Sponzorováno

Med na vrásky – jak a proč ho použít? 4.82/5 (11)

Takto smíchejte med s jogurtem a naneste na pleť

Takto smíchejte med s jogurtem a naneste na pleť

I když nemůžete vrátit čas, existuje způsob, jak obnovit mladistvý jas pleti a zpomalit známky stárnutí. A tajemství je přímo ve vaší spíži! Používání medu proti stárnutí a prevenci vrásek prostě dává smysl. Tato sladká tekutina zlaté barvy má jedinečné vlastnosti, které vyživují, chrání a hydratují stárnoucí pokožku. Čtěte dále a objevte kosmetické výhody medu proti stárnutí a i to, jak jej začlenit do své rutiny.

Med vám opravdu může pomoci s vráskami a jemnými linkami. Med můžete použít jako domácí lék na redukci vrásek následujícím způsobem: smíchejte med s mlékem nebo tvarohem, abyste zmírnili jemné linky a vrásky. Udržujte tuto pastu na obličeji po dobu 15-30 minut a opláchněte ji pak vlažnou vodou. Ideálně si touto směsí obličej nějakou dobu masírujte.

Jak vlastně med proti vráskám a stárnutí pleti působí?

Med má mnoho vlastností, které působí proti stárnutí na obličeji. Kromě vitamínů a minerálů je med bohatý na antioxidanty, které chrání pokožku před poškozením volnými radikály, a má enzymovou aktivitu, díky níž pleť září. Díky hydratačním vlastnostem, které vypínají pokožku a snižují výskyt vrásek, je med řešením proti stárnutí pro všechny typy pleti.

Vyzkoušejte masku na obličej s medem

Obličejové masky mohou být luxusním relaxačním zážitkem a mohou přinést viditelné výsledky snížením výraznosti linek a vrásek. Aby masky fungovaly, nemusí být drahé nebo komerčně vyráběné. Opravdu nemusí. Jednoduché domácí masky na obličej z medu jsou obzvláště účinné na vrásky díky přirozeným vlastnostem medu proti stárnutí a jejich výroba zabere málo času a stojí doslova jen haléře.

Proč maska s medem funguje na snížení vrásek? Med je přírodní zvlhčovadlo, což znamená, že pomáhá hydratovat horní vrstvy pokožky. Tato extra vlhkost pomáhá zlepšit vzhled vrásek a zklidňuje suché, citlivé nebo podrážděné oblasti vašeho obličeje. A dále obsah antioxidantů v medu je další vlastností, která z něj dělá přirozeného bojovníka proti stárnutí.

Med se takto hojně používal i v dávné historii. Ženy si v minulosti vyráběly své vlastní masky z přírodních ingrediencí, které čistí a zpevňují pokožku a minimalizují vrásky. Med se objevil v rutinách péče o pleť ve starověkých kulturách až u Římanů a Egypťanů. I Kleopatra si med na obličej aplikovala.

Aplikace masky na obličej

Recepty na masky s medem proti vráskám obecně vyžadují, aby se do medu přimíchala jedna nebo více přírodních složek, jako je plnotučné mléko, papája, avokádo nebo jogurt. Některé recepty vám říkají, abyste směs před aplikací zahřáli, a téměř všechny recepty říkají, že masku je třeba nechat působit po dlouhou dobu, obvykle 30 minut. Med klidně zahřejte, ale jen málo. Ne každý recept vyžaduje masírování obličeje směsí medové masky, ale pokud to uděláte, masáž zvýší krevní oběh a zpevní svaly a další tkáně, čímž se zvýší efekt zmírnění vrásek. K odstranění masky obvykle stačí teplá voda a žínka.

Výhody obličejové masky s medem

Medové masky zanechávají pleť hladší a hydratovanější a mohou zlepšit vzhled vrásek a jemných linek. Vaše pleť se může po medové masce také cítit napnutější a tonizovanější.

Sponzorováno

Probiotika, antioxidanty, živiny a enzymy v medu společně vyživují a vyhlazují pokožku. Zadržuje a obnovuje vlhkost, aniž by byla mastná nebo způsobovala podráždění. I když vrásky úplně neodstraní, sníží jejich výskyt.

JAK POUŽÍVAT MED PRO ANTI-AGING

Existuje mnoho způsobů, jak začlenit med do vašeho boje proti stárnutí. Důsledné používání je nezbytné pro prevenci jemných linek a vrásek a snížení dalších známek předčasného stárnutí pleti.

Nejjednodušší způsob, jak začlenit med do vaší rutiny, je vybrat si produkty péče o pleť s medem a třeba i vitamínem E.

Dalším snadným a účinným způsobem použití je vmasírování směsi medu a mléka přímo do pokožky pomocí krouživých pohybů. Směs nechte působit na obličeji 20–30 minut, abyste získali všechny výhody medové pleťové masky proti stárnutí.

A jaký med funguje nejlépe?

Obecně se doporučuje používat nepasterizovaný, surový med. Ale existuje hodně druhů medu, takže držet se organických druhů je dobrým pravidlem.

Nicméně, pokud k nim máte přístup, výzkum ukazuje, že manukový med a pohankový med jsou nejlepší volbou.

Já určitě doporučuji hledat místa, na kterých se prodává místně (lokálně) vyrobený med, který je zcela čistý a přírodní. Je pravděpodobné, že užitečné vlastnosti medu v supermarketu byly sníženy díky zahřívání, zpracování a filtraci. Místní med je obvykle nejlepší a nejkvalitnější (prověřte si obchodníka / včelaře).

I dle studií může mít med účinky proti stárnutí

Podle jedné starší studie může med pomoci zlepšit vzhled pokožky. Autoři uvádějí, že může pomoci zastavit tvorbu vrásek, udržet mladistvý vzhled pokožky a zabránit infekcím na kůži, které mohou urychlit stárnutí.

Žádná medová maska ​​není trvalým lékem na vrásky – vyplňující a vyhlazující účinky jsou dočasné. Možná také budete muset experimentovat s různými recepty na medové masky, abyste našli tu, který nejlépe vyhovuje vaší pleti. Samozřejmě, pokud jste alergičtí na jakoukoli složku v receptu na masku, tuto složku nepoužívejte.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste med na vrásky? Napište mi do komentářů, budu moc ráda.

A o medu si dále přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva