Netradiční možnosti péče o vaši pleť – co nabízí? 4.88/5 (16)

Sponzorováno

Už jste zkusili masážní váleček na obličej, tzv. face (derma) roller?

Už jste zkusili masážní váleček na obličej, tzv. face (derma) roller?

Toužíte po dokonalé a mladé pleti? Pokud v souvislosti s tím hledáte netradiční možnosti, jak jí prospět, přinášíme vám několik skutečně zajímavých tipů. Ty vás jasně přesvědčí o tom, že není vždy nutné nakoupit si různé krémy a oleje v drogérii. Pomoci může i něco zcela jiného. A co konkrétně? Podívejte se společně s námi.

1. Zkuste masážní váleček

Masáže nemusíte dopřávat nutně jenom vašim zádům, nebo jiným částem vašeho těla. Dobré je myslet na možnost masáže i v souvislosti s vaším obličejem. Jak na to? Poměrně zajímavým hitem jsou různé masážní válečky, které jsou určené právě na péči o pleť vašeho obličeje. Mnoho z nich obsahuje přírodní kameny, které jeho činnost výrazně podporují. Účinnost takového válečku je celkem jednoduchá. Jak je obličej masírován, tak dochází k tomu, že se mnohem lépe prokrvuje, což prospívá vaší pleti. Stejně tak je díky této činnosti podporován i lymfatický systém vašeho těla.

2. Co takhle akupunktura

Když se podíváme na další netradiční metodu, rozhodně nesmíme zapomenout na možnost akupunktury. Zde je už více než jasné, že doma ji rozhodně zkoušet nesmíte. Jedná se o metodu, která pochází z oblasti východní medicíny a v moderním léčení má své nezastupitelné místo. Pokud se podíváme na hlavní pozitiva, která v souvislosti s vaší pletí bude mít, potom nesmíme opomíjet tyto konkrétní:

 • Dodání energie
 • Povzbuzení pleti
 • Stimulace tvorby kolagenu

Dnes se jedná o celkem oblíbenou metodu, která díky svým možnostem nejenom zlepší vzhled a zdraví pleti, ale má také velký vliv na výrazné omlazení. Pokud si chcete ubrat pár let, určitě doporučujeme vyzkoušet. Pozor ale na to, kdo bude akupunkturu obličeje provádět. Vždy by mělo jít o profesionála.

3. Zacvičte si jógu

Že se jedná o cvičební metodu, pomocí které protáhnete své tělo a posílíte? Ano, máte pravdu. Různých variací ale existuje celá řada a jednou z nich je pro mnohé možná poměrně netradiční jóga obličeje. Zde, stejně jako u klasické jógy dosáhnete toho, že se svaly a samotná pleť prokrví, což se z dlouhodobého hlediska opět projeví na její kráse a mladším vzhledu. Jestliže vás láká vydat se právě touto cestou, potom by vás měla zajímat takzvaná obličejová jóga. V podstatě se nejedná o nic jiného, než o to, že protahujete a stimulujete svaly právě ve vašem obličeji. Super věc.

Sponzorováno

4. Navštivte kosmetický salon a vyzkoušejte lifting

O co se jedná? Jde o metodu ošetření vaší pleti, kterou si dnes lze dopřát v podstatě v jakémkoliv moderním kosmetickém salonu. Unikátem této metody je to, že jsou využívány především speciální radiofrekvenční přístroje, pomocí kterých zkušený personál vaši pleť ošetřuje. Když se podíváme na výsledek, kterého lze dosáhnout, potom je spojený s:

 • Vyhlazením pleti
 • Prokrvením pleti
 • Dosažením přirozené barvy pleti

U této metody však doporučujeme proceduru několikrát opakovat, jelikož jedna jediná návštěva nezanechá takový účinek, jaký očekáváte. Roli přirozeně hraje také to, jaký konkrétní přístroj je použitý. Možností je, jak jsme uvedli, více než dost.

5. Pleť nezapomeňte také umývat

Čistota je při péči o pleť základ. O tom není pochyb a netřeba o tom jakkoliv spekulovat. Kromě různých přípravků, které jsou dostupné v drogerii, se zkuste zaměřit i na metodu, kterou taky můžeme zařadit mezi netradiční, a zároveň o ní můžeme říci, že je i naprosto běžná. Jde o pravidelné mytí, a to jak jinak než čistou vodou. Pokud chcete dosáhnout dokonalých výsledků, je nutná nejenom pravidelnost, ale je třeba používat vodu o správné teplotě. Pokud použijete příliš studenou, může to vést k popraskaným žilkám, které jsou důsledkem zničených kapilár. Podobný problém nastane i při použití příliš horké vody, která naopak může vaši pleť také popálit a poškodit. Ideální je voda o pokojové teplotě, které bude na dotek lehce hladnější. Svému obličeji dodáte hydrataci, pleť vyčistíte a zároveň dojde k dalšímu pozitivnímu efektu, kterým je lehké stažení vašich pórů.

6. Navštivte masážní salon

O možnosti pleť masírovat, a to pomocí speciálního válečku, jsme vás již informovali. Co doporučíme jako možnost číslo dvě, to je dnes oblíbená obličejová masáž. Pomocí různých technik a postupů ji můžete pochopitelně zvládnout doma, svépomocí. Lepší volbou je ale návštěva masážního salonu, který se na tento typ procedury přímo zaměřuje. Nejenom, že bude namasírován váš obličej, ale obvykle je postup masáže spojený i s vaším krkem a dekoltem. Tedy částmi těla, které jsou nejvíce vidět. I zde tak pleť stimulujete a podpoříte prokrvování, které je v tomto směru taktéž pozitivní cestou ke kráse.

7. Pijte vodu

Jasně, není to žádná netradiční možnost pro péči o pleť. Ale je tak důležitá, že ji prostě musíme zmínit. Pijte čistou vodu, dodržujte pitný režim. To plet miluje a odvděčí se vám za to.

Pamatujte: Bez pravidelnosti to nejde

Sponzorováno

Možných netradičních postupů jsme zmínili více než dost. Je však jedna důležitá věc, která je pro ně společná. O jakou věc se jedná? Jde o postup, který je spojený s tím, že základem péče je vždy pravidelnost. Jedině ve chvíli, kdy budete jednotlivé možnosti pravidelně realizovat, dojde k tomu, že rozdíl skutečně uvidíte na první pohled. Čím častěji to navíc bude, tím pro vaši krásu lépe. Ideální je tedy procedury realizovat, u těch běžných domácích, i několikrát do týdne.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva