Jak se zbavit pigmentových skvrn? 4.85/5 (20)

Sponzorováno

Jak se zbavit pigmentových skvrn?Hlavně nyní, když vylezete na sluníčko, může dojít k tomu, že se objeví na vašem obličeji a dekoltu mnoho pih. Ty sice mohou vypadat zajímavě, ale ne každý po nich touží. Zapomínat nesmíme ani na to, že stejně tak se mohou objevit například i pigmentové skvrny. I ty jsou výjimečné tím, že se objevují hlavně při pobytu na slunci. Pokud z nich nemáte radost, poradíme vám, jak je eliminovat.

Kde se pigmentové skvrny nejčastěji objevují?

Je dobré vědět, kde konkrétně se mohou pigmentové skvrny objevit. Na základě toho můžete daná místa sledovat. Pokud se na nich žádné fleky a nic jiného neobjeví, máte štěstí. Pokud se objeví, nemusíte zoufat, jelikož vám dokážeme pomoci. Mezi hlavní místa vašeho těla patří:

Snažte se eliminovat vliv slunce

S čím jejich eliminace rozhodně souvisí, tím je prevence. Velký vliv má v tomto směru pochopitelně slunce. První naše rada se tedy týká toho, že pokud je to možné, neměli byste na slunce vůbec vycházet. Ideální je hledat si místa ve stínu, kde budete chráněni. S tímto pochopitelně souvisí také vhodné oblečení, kterým můžete riziková místa jednoduše zakrýt. Samozřejmě chodit bělem léta oblečení v kalhotách a dlouhém rukávu není ideální, a tak může pomoci druhá věc.

Tou jsou ochranné krémy, které nanesete na vaši pokožku. Jedná se o kvalitní opalovací krémy. Prioritou měla být kombinace vysokého ochranného faktoru a také ochrany proti UV záření. Pokud právě toto zvolíte, můžete si být jisti, že svou pokožku ochráníte nejenom před spálením.

Můžete tak celkem dobře eliminovat vliv pigmentových skvrn, které sluníčko v létě tak rádo vytahuje na povrch. Kdykoliv jdete ven, nezapomeňte vrstvu ochranného krému.

Využívejte kosmetiku se správným složením

Co dále nesmíte při boji proti pigmentovým skvrnám opomíjet, to je správná kosmetika. Primárně je to taková, která má složení, které dokáže proti daným faktorům velmi dobře a efektivně bojovat. Když se podíváme na to, co by rozhodně měla mít, dívejte se na složení a berte takovou, která obsahuje:

Pokud konkrétní kosmetický produkt obsahuje všechny tři tyto látky, je pro vás jasnou volbou a s pigmentovými skvrnami se vám povede zatočit poměrně jednoduše a také poměrně rychle. Tím ale naše rady nekončí. Je ještě jedna látka, která pomáhá. Na první pohled se jedná o něco zcela běžného. Je to Vitamín C. Pokud chcete proti pigmentovým skvrnám bojovat, zvyšte jeho dávky. Získávat ho můžete ve formě tablet, ale mnohem lepší je začít ho získávat z potravin. Tedy z ovoce a zeleniny. Předávkování tímto vitamínem se rozhodně nemusíte obávat, jelikož pokud ho máte v těle více, přebytečné zásoby tělo nevyužije a standardně je vyloučí.

Sponzorováno

Obruste jemně svou kůži

Dalším zajímavým postupem, jak se pigmentových skvrn zbavit, je obroušení kůže. Máte z toho hrůzu? Nebojte se jakýchkoliv složitých a bolestivých zákroků. My máme na mysli něco zcela běžného, čímž je peeling. Jednoduše ho pravidelně aplikujte a danou směs krouživými pohyby roztírejte na rizikových místech. Nejenom, že svou kůži do hloubky vyčistíte. Drobné částečky zajistí také to, že bude jednoduše a lehce obrušována. Díky tomu výrazně zmírníte projevy pigmentových skvrn.

Pomoci může i moderní technika z kosmetických salonů. Tou je chemický peeling, který také dokáže velmi dobře odstranit vrchní vrstvy kůže, místo které se následně objeví nová. I toto je postup, který nejenom funguje, ale který funguje velmi dobře. Jak bylo zmíněno v úvodu, doporučujeme ho realizovat v dobrých kosmetických salonech. V domácích podmínkách, při nedostatečné kvalifikaci a znalostem může naopak napáchat spíše škody.

Co takhle laser na pigmentové skvrny?

Laserové ošetření – speciální a moderní metoda, která je v dnešní době v oblasti kosmetiky stále vyhledávanější. Dokáže odstranit celou řadu různorodých problémů a právě výskyt pigmentových skvrn patří mezi jednu z nich. Samotný postup ošetření je celkem jednoduchý. Jde o to, že se nad konkrétním místem projíždí světlem, které má velmi vysokou energii.

Právě díky tomu je ošetřeno nejenom několik horních vrstev, ale laser může pronikat i do hloubky. Výsledkem je podobný stav, jako je tomu právě při broušení kůže. Odstraní se horní a starší vrstva s výraznější barvou, místo které se následně objeví kůže nová, ne které už nebude pigmentace tak výrazné. Ošetřit lze tímto způsobem pochopitelně v podstatě jakoukoliv část vašeho těla.

Zakrývejte

Poslední náš tip, jak eliminovat pigmentové skvrny se netýká toho, že se budete snažit eliminovat jejich vznik, nebo že je budete přímo odstraňovat. Týká se totiž toho, že se budete zaměřovat na jejich co možná nejlepší zakrytí. V takovém případě pochopitelně sáhněte do své kosmetické výbavy. Pokud mají pigmentové skvrny podobu jenom menších teček, může snadno pomoci klasický korektor. Jestliže se jedná o rozsáhlejší podobu, je už lepší volbou použít make-up.

Jak na jeho správné nanášení a následnou aplikaci se dozvíte v některých z našich předchozích článků, kde jsme se tomuto tématu věnovali. I toto je cesta, jak se pigmentových skvrn zbavit, pokud se na vaší kráse výrazně negativním způsobem podepisují.

A jak s pigmentovými skvrnami bojujete vy? Budeme moc rádi za komentáře a tipy.

Co si dále o pigmentových skvrnách přečíst?

VIDEO: Odstranění pigmentových skvrn pomocí IPL

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva