Sponzorováno

5 důvodů, proč si občas dopřát peeling 4.86/5 (7)

5 důvodů, proč si občas dopřát peelingVy stále nemáte doma peeling na obličej? Tento kosmetický produkt je světu dobře známý, ale přesto si ještě nenašel místo v každé koupelně. Někdo nechce zbytečně utrácet, další to zas považuje za lež, která nic nedokáže. Jaká je pravda? Taková, že peeling je pomocníkem krásné tváře a díky svým účinkům není pouze dočasným trendem, ale stálicí pravidelné péče. Určitě byste mu měli dát šanci! Připravili jsme pro vás 5 důvodů, proč byste měli vyzkoušet peeling i vy!

1. Dočistíte si pleť

Peeling si můžete zakoupit v drogerii nebo si ho vyrobit v domácích podmínkách. Základem je, aby byly smíšené minimálně dvě ingredience – jedna hladká a řidší, druhá drobná a zrníčková. Když je spojíte, vznikne vám jakoby „tečkovaný“ krém, kterým si jakoby jemně opískujete dopředu očištěnou pokožku a zbavíte ji posledních nečistot, které na ní zůstaly. Přečtěte si, z jakých surovin si můžete vytvořit domácí peeling.

2. Odstraňuje odumřelé buňky

Jak bylo řečeno výše, peeling dočistí pleť, což má za úkol hladká ingredience s čistícími účinky. Drobná zrnka jsou zde k tomu, aby pleť obrousily a tím pádem ji zbavily odumřelých buněk. Ty se umí udržovat na povrchu pokožky a zbytečně ji dělají hrubší, ucpávají ji. Díky odumřelým buňkám je pleť nedostatečně otevřená živinám, které jí dodáváme dalšími druhy kosmetiky.

Sponzorováno

3. Zmenšuje póry

Pravidelné odstraňování odumřelých buněk znamená, že bude lépe postaráno o vaše póry. Kde jinde by se totiž tyto nepotřebné nečistoty mohly zachycovat než právě v nich? Takové usazování způsobuje zvětšování pórů, takže proti tomu zabojujte a peelingem si dopomožte k přesnému opaku. Pravidelně ho používejte a nejenže bude pleť čistší a méně zhrubělá, ale také budou menší i vaše póry.

4. Peeling prokrvuje pokožku

Měli byste vědět, že peeling se aplikuje na čistou tvář, kterou dopředu navlhčíte. Následně krouživými pohyby promasírujete každé její místo a nakonec opláchnete. Tímto superjednoduchým postupem jste právě pokožku vyčistili, ale také kvalitně prokrvili, což je dalším z bonusů. Podpořili jste tím detox pokožky, její účinné nakládání s toxiny a také zajistili, že bude dobře přijímat výživu. Pravidelná masáž je pro pokožku velmi důležitá.

5. Rozjasňuje barvu

Na závěr je třeba ještě dodat, že zbavení nečistot, tlustých míst a poctivé promasírování znamená, že náběh na zlepšení má i samotná barva pokožky. Díky peelingu se dostává do zářivější podoby, což si po čase určitě všimnete a pochopíte, že pravidelná péče se opravdu vyplácí.

VIDEO: Jak si vyrobit domácí peeling

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva