Jak na vějířkovité vrásky (vrásky ze smíchu) kolem očí? 4.87/5 (39)

Sponzorováno

Jak si poradit s vějířkovitými vrásky v oblasti očí? Máme pro vás několik tipů.

Jak si poradit s vějířkovitými vrásky v oblasti očí? Máme pro vás několik tipů.

Vějířkovité vrásky kolem očí, známé také jako „vrásky ze smíchu“ nebo „vrásky smíchu“, jsou shluky drobných vrásek a jemných čar, které se tvoří kolem vnějších koutů očí.

Proč vlastně máme tyto vrásky kolem očí?

Vějířkovité vrásky se vyvíjejí s věkem, obvykle ve druhé polovině mezi 20 a 30 rokem života. Produkce kolagenu a elastinu, dvou látek, které jsou zodpovědné za pružnost vaší pokožky, se s věkem zmenšuje, což vede k tvorbě vrásek, stejně jako k dalším známkám stárnutí (například ke stařeckým skvrnám a podobně).

Dalšími faktory, které mají vliv na tvorbu vějířkovitých vrásek kolem oči jsou nadměrné vystavení slunci (přesněji řečeno UV záření), kouření, vysoké znečištění v oblasti kde bydlíme, časté mračení a usmívání se. To vše se do těchto vrásek promítá.

Pokud máte tyto vrásky smíchu, nezoufejte. Existuje spousta přirozených metod, jak se jich zbavit, nebo jak je minimálně hodně zjemnit. Podívejte se na naše tipy.

Jak na vějířkovité vrásky kolem očí?

1. Vaječný bílek

Vaječné bílky napomáhají stažení pokožky, což je skvělá vlastnost pro snížení výskytu vějířkovitých vrásek kolem očí. Jak na to?

 • Mixujte vaječný bílek z jednoho vejce, dokud nezískáte pěnovou konzistenci. Aplikujte bílek na vnější stranu očí a podél lícních kostí. Nechte ho působit po dobu cca 10-15 minut a pak jej vyčistěte pomocí tamponu ponořeného do studené vody. Udělejte to takto dvakrát týdně.
 • Případně, po umytí tváře jemným mýdlem, naneste jeden vaječný bílek přímo na celou tvář. Nechte ho úplně uschnout a poté použijte další vrstvu. Nechejte jej působit asi 15 minut a pak ho umyjte teplou vodou. Osušte tvář měkkým ručníkem a poté použijte nějaký hydratační přípravek. Dělejte to takto jednou nebo dvakrát týdně.

2. Papája

Papája je bohatá na vitamín C, který pomáhá bojovat proti škodám volných radikálů na pokožce a stimuluje tvorbu kolagenu. Navíc papaya obsahuje enzym zvaný papain, který pomáhá odstranit mrtvé kožní buňky a pomáhá také stáhnout kůži. A jak papáju použít?

 • Jemně protřete kus surové papáje na kůži. Nechte ho pěkně působit po dobu 10 minut nebo do jeho vysušení a potom ho opláchněte studenou vodou. Dělejte to jednou denně.
 • Případně vyškrábejte dužinu zralé papáje a promíchejte ji s trochou ovesných vloček. Aplikujte směs na kůži a jemně masírujte tuto oblast. Nechte působit 10-15 minut před vypláchnutím studenou vodou. Dělejte to dvakrát nebo třikrát týdně.
 • Jednoduše rozmixujte (nebo lžičkou rozmasírujte) polovinu zralé papáje a přidejte jednu lžíci olivového oleje, abyste vytvořili hladkou pastu. Aplikujte obličejový obal a nechte jej 10-15 minut působit, než ho umyjete studenou vodou. Postup opakujte každé dva dny.

3. Mléko

Mléko může být také použito ke snížení výskytu vějířkových vrásek kolem vašich očí. Mléko obsahuje kyselinu glykolovou, která pomáhá odlupovat mrtvé kožní buňky a podporuje tvorbu kolagenu v kůži.

 • Začněte pravidelně pít kvalitní mléko a podpořte touto konzumací lesknou a zdravou pokožku.
 • Namočte do mléka čistou látku a jednoduše ji umístěte na postiženou oblast v okolí očí. Nechte působit asi 10 minut a pak opláchněte pokožku studenou vodou. Postup opakujte dvakrát denně.
 • Přidejte několik kapek mandlového oleje do velké mísy studeného mléka. Namočte do mléka dva plátky chleba. Dejte takto jeden plátech chleba na každou oblast vašich očí. Nechte působit 10 až 20 minut. Používejte tento domácí přípravek jednou denně po dobu několika dní, abyste viděli pozitivní výsledky.

4. Aloe Vera

Aloe vera je vlastně jednou z nejlepších přírodních ingrediencí pro odstranění vějířkovitých vrásek v oblasti očí. Její antioxidační vlastnosti pomáhají bojovat proti volným radikálům, které mohou hodně působit na tvorbu těchto vrásek. Obsahuje také základní vitamíny a minerály, které pomáhají zvlhčit, zesvětlit a tónovat pokožku.

Sponzorováno

 • Pijte jednu lžíci šťávy z aloe vera dvakrát denně, abyste získali výhody antioxidačních vlastností aloe vera.
 • Případně si vezměte čerstvý list z aloe vera, vytlačte z něj gel a aplikujte ho do oblasti vrásek před spaním. Ráno umyjte obličej studenou vodou. Dělejte to denně po dobu několiks týdnů. Budete mít pevnější, hydratovanou kůži a vějířkovité vrásky budou o dost méně viditelné.

5. Vitamin E

Vitamín E, silný antioxidant, je nezbytný pro regeneraci nových kožních buněk, které pomáhají udržet pleť silnou a hydratovanou. Také pomáhá „upevnit“ kůži kolem očí, čímž se snižuje vzhled jemných vějířkovitých vrásek.

 1. Otevřete dvě kapsle vitaminu E a vložte obsah do misky.
 2. Naneste tekutinu na vrásky kolem očí.
 3. Několik minut jemně masírujte.
 4. Udělejte to takto každou noc před spaním.

Alternativně také můžete použít nějaký přírodní olej s obsahem vitamínu E.

6. Kokosový olej

Kokosový olej je jakýsi přírodní zvlhčovač. Vysoké množství vitamínu E přítomné v kokosovém oleji krásně vyživuje kožní buňky a tkáně. Obsahuje má kyselinu linolovou, která může regenerovat kožní tkáně a působí tak přirozeně proti tvorbě vějířkovitých vrásek v oblasti očí, které obvykle přibývají s věkem.

 • Na kůži kolem očí jemně naneste několik kapek čistého extra panenského kokosového oleje předtím, než půjdete spát.
 • Pokuste se také použít kokosový olej při vaření, abyste si užívali jeho benefitů i zevnitř.

7. Avokádo

Avokádo má silné antibakteriální a antioxidační vlastnosti a je bohaté na mononenasycené mastné kyseliny, které jsou vynikající pro revitalizaci suché a matné pokožky. Dále vysoký obsah vitaminu D a E v avokádu pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu, což zase snižuje vzhled vrásek okolo očí.

 • Vidličkou rozmělněte dužinu jednoho zralého avokáda a aplikujte ji na oblast vrásek okolo očí. Nechte pěkně působit po dobu 20 minut a poté ji umyjte teplou vodou. Dělejte to jednou denně po dobu několika týdnů.
 • Smíchejte rozmělněné zralé avokádo a tři čajové lžičky sladkého mandlového oleje. Důkladně směs promíchejte a naneste na vějířkovité vrásky kolem očí. Nechte opět působit asi 20 minut před opláchnutím teplou vodou. Dělejte to takto jednou denně.

8. Ricinový olej

Ricinový olej je přírodní olej, který vaši pokožku krásně vypne a snižuje vzhled vrásek.

 • Než jdete do postele, naneste několik kapek ricinového oleje na vrásky kolem očí a lehce ho masírujte do kůže. Nechte působit přes noc. Ráno opláchněte.
 • Můžete také smíchat jednu polévkovou lžíci ricinového oleje a sezamového oleje a dát ji na vějířkovité vrásky okolo očí před tím, než jdete večer spát. Dělejte to takto denně.

9. Salátová okurka

Okurka obsahuje thiamin, riboflavin, niacin, vitamíny B5 a B6 a další látky, které pomáhají vyživovat pokožku. Má také uklidňující vlastnosti, které mohou pomoci zlepšit vzhled vrásek kolem očí.

 • Nakrájejte okurku a dejte si šťávu z ní kolem očí (nebo přímo kolečka okurky). Nechte působit po dobu 10 minut a poté ji opláchněte studenou vodou. Postup opakujte dva nebo třikrát denně po dobu několika týdnů.

Sponzorováno

Kromě těchto domácích léčebných postupů nezapomeňte používat opalovací krém proti slunečnímu záření s vysokým ochranným faktorem, nekuřte, pijte spoustu čisté vody (důležité!) a konzumujte zdravé a čerstvé potraviny.

Co si dále ještě o vráskách přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva