Sponzorováno

Které potraviny neprospívají vaší pleti? 4.9/5 (10)

Ne, cukr a sladké opravdu vaší pleti neprospívají.

Ne, cukr a sladké opravdu vaší pleti neprospívají.

Správné potraviny nejsou spojené nutně jenom s tím, jakou máte váhu, nebo jak se cítíte. Potraviny mají dokonce velký vliv i na to, jak vypadáte. Tedy přesněji řečeno jak bude vypadat vaše pleť. Pokud vás zajímá, jakým je ideální se vyhnout, podívejte se na náš přehled potravin, které neprospívají vaší pleti. Pokud je ze svého jídelníčku vyřadíte, nebo v některých případech eliminujete jejich množství, můžete si být jista, že budete vypadat dokonale.

Špatné pečivo

Výběr pečiva je na našem trhu skutečně obrovský. Pokud se podíváme na cesty, které raději vynechat, tak obvykle souvisí především s běžným bílým pečivem. Proč? Jelikož má nejenom celkem špatnou výživovou hodnotu, ale obvykle i zbytečně vysoký obsah cukru, nebo různých dalších nežádoucích látek. A tato kombinace se může negativně projevovat na přirozeném vzhledu právě vaší pokožky jako takové. Pokud hledáte náhradu, potom je jasné, že správnou volbou by mělo být pečivo celozrnné. A to i z výživového hlediska, jelikož:

 • Má dobrý glykemický index
 • Nabídne dostatek vlákniny
 • Může mít nižší kalorickou hodnotu

TIP: Jak na akné v dospělosti?

Cukry a sladké potraviny

Lidské tělo samozřejmě cukry potřebuje a neobejdete se bez nich. Pokud ale budeme konkrétnější, neměly by to být jednoduché cukry, ale naopak ty složitější – sacharidy. Ty můžeme čerpat třeba ze zmíněného celozrnného pečiva. Jednoduché cukry je naopak vhodné z jídelníčku eliminovat. A to nejenom z důvodu, že způsobuje nadváhu, ale také z důvodu, že má negativní vliv na vaši pleť. Hlavním problémem je to, že nadměrné množství cukru v organismu negativně působí na kolagen v pleti. A ten je jak známo hlavním látkou, která dokáže bojovat proti vráskám. Logicky tedy platí, že čím více cukry konzumujete, tím větší vliv na stárnutí vaší pokožky to bude mít.

Přečtěte si od nás několik tipů jak se zbavit chuti na sladké nebo také článek o tom jak odolat sladkému.

Sponzorováno

Pozor i na nadměrné množství mléčných výrobků

Ty jsou pro naše tělo celkově doporučovány. Dokonce se některé druhy hodí i v případě, kdy vaše pleť má problémy s akné. Zároveň ale platí, že by se nic nemělo přehánět. A to platí u mléčných výrobků dvojnásob. Pokud to s jejich konzumací přeženete, můžete tak tvorbu akné dokonce i podpořit. Navíc nemluvíme nutně jenom o mléčných výrobcích jako takových, ale na mysli můžeme mít i produkty, které samotné mléko obsahují. Příkladem, a to i v souvislosti s negativním vlivem na pokožku, je třeba čokoláda, u které je také pozorován přímý vliv se vznikem pupínků. A to nejenom na mladé pleti.

TIP: Zahleňuje mléko? Podívejte se na TOP 10 mýtů o potravinách

Čím méně soli, tím lépe

Opět látka, která má negativní vliv nejenom na pleť, ale i celkově na lidské zdraví. Ano, je to sůl. A to jak ve své čisté podobě, kdy pomocí ní můžeme solit, tak samozřejmě také jako dochucovadlo do celé řady jídel. Čím méně soli budete používat, tím více své pleti prospějete. Důvodem je především to, že sůl má jednu negativní vlastnost, a to takovou, že výrazně zadržuje vodu. Vlivem toho může docházet k tomu, že vaše pleť bude působit velmi nevzhledným napuchlým dojmem. Hlavní problémy spojené s nadměrným solením s v souvislosti s napuchnutím pokožky objevují:

 • V oblasti kolem očí
 • Na tvářích obličeje
 • Na prstech u rukou

TIP: Mrkněte na 6 tajemství korejek při péči o pleť

Pozor na škodlivé tuky

Jsou tuky, které jsou pro váš organismus i pro vaši pleť prospěšné. Jedná se třeba o tuky z ryb, které určitě doporučujeme. Pak jsou ale i tuky špatné, které vaší pleti rozhodně neprospívají. Negativně se totiž podepisují na fungování lidského těla a tedy i na tom, že vaše pokožka bude působit značně unaveně, může ztrácet svůj přirozený vzhled, stejně jako svou pružnost, ale i lesk. Pokud o škodlivých tucích mluvíme, nemáme na mysli například jenom tučná masa, jako je bůček a jiné. Stejně tak je třeba vyhnout se nezdravým formám přípravy, jako je smažení. Zavrhnout logicky musíte také různé smažené pochutiny, jako chipsy a jiná dnes tolik oblíbená jídla. Tyto tuky na pleť působí velmi negativně.

Co dále si o potravinách a pleti přečíst?

VIDEO: Tipy pro zdravou a krásnou pleť

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva