Alergie a homeopatika – fungují? 4.75/5 (16)

Sponzorováno

Může nějak homeopatie pomoci při alergii?

Může nějak homeopatie pomoci při alergii?

Homeopatie je celostní medicína, která bere v úvahu jak tělo, tak i mysl a duši. Léky tzv. homeopatika jsou vhodná na všechny druhy nemocí a tedy i na léčbu akutních a chronických alergií. Homeopatika regulují imunitní systém a tím snižují nadměrné reakce na alergeny.

Na druhé straně si musíme přiznat, že léčba alergií a ekzémů vyžaduje velkou trpělivost, a to nejen za strany samotného pacienta. Zvlášť pokud dosavadní léčba probíhala za pomoci kortizonu.

Jak pracuje homeopatie s alergiemi?

Zatímco konvenční způsoby medicíny v těle záměrně vyvolávají procesy boje s viry a bakteriemi, tak homeopatie pracuje naopak s principem podobnosti.

Homeopat potřebuje znát ke stanovení přesné diagnózy pacienta anamnézu jeho předků, současné emocionální stavy, osobnostní rysy, jeho reakce na klimatické změny (počasí a teploty), reakce na potraviny, užívané léky a případné příčiny bolestí. Teprve až poté analyzuje a volí vhodný způsob léčby.

Léčba chronických alergií

V zásadě je vhodným homeopatickým lékem na alergii každý lék, který je v souladu se zásadou podobnosti. Chcete nějaké příklady homeopatického léku? Uvádíme tedy příklady tří homeopatických léků, které se používají k léčbě chronických alergií.

1. Tuberculinum

Na psychologické úrovni je vhodný pro lidi, u kterých lze pozorovat vnitřní nespokojenost či neklid. Jejich život je charakterizován neustálými změnami např. stálým přemísťováním, změnou zaměstnání, změnou partnera či jinými touhami. Rutinní je pro ně nesnesitelné.

Sponzorováno

Tito lidé mají tendenci k alergickým chorobám jako je senná rýma, astma, ekzém a k problémům s dýcháním.

2. Carcinosinum

Na psychologické úrovni je vhodný pro lidi, kteří mají potřebu silné harmonie a zároveň mají silný sklon k perfekcionalismu. Jsou elegantní, soucitní, laskaví, shovívaví a citliví, a to zejména na osobní kritiku. Mají smysl pro hudbu a hodně čtou. Tvrdě pracují, aby něčeho dosáhli.

Tito lidé byli v dětství silně potlačeni. Měli přísné rodiče nebo na sebe museli vzít zodpovědnost příliš brzy (např. z důvodu vážné nemoci v rodině). Tito lidé mají tendenci k alergiím, senné rýmě a astmatu.

3. Uhličitan sodný

Lidé vyžadující uhličitan sodný jsou na psychologické úrovni jemnými, kultivovanými, tichými, obětavými a přátelskými. Na druhé straně mají strach z konfliktů a skrývají své negativní pocity. V důsledku emocionálních zranění v historii se na vnějšek ukazují jako veselí a vtipní, ale uvnitř jsou smutní.

Tito lidé mívají alergie na potraviny (nejčastěji na mléko) a s tím související střevní problémy. Jsou citliví na sebemenší chybu ve stravě a celkově mají složitý vztah s jídlem. Současně jsou citliví na přímé sluneční záření a mají sklon k tvorbě ekzémů.

Co si dále přečíst o homeopatii?

VIDEO: Domácí homeopatie – Pět homeopatických léků, se kterými můžete dělat zázraky

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva