Sponzorováno

Chemický peeling – ano nebo ne? 4.83/5 (12)

Chemický peeling - ano nebo ne?Chemický peeling se stává běžnou rutinou každé kosmetičky. Pomáhá všem, kteří mají jizvičky, akné nebo pigmentové skvrny na obličeji, efektivně bojuje proti viditelným nedokonalostem. I přesto ale existují určité věci, které je třeba vědět ještě dříve, než si lehnete a zažádáte o tuto proceduru. Které to jsou? Čtěte náš článek dále.

 

Dělá se ovocnou kyselinou

Při slově „chemický“ si můžeme představit něco hrozivého, něco chemického s množstvím nebezpečných látek. Opak je však pravdou. Je to dermatologická léčebná metoda, při níž se využívají účinky ovocných kyselin. Ty naruší kůži do požadované hloubky a účinkují. Pokud si myslíte, že peeling si můžete udělat i doma a je to to samé, tak se mýlíte. Při chemickém se odlučují povrchové vrstvy kůže po aplikování zmíněných látek a postupně přichází k regeneraci kůže.

Chemický peeling – na omlazení i na akné

Pokud máte to štěstí a jste majitelkou porcelánové pokožky, nad chemickým peelingem velmi neuvažujte. Používá se na omlazení, k ošetření pleti se sklonem akné a na problémy s mastnou pletí. Může sjednotit pleť při pigmentových flíčcích a jizvičkách. Efekt je skutečně viditelný, pleť je mnohem zdravější a zářivější.

Sponzorováno

Je rychlý – aplikace netrvá více než 15 minut

Nemusíte se bát, že na proceduře s tímto efektem strávíte pár hodin. Síla ovocné kyseliny působí skutečně rychle, a proto netrvá celé ošetření více než 15 minut. Po působení kyseliny se odloučí povrchové vrstvy pokožky a přichází proces obnovy. Pokud nemáte výraznější nedostatky na pleti, peeling působí jen pár minut. Po zhojení má pleť už na pohled lepší vzhled.

Zarudnutí zmizí na druhý den

Počítejte s tím, že po chemickém peelingu budete od kosmetičky startovat rychle domů, protože vaše pleť výrazně zčervená. Rande si rozhodně neplánujte a všechny povinnosti odložte až na druhý den. Červený odstín odezní, při zvýšené citlivosti pleti to může trvat i dva dny. Někdy se dokonce můžete setkat s olupováním kůže, ale i tento jev zmizí do několika následujících dní.

Po ošetření žádný sport, sauna ani opalování

Chemický peeling je dost náročný zásah do kůže, takže na den – dva si dejte odpočinkový režim. Žádné cvičení, protože zvýšené pocení by zbroušené pokožce neudělalo velmi dobře, totéž platí o saunování a opalování, které byste měli odložit alespoň na týden, klidně i déle. Nechcete si přece novou kůži okamžitě zničit slunečním zářením. Následně je třeba používat vysoký ochranný faktor i pod make-up, víte přece, že záření z paprsků proniká i tam.

O všem potřebném vás bude informovat i vaše kosmetička. Pravidelným ošetřením chemickým peelingem můžete skutečně docílit téměř bezchybnou pleť, ale musíte pro to něco vydržet. I zde platí, že nic není zadarmo.

Co si dále o peelingu přečíst?

VIDEO: Chemický peeling

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva