Sponzorováno

Injekční lipolýza vás zbaví tuku v problémových partiích – jak? 4.22/5 (18)

Injekční lipolýza je super třeba pro odstranění podbradku.

Injekční lipolýza je super třeba pro odstranění podbradku.

To, že se zázraky dějí i v medicíně dokazují novinky z oblasti plastická chirurgie. Je tu injekční lipolýza. Zajímavá, velmi účinná nová metoda, která vás zbaví tukových polštářků navždy. Jak? Estetická medicína vysvětluje tuto léčbu následujícím způsobem: do problémových částí vstříkne lékař směs ze sojových zrn.

Tím se nastartuje rozpouštění tuku, který se následně vyloučí z těla ven. Vaše zásoby tuku v danné oblasti se tak snadno rozpustí. Je to skutečně tak jednoduché a bezbolestné?

Injekční lipolýza je ideální pro místa s méně tukovými zásobami

Je třeba hned na začátku připomenout, že tato procedura je vhodná zejména pro místa, kde je méně tukových zásob, čili třeba v podbradku, v bérci, ale i na modelování stehen nebo bříška. Lipolýza neléčí tloušťku, spíše tvaruje ženy s normální hmotností, ale jemnou estetickou vadou.

Náš tip: Přípravky na celulitidu

Jak injekční lipolýza probíhá?

Pocedura se provádí ambulantně, trvá zhruba tři čtvrtě hodiny. Může se opakovat, ale obyčejně stačí dvě návštěvy na klinice. Výsledek? Tukové polštářky se nanovo nevytvářejí. Mnohé ženy stojí před rozhodnutím, zda se rozhodnout pro liposukci nebo lipolýzu.

Rozdíl je v tom, že lipolýza není operace, tuk vám zmizí rychleji. Lipolýza není bolestivá, spíše jde o nepříjemné svědění v podkožní tkáni. Po zákroku můžete pozorovat zčervenání pokožky, které během pár dní zmizí. Rozpouštění nadbytečného tuku jednoduše pomocí injekce – fascinující myšlenka, při níž se do nechtěných tukových polštářků injekčně aplikuje fosfatidylcholin získávaný ze sojových bobů.

Injekční lipolýza není žádným zázračným prostředkem na hubnutí, to si pamatujte. Je však možné tukové polštářky, kterých se nelze zbavit vhodným stravováním ani cíleným pohybem rozpustit a odbourat v metabolismu. Preparát se vstříkne pomocí nejjemnějších jehel přímo do postižené oblasti. Tam dojde k rozpuštění tukových buněk a zvýšenému odbourání tuku. Také se kůže v důsledku její elastičnosti stáhne a vytvoří se hladký homogenní povrch.

Místa k ošetření injekční lipolýzou

Mezi oblasti, které lze ošetřit patří nejčastěji:

 • Oblast obličeje – dvojitá brada, líce
 • Tělo – stehna, vnitřní stehna, spodek sedací části těla, pneumatiky v pase u mužů, boky, horní a spodní část břicha, tukové vyboulení na ramenních kloubech, nadloktí, kolena a části zad
 • Ošetření celulitidy – třeba na stehnech

Zpravidla jsou na úspěšné ukončení terapie potřebné 2-4 ošetření v rozmezí 6-8 týdnů. To je individuální.

Sponzorováno

Trošku z historie injekční lipolýzy

Dr. Patricia Rittes (Sao Paulo) v r. 1995 jako první na světě aplikovala injekčně Fosfatidylcholin do malých tukových polštářků v oblasti spodních víček. Po 2-3 ošetřeních tukové polštářky u daného pacienta vymizely. Dr. Rittes ošetřila tímto způsobem již více než 8 000 pacientů. Dr. Franz Hasengchwandtner, ředitel vědecké rady European NETWORK-Lipolysis, uskutečnil úspěšně již více než 7 000 ošetření od r. 2002 a posunul léčbu zásadním způsobem vpřed.

Injekčně aplikovaná látka obsahuje lecitin získaný ze sóji, používá se také na aplikaci nitrožilní při léčbě tukové embolie nebo ke snížení krevních hladin lipidů. Kromě dalších způsobů aplikace se podává i perorálně jako lék na ochranu jater v případě jaterní steatózy. V souvislosti s uvedenými technikami podání dosud nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky.

Lipolýza vs. liposukce

Účinky injekční lipolýzy nelze srovnávat s liposukcí, tj. jednorázovou chirurgickou metodou pro trvalé odstranění většího množství tukové tkáně. Výsledek injekční lipolýzy je stejně trvalý, neobjevuje se však přímo, ale až po určité době. U pacientů dojíždějících na kontrolní vyšetření po zákroku přetrvává snížení obvodu ošetřených oblastí dokonce i po sedmi letech. Popisovaná terapie je vhodná pro pacienty, kteří si nepřejí chirurgický zákrok.

Prakticky bez vedlejších účinků

Téměř u každého pacienta se objeví nějaké minimální a dočasné vedlejší účinky jako zarudnutí, otok nebo mírná bolest svalu a v některých případech modřina. Po několika dnech všechny nepříjemnosti odezní. Při lipolýze dosud nebyly nebyly zaznamenány žádná zdravotní rizika.

Vyloučení látky z těla se ukázalo bezproblémové a bylo dobře ověřené a zdokumentované. Je však důležité, aby terapii prováděl zkušený lékařský personál vyškolený v tomto oboru. Látka používaná na lipolýzu je léčivo, které se používá jako Hepatoprotektivum (ochrana jater) již více než 10 let, a které může být aplikováno intravenózně jako prevence tukové embolie.

Má injekční lipolýza i nějaké další využití?

Ano. Především při odstraňování celulitidy a lipomů. Pro případ odstraňování celulitidy spojeného i se zmenšením objemu ošetřovaných partií existuje speciální program, který spočívá v kombinaci injekční lipolýzy s neinvazivní mezoterapií a vykazuje výjimečně dobré výsledky.

Tak jako každá nechirurgická metoda, která je založena na podpoře a akceleraci přirozených procesů v těle, je i injekční lipolýza či neinvazivní mezoterapie účinnější, pokud dodržíte minimálně po dobu terapie doporučení týkající se životosprávy.

Vymizí tuk nastálo? Kolikrát je třeba zákrok opakovat?

Jak už jsme v tomto článku uvedli, optimální jsou 2-4 ošetření s odstupem 6-8 týdnů. Kolem 80% pacientů bylo již po 2 až 3 ošetřeních s výsledkem spokojeno, udávají výrazné zmenšení obvodu. Tento efekt je dlouhodobý. Tuk je v těle přirozenou cestou trvale odbouráván a v případě, že zásadním způsobem nezměníte svoji váhu, tuk odbouraný touto metodou se podle současných zkušeností znovu neukládá. Navíc, vzhledem k tomu, že tuk ubývá postupně, pokožka má možnost se během období mezi jednotlivými ošetřeními postupně stáhnout a zachovává si tak svoji pevnost i elasticitu.

VIDEO: Jak vypadá injekční lipolýza

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva