Je to jednoduchá a účinná forma, dostupná v podstatě kdykoliv.

Pokud hledáte cesty spojené spíše s hydratační kosmetikou, nebudete zklamána ani zde. Dnes už existuje na desítky různých možností, které zvolit. V první fázi výběru by vás měla zajímat právě schopnost hydratovat vaši pleť. A kam všude daný krém nanést? Je to:

Je důležité pleť hydratovat i zevnitř. Takže pijte! Pitný režim musíte prostě dodržovat, to je promladistvou pleť to absolutně nejdůležitější.

Odstraňujte první projevy stáří

Dívala jste se do zrcadla a všimla jste si, že se začínají objevovat první vrásky? Pokud ano, je rozhodně třeba začít jednat. Dalším naším tipem je snaha o odstranění prvotních projevů stáří. Jak na to? Opět hledejte pomoc v kosmetickém segmentu. Jako nejlepší volba se jeví produkty, které dokážou velmi účinně vyhlazovat vrásky. Vaše pleť se nádherně vyrovná a bude dokonale hladká. Díky tomu nejenom odstraníte první drobné vrásky, ale dojde i k tomu, že se vám povede dodat své pleti i příjemný mladistvý vzhled tím, že bude rovná a hladká.

Začněte co nejdříve

Myslíte si, že vrásky a další projevy stárnutí jsou spojeny až s pozdějším věkem? Tedy s obdobím, kdy vám je 30 – 40 let? Určitě tomu tak není. Pokud si přečtete některé studie, rázem zjistíte, že první náznaky vrásek lze pozorovat už v době po dvaceti letech věku. Pokud je právě toto váš věk, je určitě ideální chvíle na to, začít se na svou pleť zaměřit a začít ji dopřávat adekvátní péči. Ta sice nemusí být zase až tak intenzivní, ale v základních fázích ji nezanedbávejte
.
V pokročilejším věku už je třeba na intenzitě přidat. Dá se říci, že zlomovým rokem je ten, kdy je vám 35 let. Od tohoto roku už je dobré myslet na eliminaci projevů stárnutí skutečně intenzivně. Pomohou vám určitě i produkty, jelikož je řada takových, které jsou určené právě pro ženy v tomto věku.

Sponzorováno

Takže základy péče o pleť:

 1. Dodržujte pitný režim (pijte klasickou vodu, nebo vodu s několika kapkami citronu).
 2. Večer se vždy odličujte. Pokud půjdete spát neodlíčená, velmi to vaši pleti ubližuje.
 3. Dlouho si neopalujte obličej, používejte při slunění silnější opalovací krémy.
 4. Spěte doporučených 7,5 – 8 hodin, dlouho neponocujte (nebo alespoň ne často)
 5. Cvičte, hýbejte se – pohyb je pro mladistvou pleť hodně důležitý.
 6. Nekuřte, nepijte moc alkoholu – to pleti škodí

Zázrak jménem kolagen

Pro dokonalý mladistvý vzhled je dobré nastudovat si i trochu teorie. Tedy zjistit, z čeho všeho se vaše pleť skládá a co potřebuje k dokonalému vzhledu. Rázem zjistíte i to, že projevy stárnutí se zintenzivní, pokud některá z látek bude chybět. Jednou z nejdůležitějších je rozhodně kolagen. Bez něho jsou jakékoliv snahy o dokonalý mladistvý vzhled marné. Jak ho aplikovat? Opět pomocí různých kosmetických přípravků ve formě krémů a olejů. Kromě této látky doporučujeme i to, aby bylo jejich složení spojeno také s:

Žijete zdravě a správně?

Zamyslete se i nad svým životním stylem. I ten má vliv na to, kdy začnete stárnout a jak rychle. Pokud chcete tento stav co nejvíce oddálit, rozhodně je třeba začít žít správně. Co jde změnit celkem jednoduše, to je například strava. Ta by měla být zdravá a také vyvážená. Dále nezapomínejte ani na prostředí, ve kterém žijete. Čím je čistší a lepší, tím pro vás a vaši přirozenou krásu lépe. Dále nezapomeňte také na eliminaci všech zlozvyků, kam patří nadměrné pití alkoholických nápojů, nebo kouření. I toto vám pomůže k mladšímu vzhledu. Kouření a pití alkoholu je obecně zabiják mladistvého vzhledu. Takže na to pozor.

Jste psychicky v pohodě?

Opomíjet nesmíme ani kondici psychickou. Pokud jste ve stresu, určitě se to negativně podepíše na kráse vaší pleti. Naopak pokud se cítíte dobře, máte dobrou náladu, jste odpočatá a plná energie, je to cesta k tomu, jak mít jistotu, že projevy stárnutí celkem efektivně oddálíte.

Kombinace všeho je klíč k mladistvé pleti

Uvedli jsme několik zajímavých a důležitých tipů, se kterými doporučujeme začít. A to nikoliv tak, že se zaměříte na 1 – 2, které budete dodržovat. Pro ten nejlepší možný efekt je třeba kombinovat vše, a to pravidelně. Jedině tak budete stále mladá.

Co si dále o pleti přečíst?

VIDEO: JAK MÍT KRÁSNOU PLEŤ

VIDEO: Tipy pro zdravou a krásnou pleť

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva