Sponzorováno

Jak vybrat správný krém proti vráskám? 4.88/5 (8)

Jak vybrat správný krém proti vráskám?Když se mluví o kosmetickém problému, kterým jsou vrásky, mnoho žen (ale často i mužů) si pochopitelně vybaví jednu hlavní cestu spojenou s řešením. O jakou cestu se konkrétně jedná? Je to botulotoxin. Pokud do svého těla nechcete nechat vpravovat jiné látky, nebo máte panickou hrůzu z jehel, nezoufejte. Existují i různé kosmetické přípravky, které si s vráskami také umí poradit. Ty spadají do segmentu, který je možné označit jako anti-age. Už název jasně napovídá, že se jedná o produkty, jejichž hlavním cílem je zpomalení stárnutí pleti.

A jak vybrat ten pravý krém? Podívejte se s námi na TOP 6 bodů, které si hlídejte, pokud takový krém vybíráte.

1. Roli hraje váš věk

Myslíte si, že vrásky jsou kosmetickým problémem, který se objevuje až později? Potom jste neslyšeli o celé řadě studií a výzkumech, které jasně potvrzují, že se mohou objevovat už v 25 letech. Tedy ve věku, který lze stále označovat jako mladý. A právě toto je doba, kdy je třeba pomalu s krémy označovanými jako anti-age začínat. Samozřejmě jejich složení bude jiné, než u těch produktů, které už využívají starší ženy, třeba kolem čtyřicítky. Proto pamatujte, že při správném výběru hraje váš věk klíčovou roli.

Dnes lze segment anti-age produktů rozdělit právě do skupin podle toho, kolik vám je let, nebo podle toho, zda zatím hledáte spíše prevenci, či řešení výrazných vrásek. Je pochopitelné, že v mladším věku to bude cesta číslo jedna.

2. Nedoufejte v zázrak

Mnoho žen si myslí, že anti-age produkty jsou zázrakem a že následně stačí jenom pravidelné používání a vrásky se nikdy neobjeví. Je to samozřejmě mýtus, jelikož žádný produkt dané věci bohužel nedokáže. A tak musíte také přistupovat k samotnému výběru. Nejedná se o zázrak, ale jedná se o jakéhosi pomocníka, který skutečně může mít výsledky.

Pokud anti-age vybíráte, vždy přistupujte k otázce toho, čeho chcete docílit. Podle toho můžeme produkty zařadit do tří hlavních skupin:

 1. Lehké vyhlazení vrásek
 2. Zpomalení tvorby vrásek
 3. Oddálení tvorby vrásek

Dnes už není problém vybrat takový krém, který dokáže nabídnout všechny tři klíčové složky. To znamená, že současné nedokonalosti zakryje, a zároveň bude stále oddalovat dobu výskytu dalších.

TIP: Jak se efektivně zbavit zarudnutí v obličeji?

3. Zohledněte také svou pleť a její typ

Při výběru byste neměli zapomínat zohlednit také svou pleť. Každá žena může mít jinou. U některých se může objevovat příliš mastná, u jiných zase příliš suchá. Obojí je třeba mít na paměti a vybrat optimální řešení. Tedy takový anti-age krém, který bude určený právě na daný typ pleti.

Sponzorováno

Dále nezapomínejme také na to, že mnoho žen může mít problém s tím, že jejich pleť je citlivá. To je poměrně velké riziko, protože je celá řada krémů, které mohou být spojeny s tím, že způsobí různá podráždění, jako jsou třeba pupínky, nebo zčervenání. Jestliže je to i váš případ, potom doporučíme vám kupovat anti-age krém tak, že si nejprve vyzkoušíte jeho použití a pokud se nic nestane, můžete ho využít. Také je vhodné poohlédnout se spíše po přírodní kosmetice, jelikož právě u ní máte jistotu, že nebude obsahovat různé chemické látky, které jsou hlavním strůjcem případné alergické reakce a podráždění.

4. Měly by nabídnout i klasické kosmetické vlastnosti

Když vybíráte krém proti vrásám, je dobré myslet i na další vlastnosti, které by měl nabídnout. Díky tomu nebude nutné kombinovat vaši péči s několika dalšími produkty, když bude stačit jeden. To většina dobrých výrobců pochopitelně ví. A tak jejich krémy kromě toho, že pomáhají právě proti vráskám, nabízejí i několik dalších pozitiv.

Zajímá vás, jaké to jsou, klíčové jsou rozhodně tyto tři součásti, které by měl správný anti-age krém rozhodně mít? Mohou to být třeba ty následující:

 • Dostatek živin a vitamínů
 • Jistota dostatečné hydratace pleti
 • Složky zajišťující obnovu a regeneraci pleti

5. Pozor na výrobce

Náš návod spojený s výběrem správného krému nesmí zapomínat také na to, že velkou roli hraje také výrobce daného krému. Je jasné, že na trhu můžete narazit na celou řadu možností. Pokud se rozhodnete sáhnout po produktu od výrobce, který je poměrně známý, rozhodně zde moc rizik nehrozí. A to jak proto, že je zde jistota odpovídajícího složení, tak i proto, že výrobek má příslušné testy a certifikáty. Jinak tomu může být u různých anti-age krémů, které pocházejí od neznámých výrobců ze zahraničí. Mnohdy lákají hlavně na svou až přehnaně nízkou cenu. Pokud nad nimi uvažujete, je třeba být na pozoru. Nejenom, že jejich očekávaný výsledek bude nulový, ale nemusí být výjimkou ani to, že jejich složení způsobí alergickou reakci, nebo dokonce nějaké poškození vaší pleti.

Naše poslední rady: Na péči myslete komplexně

Na závěr musíme dodat, že boj proti vráskám by měl být založený hlavně na komplexnosti. Co to znamená? Že kromě špičkových krémů nesmíte zapomínat ani na čištění vaší pleti a klasickou péči, stejně jako nesmíte zapomínat například ani na správnou stravu, která bude hlavně lehká a také zdravá.

Dále neopomíjejme ani fakt spojený s tím, že byste neměli zapomenout na sportování, jelikož i vaše váha a fyzická kondice má vliv na to, jak se budou vaše vrásky objevovat – s ohledem na věk, nebo intenzitu.

A co si dále o vráskách přečíst?

VIDEO: Vše o pleťových krémech

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva