Které potraviny do pleťových masek raději nepřidávat? 4.7/5 (27)

Sponzorováno

Co do pleťové masky raději moc nedávat?

Co do pleťové masky raději moc nedávat?

Jste zastánkyní směru, kdy místo kupovaných pleťových masek raději vyzkoušíte takové, které si doma vyrobíte sama? Domácí pleťové masky mají rozhodně své klady. Když se podíváme na jejich výčet, je to určitě jistota:

 • Snadné přípravy
 • Příznivé ceny
 • Složení bez chemie

Na internetu, ale i v ženských časopisech najdete desítky rad, jak si domácí pleťové masky vyrobit. Najdete zde také rady spojené s tím, jaké potraviny v nich můžete použít. Někdy to však nemusí být úplně ideální, jelikož jejich dlouhodobé působení může být na vaši pleť i nežádoucí efekt. Podívejme se proto na výčet těch, které je dobré do pleťových masek raději nepřidávat. A když už, tak jenom ve velmi omezeném množství.

Citronová šťáva

V různých návodech na domácí pleťové masky, ale i jiné kosmetické pomocníky se dočtete, že citronová šťáva může mít řadu pozitivních vlivů. A to s ohledem na pigment vaší pleti. Je totiž možným pomocníkem v tom, že dokáže vaši pleť zesvětlit. Pokud se objevují tmavé skvrny, tak citron rozhodně zabere. O tom není pochyb. Má ale i svou stinnou stránku, se kterou je dobré počítat. A to je i ten důvod, proč ho příliš nedoporučujeme. To, že dokáže zesvětlit tmavé skvrny, zcela jasně potvrzuje fakt, že šťáva z citronu je skutečně silná. Že je to v podstatě kyselina. A tak je pochopitelné, že by měla přicházet s kontaktu s vaší pletí co možná nejméně.

Pokud se podíváme na výčet negativ, je jich celá řada. V první řadě je problém, že citron narušuje pH vaší pokožky. Dále nelze opomíjet fakt, že se vaše kůže stává výrazně citlivější. Také se může snížit přirozená ochranná vrstva, která ji chrání před UV paprsky. Opomenout však nelze ani to, že při skutečně každodenním použití se mohou objevovat jizvičky a jiná podráždění.

Vajíčka

I ta patří do skupiny potravin, které jsou s ohledem na použití v kosmetice hojně doporučovány. I zde musíme říci, že nějaká ta pozitiva mají. Pleťová maska z vaječných bílků skutečně může pomoci v tom, že vaši pleť lehce vyčistí a zajistí, že se její póry mohou stáhnout. Toto je jasné plus. Na druhé straně ale leží i mínusy, které jsou s použitím vajec spojeny. I když používáte ty nejkvalitnější bio vejce, nelze úplně eliminovat riziko toho, že se v nich objeví bakterie salmonely. Ty se sice pletí do vašeho organismu nedostanou, ale pokud je aplikujete na obličej, může dojít k tomu, že se do vašeho těla dostanou ústy. A problém je na světě, jelikož rázem můžete tuto nebezpečnou nemoc chytit. Když už chcete vejce používat, je lepší si pořídit jejich extrakty, které se používají v kosmetice celkem běžně. Zde se ale už lehce vzdalujeme od segmentu čistě přírodního a naopak se dostáváme do segmentu výroby, který je propojený s oblastí chemie.

Sponzorováno

Majonéza

Jsou hned dvě možnosti, jak ji získat. Buď ji koupíte, nebo si ji vyrobíte. Její příprava není nic složitého, jelikož k její výrobě jsou potřeba jenom tři suroviny? O jaké se jedná? Je to:

 • Olej
 • Vaječné žloutky
 • Šťáva z citronu

Je tedy jasné, co může v první chvíli hrozit. To stejné, co u použití citronové šťávy, stejně jako to stejné, co může hrozit při použití syrových vajec. Nezapomínejme však na olejovou složku. I když na extrémně suchou pleť je majonéza dobrým pomocníkem, jelikož ji dokáže vlhčit a zvláčnit, na pleť běžnou rozhodně není ideální volbou. Důvodem je to, že pleťová maska z majonézy je natolik hutná, že bude ucpávat vaše póry. Místo zvláčnění dojde k tomu, že se začne výrazně tvořit kožní maz a kromě toho, že bude vaše kůže vypadat velmi mastě, se může objevovat poměrně rozsáhlé akné.

Skořice

Ta může mít na vaši kůži blahodárný vliv, jelikož ji dokáže výrazně zahřát a tedy zlepšit prokrvení. Tolik k hlavním účinkům skořice. Je ale nutné dávat pozor na to, kolik skořice použijete. V segmentu kosmetiky jsou krémy, kde je skořice skutečně používána. A pokud se zaměříte na domácí pleťové masky, kam přidáte špetku tohoto koření, určitě to není zase až tak špatný krok. Chybou však je a vždy bude to, když se rozhodnete pro velké množství. V tom bude skořice vaší pleti výrazně škodit. Proč? Vlivem svého složení může kůži výrazně podráždit. A to tak, že vás bude i několik hodin pálit a svědit, nehledě na to, že dané podráždění bude i výrazně viditelné. Když skořici, tak skutečně jenom malou špetku.

Jedlá soda

Sponzorováno

Dokonalý pomocník při pálení žáhy, nebo v kuchyni při pečení. Také se však doporučuje jako součást domácích pleťových masek, které mají bojovat proti akné, nebo mají vaši kůži do hloubky vyčistit. Nárazové použití nijak výrazně neškodí. To pravidelné už ano. Hlavně proto, že jedlá soda naruší svrchní vrstvu kůže. A to jak pro svou hrubost, tak i pro své složení. Rázem ztratíte přirozenou ochrannou vrstvu. Vlivem toho mohou do vaší kůže pronikat nečistoty a bakterie. K čemu to vede je celkem jasné. Pleť bude nutné více čistit, objeví se zarudnutí, stejně jako může dojít k ucpávání pórů, nebo viditelnému podráždění v podobě pupínků.

Co si dále přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva