Sponzorováno

Zimní detoxikace – jak na to? 4.85/5 (26)

Zimní detoxikace - jak na to?Zima je přímo ideální na detoxikaci. Nemusíte už trávit dlouhé hodiny v zahrádce, vyjít ven do chladu se vám také nechce, a tedy máte čas věnovat se sobě. Číst knihu, dát si relaxační koupel, případně masku na obličej a podobně. Zkuste toto období využít nejen na zkrášlení vašeho zevnějšku, ale i na pročištění organismu a začněte se zbavovat škodlivých toxinů ještě dnes.

1. Naučte vaše tělo vitamíny vstřebávat

Chybí vašemu tělu vitamíny i přesto, že se snažíte jíst co nejvíce ovoce a zeleniny? Vaše tělo pravděpodobně většinu vitamínů vyloučí bez užitku. No pokud se naučíte přijímat vitamíny správně, organismus nebude mít problém jejich vstřebat.

Vitamíny rozpustné v tucích jako A, D, E, K a vitamín K2 je třeba jíst v kombinaci se správným tukem. V praxi to znamená, že když konzumujete zeleninu, případně salát, určitě nevynechávejte zálivku z olivového oleje či smetanu v dresinku. Nejenže bude zeleninka lépe chutnat, ale živiny nevyjdou nazmar.
Vápník a hořčík v podstatě jen projdou střevy v případě, že je konzumujete v kombinaci s potravinami obsahujícími kyselinu fytinovou jako například ořechy, obilí či fazole.

Chcete-li snížit její účinek, stačí tyto suroviny spojit se syrovátkou, jogurtem, citronovou šťávou nebo jablečným octem.

2. Dopřejte si detoxikační koupel

Lázeň je známá svými relaxačními účinky, ale když si do vody přidáte pár vhodných ingrediencí, stane se ideálním detoxikačním nástrojem. V pohodlí domova si můžete vyrobit vlastní detoxikační směs do koupele za pár drobných. Stačí smíchat trochu magnéziové a mořské soli v poměru jedna k jedné, přidat lžičku sody a recept na skvělá detoxikační koupel je na světě. Přidat můžete i sušené bylinky, případně pár kapek levandulového oleje. Nejenže ušetříte, ale zároveň se vyhnete syntetickým látkám, které se obvykle v podobných preparátech nacházejí.

Sponzorováno

3. Bentonitový jíl pročistí pleť

Bentonitový jíl je přirozeně absorpční jíl s negativně nabitými ionty, který je vytvářen zvětráváním sopečného popela, obvykle za přítomnosti vody. Když suchý jíl smícháte s vodou, případně s jablečným octem, aktivuje se a přirozeně bude přitahovat kladně nabité ionty toxinů a těžkých kovů, přičemž nechá cenné minerály. Bentonitový jíl se často používá jako maska na obličej nebo tělo, protože má schopnost čerpat toxiny a přebytečný maz přímo z pokožky. Doma jej můžete bez problémů použít dvojím způsobem.

Smíchejte ho s jablečným octem a jednou nebo dvakrát týdně jej aplikujte na tvář jako masku
Vyrobte si z něj remineralizující zubní pastu s pomocí kokosového oleje a esenciálních olejů.

4. Zkuste kartáčování pokožky

Tato metoda detoxikace je velmi jednoduchá a opravdu finančně nenáročná. Postačí si koupit kartáč se štětinami z přírodního materiálu a můžete začít kartáčovat. Nejvhodnější doba pro využití kartáče je předtím než se půjdete sprchovat, tedy na suchou pokožku. Začněte na konečcích nohou směrem nahoru.

Nejprve jemnými krouživými pohyby, poté dlouhými tahy několikrát na stejném místě. Vždy pracujte směrem k srdci. Postupně se od spodní části nohou dostanete ke spodní části trupu, pak pokračujte rukama od konečků prstů až k ramenům. Když se propracujete až k trupu, kartáčujte směrem dovnitř, tedy k srdci. Při této činnosti se nejen zbavíte odumřelých kožních buněk, což umožní vaší pokožce lépe vylučovat nepříznivé látky, ale také zlepšíte průtok krve a stimulujete lymfatický systém.

5. Uspořádejte svou domácnost i myšlenky

Prostředí, ve kterém žijete, má obrovský vliv na vaši emocionální i psychickou pohodu. Dopřejte proto detoxikaci nejen sobě, ale i své domácnosti tak, že ji zbavíte nepotřebných věcí alespoň dvakrát do roka. Pokud se rozhodnete uklidit svůj domov od zbytečností, nemusíte všechno hned vyhodit do koše. Zvažte zda by určité věci nehodily vašim známým nebo méně majetným lidem a darujte je na charitu. Kromě pořádku tak budete mít i dobrý pocit, že jste někomu pomohli.

A co vy? Využíváte zimu k detoxikaci? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A dále si přečtěte

VIDEO: Detoxikace organismu

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva