Které potraviny vám způsobují vrásky? 4.82/5 (28)

Sponzorováno

Které potraviny se nejvíce podepisují na vzniku vrásek?

Které potraviny se nejvíce podepisují na vzniku vrásek?

Nechcete mít vrásky? Snažte se o to, abyste:

  1. měli dokonale čistou pleť,
  2. pleť dobře a dostatečně vyživovali,
  3. pleť dobře hydratovali.

Pokud toto všechno dodržujete, jste na skvělé cestě k mladistvému vzhledu. Pokud se vrásky přesto začínají objevovat, může to být dáno i tím, že se špatně stravujete. Jsou totiž potraviny, u kterých je nutné zmínit, že mají velký vliv na tvorbu vrásek. Podívejte se s námi, které to jsou. Když se jim vyhnete, je to krok správným směrem.

1. Cukr

Máte ho ve svém jídelníčku velké množství? A to jak v jeho klasické surové podobě, tak i ve formě různých sladkých jídel? Potom je nejlepší doba k tomu, dát mu sbohem. Právě cukr má negativní vliv na to, že se na vašem obličeji objevují vrásky. Je to dáno tím, že dokáže velmi výrazně poškozovat kolagenová vlákna. Tím se narušuje celková struktura pokožky a ke vzniku vrásek je to už jenom kousek. Jakmile jednoduchý cukr ze svého jídelníčku eliminujete, uvidíte, že se to na vaší kráse pozitivně podepíše. A když se bez něho neobejdete, zkuste alternativní možnosti slazení. V úvahu může připadat třeba:

A podívejte se také na další náhrady a alternativy cukru, které můžete použít místo něj.

2. Margarín

Hledíte do regálů a hrozíte se nad tím, kolik stojí máslo? Pokud si uvědomíte, že ho nesníte zase až tolik, rozhodně není důvod ho nekoupit. Tolik jeho vyšší cena váš rozpočet zase až tak nezasáhne. Určitě je to lepší volba i pro vaši krásu, jelikož pokud je potravina, která dokáže přispět k tvorbě vrásek, tak se nejedná o žádnou jinou, než o margarín. Pokud je kvalitní, z dobrých rostlinných olejů, nemusí být zase až tak špatný. Připomeňme ale, že ne každý v regálech obchodů takový skutečně je.

Proto je nutné zařadit i margarín do skupiny těch produktů, které mají vliv na zhoršování vaší krásy, v podobě podpory vzniku vrásek. Jak jsme ale nastínili, velkou roli zde má složení. Ostatně tak, jako všude.

3. Mléčné výrobky

Jsou pro lidské tělo určitě důležité, jelikož jsou dobrým zdrojem vápníku, ale i dalších látek. Proto je dobré jich mít v jídelníčku optimální množství a pravidelně je konzumovat. Zároveň se mohou i negativně podepisovat na vaší kráse. Když se podíváme jak konkrétně, je to dáno tím, že obsahuje laktózu. Ta totiž může mít vliv na poškozování kolagenových vláken, podobně jako je tomu u cukru.

Sladký mléčný výrobek je tedy s ohledem na vaši krásu celkem velkým problémem. Proto doporučujeme vybírat mléčné výrobky obezřetně a jejich konzumaci omezit na přijatelné minimum. Jedině tak budete mít dlouhodobě dokonale mladý vzhled. Podle čeho vybírat ty pravé?

  • Hledejte mléčné výrobky, které jsou bez cukru.
  • Sledujte obsah laktózy.
  • Vyhledávejte především kvalitu, nekvalitní mléčné výrobky nekupujte.

4. Alkohol

Dáte si občas sklenku vína? Pokud to s alkoholem nijak výrazně nepřeháníte, není důvod mít z něho strach. Dokonce se říká, že červené víno dokonce umí zdraví povzbudit. Když to ale budete s pitím přehánět, bude to na vás vidět. Negativa alkoholu jsou jasná, a netýkají se nutně jenom jater. Alkoholické nápoje také dehydrují, a to jak organismus, tak i vaší kůži. Čím méně má vody, tím je pochopitelně sušší a tím více jsou na ní vidět vrásky. Když už se rozhodnete pít, vždy myslete na to, že je vhodné to nepřehánět, stejně jako je vhodné myslet i na to, že byste měli alkoholické nápoje prokládat sklenkou čisté vody. Že je také vhodné konzumovat jenom kvalitní alkohol, to jistě nemusíme připomínat.

Sponzorováno

TIP: A které potraviny vám dodají kvalitní energii?

5. Uzeniny

Milujete je? Pokud jsou kvalitní, není problém si čas od času kousek dopřát (opravdu kousek). Co ale v případě, kdy už tak kvalitní nejsou? Doporučíme se jim raději vyhýbat. Hlavně proto, že jejich součástí může být nadměrné množství sodíku. Ten je v určitém množství pro tělo nezbytný, ale pokud jde o velké množství, tak je sodík nebezpečný. On, ale i konzervační látky, mohou na vaší pleti způsobovat různé nepříjemné záněty. Ty nejenom pleť poškozují, ale jejich rizikem je i to, že jsou cestou ke vzniku vrásek. Čím méně uzenin budete jíst, tím mladším dojmem budete působit. Také doporučíme vybírat podle kvality. Například klobásy, které obsahují jenom maso a běžnou sůl jsou mnohem lepší, než ty, které obsahují různá chemická dochucovadla, konzervanty, a podíl kvalitního masa v nich je minimální. Nejenom, že mohou více škodit, ale sami jejich nekvalitu poznáte i na jejich chuti.

6. Červené maso

Milujete steak? Je to podobné, jako v případě uzenin. Čas od času nevadí, a dokonce může prospívat – pro svůj celkem dobrý obsah železa. Pokud máte steaky velmi často, je červené maso problém. Vše se může dokonce i znásobit ve chvíli, kdy dojde k tomu, že je špatně připraveno a dojde k jeho spálení. V takovém případě do těla dostáváte velké množství nebezpečných uhlovodíků. Ty mohou nejenom poškozovat vaše orgány, ale mají vliv i na to, že dochází k zánětům vaší pokožky. Tento fakt je také krok od toho, aby se na vašem obličeji, ale i dekoltu nebo krku začaly ve velkém tvořit vrásky.

Když už červené maso, tak jenom správně připravené. Toto však můžeme říci i o jakékoliv další přípravě jídel, bez ohledu na to, zda pečete nebo grilujete jiné maso, nebo například zeleninu.

A jaké jídlo jíte vy? Nepůsobí náhodou na vnik vrásek? Pozor na to.

Co si dále o vráskách přečíst?

VIDEO: Tipy pro zdravou a krásnou pleť

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva