Sponzorováno

Čokoládová masáž a zdraví – jaký má vliv? 4.93/5 (14)

cokoladova-masazMasáž s horkou čokoládou je velmi příjemný rituál a řadí se k těm nejluxusnějším procedurám a masážím vůbec. Při čokoládové masáži se tělo detoxikuje, uvolňují se z něj nečistoty a zejména se navozuje pocit hluboké relaxace, při které se z těla odstraňuje napětí a stres. Vůně čokolády zas stimuluje tvorbu endorfinů – hormonů štěstí, které znásobují pocit dokonalé pohody a dobré nálady.

O zdravotních benefitech čokolády ví lidstvo velmi dlouho – první historické zmínky jsou nám známé již z dob dávných Mayů. Hlavní složka čokolády – kakao ochraňuje náš organismus před srdečně-cévními onemocněními, podporuje krevní oběh, zabraňuje krevním sraženinám, zlepšuje elasticitu cév. Čokoládová masáž navozuje intenzivní příjemnou stimulaci smyslů, buněčnou obnovu, hydratuje a zjemňuje pokožku.

Zbavuje pokožku odumřelých buněk a stává se jemnou. Podporuje odplavování škodlivých látek z těla, má antioxidační účinky a pozitivně působí na mysl, čokoláda je bohatá na minerály jako vápník, draslík a hořčík, vitaminy. Díky vysokému obsahu aktivních ingrediencí jako např. polyfenoly, flavonoidy a minerály, nabízejí kakao a čokoláda množství významných kosmetických vlastností. Theobromin obsažený v kakau působí, podobně jako kofein, na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopaminu a uvolňovat endorfiny a serotonin – zdroj štěstí. Díky masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Kakaové máslo zvlhčuje a zjemňuje popraskanou pokožku.

Super na depresi

Čokoláda jako potravina se vyrábí z plodů kakaovníku a patří mezi nejoblíbenější lahůdky na světě. Je sladká, voňavá a navíc dodává tělu energii a vytváří pozitivní náladu – tedy je osvědčeným prostředkem proti depresi. Dlouhá léta však byla čokoláda považována i za příčinu kožních chorob, zejména akné a až poslední studie ukázaly chybnost tohoto názoru. Dnes čokoláda prožívá boom i v oblasti péče o pokožku, je součástí dámské kosmetiky a stala se luxusním doplňkem při masážích. Čokoláda je bohatá na antioxidanty, čím tmavší, tím silnější jsou její antioxidační vlastnosti.

Sponzorováno

Antioxidanty, vitamíny, minerály

Kromě antioxidantů obsahuje čokoláda i další užitečné prvky pro lidský organismus jako jsou vitaminy, aminokyseliny, či minerály. Díky tomuto složení má čokoláda i širokou řadu zdraví prospěšných účinků na organismus, chrání před srdečně-cévními onemocněními, podporuje krevní oběh a zabraňuje krevním sraženinám, zlepšuje elasticitu cév a snižuje riziko infarktu. Antioxidanty zas vyživují pleť a zpomalují stárnutí tím, že pomáhají zvýšit úroveň kolagenu a elastinu v kůži, čímž se vyplňují jemné vrásky. Pomáhá proti celulitidě.

Průběh čokoládové masáže

Čokoládová masáž většinou skládá ze 3 částí: peelingu, masáže a samotného čokoládového zábalu. Při kokosovém, či kávovém peelingu se z pokožky odstraňují odumřelé buňky a pokožka se připravuje na masáž. Následuje pomalá masáž čokoládou, která má být jemná, doprovázena lehkými doteky, při které se masírují krk, ramena, záda, nebo celé tělo. Po ní se aplikuje příjemně teplá čokoláda formou zábalu. Při problémech s křečovými žilami se nohy vynechávají.

Někdy se dělá i celotělový zábal, nebo dle přání klienta se zábal provádí pouze na určité tělové partie, například dekolt a obličej. Tato luxusní masáž je vhodná zejména pro dámy, pro své pozitivní účinky na pleť. Kůže je po masáži krásně jemná, svěží a hedvábně hebká. Kromě toho vám po masáži bude celý den nádherně vonět pokožka a vy se budete cítit jako znovuzrození.

TIP: Má konzumace čokolády vliv na akné?

Hlavní účinky čokoládové masáže

 • detoxikuje
 • uvolňuje napětí, eliminuje stres
 • omlazuje pokožku
 • vyhlazuje a osvěžuje pleť
 • zjemňuje vrásky
 • dodává tělu vitamíny a antioxidanty přímo přes kůži
 • dodává energii a dobrou náladu

Kdy se čokoládová masáž nedělá?

Jaké má čokoládová masáž kontraindikace?

 • chřipka, nachlazení
 • alergie na některou složku procedury
 • záněty, infekční choroby
 • onkologická onemocnění
 • těhotenství
 • vysoký krevní tlak

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: O čokoládové masáži

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva