Sponzorováno

Chcete dokonale vonět? Naučte se správně používat vaše parfémy 4.9/5 (10)

Chcete dokonale vonět? Naučte se správně používat vaše parfémyTo, že se budete cítit dokonale, nesouvisí nutně jenom s tím, že budete skvěle vypadat. Souvisí to také s tím, že budete naprosto neodolatelně vonět. Jak na to? Podívejte se společně s námi. Ukážeme vám, jak správně používat parfémy.

Vždy by měly být jenom doplňkem

Parfém by měl sloužit k tomu, aby vaši krásu výrazným způsobem podpořil. Měl by se tedy stát zajímavým doplňkem, kterým můžete každého muže okouzlit. Proto nezapomínejte na to, že parfém by nikdy neměl sloužit například k tomu, aby zakryl nelibou vůni na vašem oblečení. A je jedno, zda pochází ze zakouřeného nebo jiného prostředí, či je snad spojena s potem. U něho se také zastavíme, jelikož i zde je nutné říci, že by parfém neměl sloužit k tomu, aby zakryl právě aroma potu.

Vždy si tedy vezměte oblečení, které je čisté s bez jakékoliv nelibé vůně, a pokud jde o eliminaci potu, je vhodné použít kvalitní antiperspirant. Nejenom, že dokáže pot dobře zakrýt s ohledem na pachové vjemy, ale také umí svým složení tvorbu potu celkem dobře eliminovat.

Kam byste měli parfém nanášet?

Že by neměl být náhradou za jiné produkty, nebo jako maskovací vůně, to již víte. Nyní se podívejme i na to, kam je vhodné parfém správně nanášet. Mnoho žen či mužů v tomto nemá nijak jasno a tak je jasné, že dělají mnoho různých chyb. Pokud je dělat nechcete, doporučujeme vám držet se jednoho nezbytného poučení. Parfém vždy nanášejte na ta místa, která sou na vašem těle nejvíce prokrvována. Když se podíváme na možnost skutečně ideální, je to:

 • Oblast zápěstí
 • Váš krk
 • Místa za ušními lalůčky

Nejde ale o jediná místa, kam si lze parfém nanášet, pokud ho chcete mít skutečně na těch nejvíce prokrvovaných místech vašeho těla. Mezi další možnosti, které dnes připadají v úvahu, rozhodně patří třeba i místa, jako jsou podkolenní jamky. Stejně tak je hojně prokrvována také oblast vašeho pupíku. Nic nezkazíte ale ani tím, pokud si parfém budete aplikovat do oblasti dekoltu.

Parfémy laďte s ostatními vámi používanými produkty

Určitě nezapomínejte na to, že když už parfém používáte, měl by celkově ladit se vším ostatním, co používáte. Důvod je jednoduchý a je spojený s tím, že celkově budete vonět skutečně jednotně a nedojde k jakémukoliv mísení různých vůní. Když se podíváme na to, co vše je možné tímto způsobem sladit, je to v souvislosti s použitím parfému:

Sponzorováno

 • Mýdlo
 • Šampon a kondicionér
 • Tělová kosmetika
 • Antiperspirant a jiné produkty proti pocení

Pokud se vám nedaří najít odpovídající kombinaci kvality a vůně, potom by měl dominovat hlavně váš parfém a ostatní vůně by měly být spíše neutrální. Druhou možností je postup, kdy se budete snažit vůni parfému nijak výrazně nepřebíjet. Ten by měl přece jenom dominovat. Střídmé použití tělové kosmetiky a antiperspirantu tomu jenom napomůže.

Naučte se správně kombinovat jednotlivé vůně

Když se řekne parfém, co si většina žen představí? Je to lahvička s vůní, kde je již optimálně namíchaná kombinace tří hlavních složek každé vůně. Takto je to ve většině případů jak u různých parfémů, nebo parfémovaných vod známých značek. Stejně tak ale můžete jít i cestou, kdy si výsledný vonný dojem v podstatě namícháte sami. A to přímo na své kůži, kdy budete kombinovat jednotlivé samostatné vůně.

Pokud se rozhodnete právě k tomuto kroku, je nutné respektovat jedno důležité pravidlo. To souvisí s tím, že ta nejtěžší a také nejsilnější vůně by měla přijít jako první. Následně ji lehce zakrývejte případnou další. Vznikne tak celkem zajímavá kombinace. Samozřejmě pokud nemáte dané kombinace již vyzkoušené, je dobré tak učinit dříve, než když se někam chystáte.

Méně znamená více

Jenom těžko byste při použití parfému hledali důležitější poučku, než tu, že méně znamená více. Mnoho žen i mužů používá nekvalitní vůně, které na těle vydrží jenom kratší dobu. Vlivem toho se snaží dát si na tělo vůně skutečně velké množství, ve snaze prodloužit její účinnost. To se ale nestane, jelikož naopak dojde k tomu, že se vůně jenom zintenzivní. Naším tipem je proto použití kvalitních parfémů, které i při menším množství vydrží na těle poměrně dlouho. Stejně tak doporučujeme vzít si do kabelky drobnou lahvičku s vaším parfémem.

Kdykoliv budete cítit, že vůně už pomalu vyprchává, můžete vyrazit na toaletu a opět se navonět.

A jak vlastně poznat, zda na sobě vůně nemáte příliš? Vyzkoušet si to můžete snadno i u vás doma. Jak konkrétně? Navoňte se vaším oblíbeným parfémem přesně tak, jak jste zvyklí. Následně se zavřete do nejmenší místnosti u vás v domě nebo v bytě. Většinou jde o toaletu, nebo koupelnu. Zde buďte zavření a navonění několik minut. Sami jistě poznáte, zde je vůně v dané místnosti skutečně příjemná, nebo i vy, milovníci konkrétní vůně jasně poznáte, že jste to už přehnali a s aplikací byste měli být střídmější a opatrnější. A to jak s ohledem na množství, tak i části těla, kam aplikujete.

A jak používáte svůj parfém vy?

A dále si přečtěte na toto téma

VIDEO: Správná aplikace parfému aneb jak co nejdéle vonět

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva