Jak zlepšit stav pleti? Vyvarujte se stresu, únavy i silného slunce. 4.7/5 (10)

Sponzorováno

Jak zlepšit stav pleti?Když se mluví o kráse vaší pleti, tak se většinou neopomíjí zmínit to, že na její krásu má vliv mnoho faktorů. Jedná se například o to, v jakém je prostředí, nebo jak je čistá. Už se ale moc nemluví o tom, že na ni má negativní vliv i takové chování, které je spojeno spíše s vaším životním stylem a aktivitou, stejně jako s tím, co konkrétně se odehrává ve vaší hlavně. Podívejte se s námi, co vše může krásu vaší pleti ovlivnit, stejně jako se podívejme i na to, jak se daným situacím vyvarovat.

Pleť a nadměrné množství stresu

Ano, je to právě stres, který má na vaši krásu velmi velký vliv. Pokud chcete vypadat dokonale a krásně, nestresujte se a snažte se být neustále v pohodě. To v dnešní době ne vždy tak úplně lze, jelikož je mnoho problémů, které se mohou objevit. Když budeme konkrétní, tak sem patří:

 • Stres ze zaměstnání
 • Osobní problémy
 • Stres v rodině

Váš cíl by měl být jasný. Uzpůsobit si život tak, abyste stresem rozhodně netrpěli a aby bylo vše ve vašem životě co nejvíce v klidu. Z jakého důvodu? Je to pochopitelně proto, že stres má velký negativní vliv na vaše stárnutí. Ten dlouhodobý vám může přidávat roky, ale i desítky let. A to jistě nikdo z vás nechce. Cesta k mladé pokožce tedy vede hlavně přes klid.

Pleť a nedostatek spánku

Jsme u únavy, které může často plynout i ze samotných stresových situací. Pokud toho máte na svých bedrech skutečně hodně, je více než pochopitelné, že se snažíte zvládnout během dne co možná nejvíce úkolů. Vlivem toho chodíte pozdě spát a ráno zase brzy vstáváte. A toto rozhodně není cesta, kterou byste se měli v ideálním případě vydávat. Je to vcelku pochopitelné, jelikož dlouhodobě budete mít nedostatek spánku a budete pociťovat celkem velkou únavu. A i ta se pochopitelně na kráse vaší pleti negativně podepíše. A čím déle budete tento životní styl praktikovat, tím hůře.

Postup, jak z toho ven, je celkem jednoduchý. Naučte se odpočívat. Vždy se snažte mít chvíli pro sebe, stejně jako se snažte o to, abyste všechny úkoly, které konkrétně máte, bez jakýchkoliv problémů zvládli. Pokud si takto uzpůsobíte svůj život, budete vypadat dokonale. Je třeba připomenout, že právě během spánku vaše tělo nejenom čerpá energii. Vaše tělo také regeneruje a to pochopitelně platí také o vaší pleti. Čím více budete spát, tím více regenerace se jí dostane.

Sponzorováno

Vyhýbejte se velké únavě

Daná věc velmi často souvisí s tím, že máte mnoho stresu a úkolů, stejně jako souvisí s tím, že máte nedostatek spánku. Únava jako taková může být dlouhodobá, stejně jako může být i krátkodobá. Čím déle pochopitelně trvá, tím pro vás samozřejmě hůře. Pokud máme dát jasnou radu, musíme říci, že vyhnout se únavě lze celkem snadno – odpočinkem a spánkem. Tím ale nechceme říci, že byste neměla sportovat. Lehká únava ze sportu není nic špatného, a pokud necháte své tělo zregenerovat, je to jenom plus. Toto je rozhodně cesta, kterou doporučit můžeme.
Připomeňme také to, že únava, v kombinaci se stresem, může kromě obvyklých projevů stárnutí přinášet i několik dalších věcí, které se negativně podepisují na vaší kráse. O co se jedná? Jsou to různorodé kožní problémy. Pokud se objeví, nemusíte používat jenom krémy a další produkty, jelikož často stačí začít u sebe. A o co přesně se může jednat? Naprosto typické je toto:

 • Různé druhy ekzémů
 • Lupénka
 • Rosacea

Pozor na UV záření

To je vzhledem ke slábnoucí ozonové vrstvě rok od roku větší riziko. Na druhou stranu stále je ještě natolik silná, aby běžného člověka ochránila. Přesto ale nezapomínejte na používání opalovacích krémů. Ty mají nejenom ochranný faktor, který chrání vaši kůži před spálením, ale mají pochopitelně také ochranu právě před tímto nebezpečným zářením. Pokud ochranu nepoužijete, může to v lepším případě znamenat jenom to, že pokožka bude suchá a může rychleji stárnout. To větší riziko se potom týká hlavně jejího spálení a poškození, ale dokonce i rakovinotvorného bujení. Proto před každým pobytem venku na slunci použijte kvalitní opalovací krém. Doporučujeme ten od dobrého a kvalitního výrobce, kde je jistota kvality.

Zkuste vyrazit i mimo město

Pokud se vám nedaří odbourat z vašeho života stres a další negativa, možná za to může prostředí. Když žijete tam, kde se přetěžují všichni, a všichni jsou také ve stresu, je celkem pochopitelné, že se vám bude zdát, že je tento stav zcela normální. Opak je ale pravdou. Zkuste vyrazit i mimo město. Třeba na venkov, nebo i někam za poznáním – například do zahraničí. Samozřejmě do přírody. Nejenom, že vaše kůže bude v mnohem lepším a čistším prostředí, ale vy sami si rázem uvědomíte a zjistíte to, že se nic nestalo. Práci doděláte, až přijedete, několik dní jste zvládli i bez emailů nebo sociálních sítí, a že se vám někdo nemohl dovolat, také nebylo na škodu. Podobných výsledků můžete docílit i ve chvíli, kdy se vydáte na klasickou letní dovolenou.

Cvičte

Sponzorováno

Pleť se cvičením pěkně prokrví. To je pro ní to nejlepší. A taky se vyplaví z těla některé škodliviny. Opět super pro pleť. Takže cvičte, prospějete tím pleti.

Co si dále o pěkné a zdravé pleti přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva