Sponzorováno

Podzimní péče o pleť – jak na ni? 4.82/5 (11)

Jak na péči o pleť na podzim?

Jak na péči o pleť na podzim?

Léto bylo pro naši pleť spojeno hlavně s jejím vysokým namáháním v souvislosti se slanou nebo chlorovanou vodou, se sluncem a teplem, ale i s využitím silných voděodolných líčidel. Nyní nastává doma podzimu – počasí je chladné, sychravé a vlhké. A to si žádá i změnu péče o vaši pleť. Podívejte se na několik hlavních tipů, se kterými nešlápnete vedle.

Čištění pleti je základ

Stejně, jako se na podzim snažíme detoxikovat naše tělo, bychom se měli snažit dokonale vyčistit i naši pleť. Důležité je odstranit veškeré nečistoty, které se v ní za poslední týdny, ale třeba i celé léto, nahromadily. Základem je kvalitní exfoliace, tedy hloubkové vyčištění pleti. Cestou k ní jsou určitě četné druhy takzvaných peelingů. Jedná se o krémy, které obsahují drobné pevné částečky, které pomohou pleť čistit nejenom na povrchu, ale i hloubkově. Fungují podobně, jako bychom smíchali klasický krém s pískem. Jsou však efektivnější a zároveň šetrnější.

Ideální je jejich použití v kombinaci s napařením pleti, kdy se póry více roztáhnout a cesta k nečistotám bude snadnější. Pomoci může aplikace horkého ručníku na obličej. Po minutě působení je ideální čas na kvalitní peelingový krém.

Bez hydratace to nejde

I když je podzimní počasí vlhké, rozhodně to neznamená, že bude přispívat k hydrataci naší pleti. Přidáme-li silnější vítr a časté mrazíky, je jasné, že pleť bude mít tendenci se více vysušovat. V takovém případě je nezbytností správná hydratace. Té může pomoci i pravidelné omývání pleti vlažnou vodou. Tato cesta je sice efektivní, ale náročná a komplikovaná. Proto je lepší sáhnout do segmentu kosmetických přípravků, které mají hydratační účinek. Hitem jsou v poslední době hlavně přírodní oleje, které pleť doslova miluje, jako:

Zde připomeňme, že zatímco klasické krémy aplikujeme na pokožku suchou, v případě olejů je dobré mazání na pokožku ihned po omytí, ještě lehce mokrou pleť.

Sponzorováno

Ochrana proti UV záření je nezbytná i na podzim

V případě pobytu u vody stačil opalovací krém a problém s nebezpečným UV zářením byl vyřešen. Jak ale chránit pleť na podzim? Rozhodně pomůže správný krycí make-up, který svým složením zamezí negativním vlivům UV záření na vaši pokožku. Zároveň využíváte jeho praktickou funkci, spojenou se zkrášlením vašeho vzhledu. Správným tipem jsou na rozdíl od léta o něco tmavší odstíny – nikoliv však výrazně. Zároveň by se mělo jednat o make-up spíše matnějšího charakteru, který lépe sjednotí vaši pleť a zároveň zamezí tomu, aby působila jakkoliv mastně.

TIP: Jak být na podzim zdraví?

Bez správné výživy to nepůjde

Stejně jako naše vnitřní orgány a tělo jako takové, i pleť potřebuje výživu. Potřebné látky jí lze dodat různými krémy i oleji, pomocí pleťových masek, ale i ve formě tablet. Záleží na vašich preferencích, ale i časových, nebo finančních možnostech. Vždy by mělo být vaším cílem vyhledávat produkty, které obsahují hlavně vitaminy A a E. Ty napomáhají regeneraci a zpomalují procesy stárnutí. Stejně tak by neměl chybět například zinek, měď, křemík, různé aminokyseliny jako L lysin a L prolin. Chybět by neměl ani vitamín C, síra, nebo selen či vitamíny skupiny B.

Nepodceňujte ani stravu či životní styl

Nejste příznivkyní desítek krémů? V takovém případě můžete podzimní péči o pleť spojit také se změnou vašeho životního stylu. Jsou potraviny, které jí nepřispávají a kvůli kterým může vysychat a může hůře přijímat živiny. Ideální je omezit ve svém jídelníčku:

 • Nezdravé tuky
 • Cukr
 • Sůl

Samozřejmostí je, že některé výše uvedené pro pleť prospěšné látky lze do těla dostat právě pomocí správné stravy. Dále nezapomínejte ani na prostředí, kde se pohybujete. Není to jenom mráz nebo vítr, který jsme již zmínili. Pleti neprospívá ani pobyt na hůře větraných místech, či v zakouřeném prostředí.

TIP: AHA kyseliny na pleť

VIDEO: Vlogerka radí – moje péče o pleť

VIDEO: Youtuberka a její rady ohledně péče o pleť

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva