Povánoční detoxikace, která vás bude bavit! 4.79/5 (19)

Sponzorováno

Zajděte se projít ven pěkně vymrznout...

Zajděte se projít ven pěkně vymrznout…

Už to tak každoročně bývá, že během svátků si dopřejeme i to, co se běžně snažíme ze svého jídelníčku vyřadit. Pohybu ubývá na úkor posezení s přáteli. Během lenošení doma často uzobáváme všemožné dobroty, a pak se začátkem roku nestačíme divit. Někomu vše prozradí pohled na čísla na váze, jiný se spíše řídí svými pocity. Po svátcích se můžete cítit leniví, těžcí, nemáte na nic chuť, žaludek je stále plný. Co tedy s tím?

Žádné drastické týrání

Přestože jste během vánočních svátků zkonzumovali vše, co vám pod ruku přišlo, netrestejte se za to a odpusťte si veškeré drastické kroky. Žádné hladovění nebo nereálné očekávání shodit během týdne deset kilogramů vám nepomůže. Neúspěch by vás jen zbytečně odradil od dalších kroků. Snažte se však nastartovat do dalších dní a vyloučit z těla co nejvíce škodlivin. Můžete se nechat inspirovat následujícími tipy, které by pro vás mohly být zároveň zábavou. Podívejte se, co radí odborníci:

1. Pohyb s přáteli

Zapřemýšlejte nad tím, jaký pohyb vás nejvíce láká. Někdo upřednostňuje venkovní aktivity, jiný raději stráví hodinu v tělocvičně. Pro někoho jsou bližší sálové lekce ve více lidech pod dohledem trenéra, někdo chce na sobě pracovat raději samostatně. Třeba je nějaký sport, o kterém si již dlouhodobě říkáte, že jej vyzkoušíte, a zatím na to nebyl čas. Zkuste se domluvit s kamarádem či s kamarádkou, že každý týden v danou dobu společně někam půjdete – na bazénu, na břišní tance, nordic walking nebo na lekci juda. Záleží jen na vás, co je vám nejbližší. Hlavně ať máte chuť tomu věnovat svůj čas.

Pokud máte pocit, že je váš harmonogram na celý týden již plný, naplánujte si s přáteli nějakou víkendovou aktivitu. I jednorázový výlet a pořádné vymrznutí venku vás mile nastartuje do dalších dní nového roku. Můžete to spojit třeba i s koulovačkou nebo se vraťte do dětských let při stavbě sněhuláka a tvoření andílků v závějích sněhu. Zapotíte se při tom jako při jiných sportech.

Sponzorováno

2. Relaxace při masáži

Ano, i při tak uvolňující činnosti, jakou masáž je, se z těla dostává velké množství toxinů. Spojte tedy příjemné s užitečným a vyberte si masáž, která vám bude vyhovovat. Dnes je jich na trhu celá řada – od klasických přes lymfatické masáže nebo různé speciality – medové, čokoládové masáže atd. K masáži můžete přidat i další program (návštěvu divadla, poslech oblíbeného CD bez křiku dětí) a udělat si příjemný den či alespoň odpoledne věnované jen vám.

3. Změny v jídelníčku dle svého gusta

Nelze opomenout, že je třeba změnit životosprávu. Pokud budete i nadále pokračovat ve vánočním a silvestrovském stravování, žádná další detoxikace vás nespasí. Nedělejte drastické změny, nedržte půst ani si neodříkejte věci, které milujete. Snaže si vytvořit takový jídelníček, který pro vás nebude trápením.

TIP: Jak zvládnout detoxikaci?

Pokud se neobejdete bez sladkého, dopřejte si každý den kostičku čokolády a vyzkoušejte ty s vyšším obsahem kakaa. Nesnažte se vytvořit si jídelníček z věcí, které jsou sice zdravé, ale vy je nesnášíte. Pokud se budete do změny nutit, beztak u ní dlouho nevydržíte. Jezte tak, aby se nejednalo o dietu, ale o vyvážené stravování. Do jídelníčku zařaďte více zeleniny (teď v zimě třeba v podobě polévek). Zaměřte se na dodržování pitného režimu, který by měl být tvořen zejména vodou (můžete ochutit citronem nebo bylinkami), bylinnými či ovocnými čaji. Můžete si dopřát i ovocné džusy, avšak lépe naředěné a v ne příliš velkém množství z důvodu vysokého obsahu cukru.

4. Úklid mysli

Sponzorováno

Konec roku nás doslova vybízí k bilancování a případnému přehodnocení dosavadního života. Snažte se vyloučit škodliviny i z vaší mysli. Naučte se ignorovat řeči nenáviděné kolegyně, nepouštějte si k tělu nevyžádané rady. Pohybujte se mezi lidmi, kteří vás příjemně naladí, a dodají vám optimismus. Najděte si dostatek času na sebe a pečujte o sebe s láskou, bude se vám pak snadněji pečovat i o ty ostatní.

Co si ještě přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva