Sponzorováno

Citronová voda – TOP 10 zdravotních přínosů tohoto nápoje 4.86/5 (21)

Jaké účinky na vaše zdraví může mít citronová voda? Je jich opravdu mnoho.

Jaké účinky na vaše zdraví může mít citronová voda? Je jich opravdu mnoho.

Zdravotní a výživový experti s oblibou říkají, že pití sklenice teplé vody s citronem každý den po ránu je skvělé pro naše zdraví. Proč to tak je? Čistá voda obecně je mimořádně dobrá pro naše zdraví, protože je to nejlepší způsob, jak udržet tělo hydratované a také pomáhá vyplavit škodlivé toxiny.

Citron je dále dobrým zdrojem mnoha živin, jako je vápník, draslík, hořčík, železo a vitamíny A, C a B-komplex. Kyselina citronová v citronu je antibakteriální, antivirová a posiluje vaši imunitu. Proto je kombinace čisté vody a citronové šťávy pro naše zdraví jednoduše super.

Chcete-li maximálně využít přínosy tohoto zázračného nápoje, stačí jen vymáčknout šťávu z poloviny citronu do sklenice čisté, vlažné vody. Pokud chcete, můžete přidat taky trochu medu. Ideálně pijte takto připravenou citronovou vodu hned ráno na prázdný žaludek a počkejte s jídlem 30 minut.

A jaké má citronová šťáva zdravotní benefity a účinky na naše zdraví?

1. Zlepšuje trávení

Asi nejdůležitější bod. Citronová voda má fantastické účinky na vaše trávení. Několik složek v citronu stimuluje vaše játra a produkuje více žluči potřebné pro zdravé trávení. Citrón také pomáhá trávicímu systému spláchnout nežádoucí toxiny z těla. Sklenice teplé citronové vody denně velmi pomáhá zmírnit příznaky různých poruch trávení, jako je pálení žáhy či nadýmání.

Tento nápoj rovněž zabraňuje zácpě a průjmu – podporuje hladké fungování střev. Obecně se tento nápoj doporučuje pro podporu správné činnosti střev.

2. Pomáhá při hubnutí

Pokud se snažíte zhubnout, pití sklenice teplé citronové vody s medem vám rozhodně pomůže dosáhnout vašeho cíle. V citronech je i pektinová vláknina, která podporuje činnost metabolismu a je ověřené, že citronová voda pomáhá velmi výrazně při snižování váhy. A dále kombinace teplé vody, medu a citronu vytváří v žaludku více alkalickou atmosféru, která pomáhá rychleji zhubnout.

3. Čistí pleť

Denní užívání této teplé citronové vody může způsobit obrovský rozdíl ve vzhledu kůže. Pomáhá očistit krev a podporuje růst nových krevních buněk. Vysoký obsah vitaminu C, stejně jako dalších antioxidantů v citronu, pomáhá udržet kůži bez vrásek i vad a pomáhá bojovat proti poškození volnými radikály. Voda a med mají regenerační, antibakteriální a kolagenové vlastnosti pro podporu zdraví pokožky.

4. Podporuje imunitní systém

Teplá citronová voda také posiluje imunitní systém. Citron bohatý na vitamín C pomáhá posílit imunitní systém a pomáhá tělu v boji s nachlazením a chřipkou.

Navíc citron zvyšuje schopnost těla absorbovat železo, což je důležitá látka pro zdravý imunitní systém. Citron také obsahuje saponiny, které mají antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají proti infekcím.

5. Bojuje proti zápachu z úst

Kyselinová povaha citronu, kombinovaná s léčivými vlastnostmi medu a vody, může pomoci odstranit zápach z úst. Čistí ústa a aktivuje produkci slin, která zabíjí bakterie způsobující zápach. Citronová voda také pomáhá zbavit se bílého povlaku na jazyku. Tento bílý povlak se skládá z rozkládajících se potravin a bakterií, které způsobují tento zápach z úst.

Sponzorováno

6. Vyrovnává hodnoty pH

Citron je jednou z nejlepších alkalických potravin pro tělo, protože obsahuje kyselinu citronovou i kyselinu askorbovou, které pomáhají udržovat správnou hladinu pH. Právě správná hodnota pH je pro tělo nezbytná, protože příliš mnoho kyselin v těle může způsobovat různé záněty. Pravidelné pití citronové vody ráno na prázdný žaludek pomáhá odstranit celkovou kyselost v těle, včetně kyseliny močové v kloubech, která je jednou z hlavních příčin bolesti a zánětu.

7. nabije vás energií

Vyživující prvky, jako jsou vitamíny B a C, fosfor, bílkoviny a sacharidy přítomné v citrónu, z něj činí přírodní energetický nápoj. Hydratuje a okysličuje tělo, budete se cítit revitalizovaně, energicky a svěže.

Citron obsahuje hodně negativně nabitých iontů, poskytuje okamžitou energii hned při vstupu do trávicího traktu. Navíc má vůně citronu vlastnosti zlepšující náladu a doplňující energii.

8. Léčí infekce hrdla

Antibakteriální vlastnosti citrónové pomáhají při boji s problémy souvisejícími s infekcemi krku a bolestmi v krku. Ve skutečnosti lidé, kteří pijí sklenici teplé citrónové vody každé ráno, mají nižší riziko vzniku infekcí v krku. Tento zdravý nápoj dokonce pomáhá předcházet problémům s dýcháním, jako je třeba astma. Pokud máte bolesti v krku, pijte tento zdravý nápoj a také jej používejte k častému kloktání, abyste urychlili hojivý proces.

9. Pozitivní vliv na vysoký krevní tlak

Ti, kteří trpí vysokým krevním tlakem, mohou z tohoto zdravého nápoje velmi výrazně těžit. Pomáhá čistit lymfatický systém a udržuje ho hydratovaný. Vysoký obsah draslíku v citronu také pomáhá lepšímu spánku, snižuje stres a zlepšuje duševní fungování, což zase pomáhá udržet krevní tlak v normálním rozmezí.

10. Čistí močové cesty

Teplá citronová voda působí jako diuretikum a tím pomáhá čistit močový trakt a podporuje tvorbu moči. Navíc tento zdravý nápoj může změnit míru pH močových cest, což má zase vliv na šíření špatných bakterií.

TIP: Zde je 9 druhů vody, které můžete pít

Kyselina citronová v citronu také pomáhá při detoxikaci, která je nezbytná pro udržení močového traktu bez infekcí. U všech, kteří trpí častými infekcemi močových cest, bude tento zdravý nápoj pomáhat udržovat tyto infekce na uzdě.

Sponzorováno

Doporučujeme pít citronovou vodu jako součást každodenní rutiny.

Co si ještě o citronu přečíst?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva