Sponzorováno

TOP 13 nejlepších přírodních dezinfekcí a antiseptik – které to jsou? 4.75/5 (16)

Čajovníkový olej je silný přírodní dezinfekční prostředek.

Čajovníkový olej je silný přírodní dezinfekční prostředek.

Víme to všichni a nic s tím neuděláme. Svět, ve kterém žijeme, je plný bakterií a virů. Ty způsobují onemocnění. Zároveň v dnešní přirozeně existuje velké množství různých chemikálií, které slibují, že váš životní prostor zbaví jakékoliv formy patogenu. Mnoho z nás však není velkými fanoušky těchto syntetických dezinfekčních prostředků, přestože opravdu mají sílu, kterou slibují. Rádi byste šli proti proudu? Raději byste používali přírodní dezinfekční prostředek, který je bezpečný nejen pro životní prostředí, ale i pro vaše tělo?

Přečtěte si naše tipy a zkuste některý z přírodních dezinfekčních přípravků ze seznamu níže:

1. Citrón

Citrón je přírodní dezinfekční prostředek, který má také pozitivní účinky na váš lymfatický, trávicí, oběhový a imunitní systém. Je také velmi dobrý pro vaši pokožku – to kvůli jeho silným antioxidačním vlastnostem. Stačí přidat několik kapek tohoto citrusového ovoce do vody a pomocí rozprašovače tuto směs rozstříkat, aby se vzduch čistý. Citrón je také možné použit k léčbě napětí a bolestí hlavy, kousnutí hmyzem, bolesti v krku, spálenin.

2. Med

Dalším přírodním dezinfekčním prostředkem je med. Používá se k léčbě ran, protože má silné antimikrobiální vlastnosti, které eliminují bakterie v postižené oblasti a jejím okolí. Studie ukazují, že existuje mnoho bakterií, které v medu prostě nepřežijí. To vede k hojení ran a navození zdravé tkáně. Může být také použit k léčbě popálenin, vředů, průjmu, zvracení a žaludečních poruch.

3. Ananas

Ananas je přirozený dezinfekční prostředek, který dokáže zesílit účinek lékařských antibiotik. Je známo, že je to silné antiseptikum. Také snižuje kyselost moči, absces plic, je dobrý na poruchy trávení, bronchitidu, ledvinové kameny, menstruační nepravidelnosti, infekce ledvin, bolesti v krku a vyčerpání.

4. Olej z čajovníku

Jedná se o skutečně silný přírodní dezinfekční prostředek, který má velmi účinné dezinfekční vlastnosti zejména na pokožce. Pro tento účel ho můžete používat každý den, v závislosti na závažnosti problému. Olej z čajovníku je také účinný při léčbě ran, špatného dechu, kvasinkových infekcí, houbových infekcí a akné.

Sponzorováno

5. Grapefruit

Do vody můžete přidat 4 až 40 kapek grapefruitu (nebo lépe grapefruitovou tinkturu) a aplikujte směs na postiženou oblast 2-3x denně. Můžete ho také bez problémů dávat na větší plochy na těle.

6. Levandule

Levandule je přírodní dezinfekční látka, která se také používá jako přípravek proti zvracení, který léčí spáleniny, infekce, kousnutí od hmyzu a další kožní onemocnění. A to na každém typu pokožky.

7. Eukalyptus

Eukalypt je přírodní dezinfekční prostředek, který má antivirové a antibakteriální vlastnosti. Je také účinným odpuzujícím prostředkem proti hmyzu. Eukalyptus se používá k léčbě sinusitidy, bolestí hlavy, infekcí krku, chřipky, nachlazení, kašle, astmatu, horečky a bronchitidy.

8. Molkosan

Jedná se o přírodní dezinfekční prostředek, který se získává ze syrovátky, která je koncentrovaná. Používá se k léčbě houbových infekcí. Používá se také jako účinné antiseptikum. Je podobný jódu, když ho používáte.

9. Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná je také účinné vnější antiseptikum a dezinfekce.

10. Koloidní stříbro

Mnoho patogenních mikroorganismů neumí vůbec snášet stříbro. Koloidní stříbro je velmi silné antibakteriální činidlo, které vám pomůže žít zdravěji.

11. Borovicový olej

Borovicový olej je přírodní dezinfekční prostředek, který se také používá v různých komerčních dezinfekčních prostředcích. Je klasifikován jako fenolický dezinfekční prostředek.

12. Tymián

Tymián je přírodní dezinfekční prostředek, který můžete použít i pro přípravu pokrmů. Vědecký výzkum říká, že tymiánový olej vykazuje nejlepší vynikající aktivitu proti e. coli, listerii, salmonelóze či bakterii Pseudomonas aeruginosa.

13. Ocet

Jako dezinfekci můžete použít i ocet. Tento přírodní dezinfekční prostředek, který můžete použít v kombinaci s jinými esenciálními oleji, jako je olej z eukalyptu a čaje, můžete použít jako sprej nebo čisticí prostředek na toalety.

Sponzorováno

Zajímavost: Domácí dezinfekční prostředky mohou možná za obézní děti, říká studie. Proč?

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva