Sponzorováno

Šťáva z citronu: Skutečně nám rozhýbe metabolismus? 4.91/5 (11)

Šťáva z citronu: Skutečně nám rozhýbe metabolismus?Sedavý způsob života a konzumace příliš mnoho kalorií, jsou hlavními příčinami nárůstu tělesné hmotnosti. Takže pouze pomalý metabolismus pravděpodobně není hlavní důvod, proč si nemůžete udržet váhu. Přesto hraje v těle svou roli a může mít vliv na odbourávání toxinů. Právě ty bývají důvodem, proč někteří zastánci přírodních zdravotních metod doporučují pít citrónovou šťávu. Abychom se zbavili jedů z těla, a tím ho oživili.

Toxiny a metabolismus

Někteří nutriční poradci tvrdí, že toxiny nahromaděné v našich buňkách zpomalují některé její funkce, a ty tak pracují na poloviční výkon. Mezi ně patří dýchání, žvýkání, trávení, vylučování i spánek. Energie, potřebná k provádění těchto funkcí je známá jako bazální metabolismus. Když máte v těle uložené jedy, funkce se zpomalují, stejně jako váš bazální metabolismus.

Sponzorováno

Jak může citronová šťáva pomoci?

Citronová šťáva je bohatým zdrojem kyseliny askorbové nebo vitamínu C. ¾ šálku citronové šťávy obsahují přibližně 70 mg této živiny, což je významné vzhledem k tom, že doporučená denní dietní dávka pro muže je 95 mg a pro ženy 75 miligramů. Vitamín C zvyšuje metabolismus tuků, jakož i produkci glutathionu, což je klíčový antioxidant jater, který potřebuje pro detoxikaci. Čili zvýšeným odstraněním toxinů si tak zvyšujete i metabolismus.

Vzhledem k tomu, že je citronová šťáva docela kyselá, měla by se pít zředěná vodou. Vyždímejte polovinu citronu do půl sklenice vody. Nejlepší voda na ředění je filtrovaná, destilovaná nebo pramenitá voda. Směs citronové šťávy a vody by měla ve sklenici působit trochu zaneseně, ale právě taková je nejlepší, když v ní plavou i části dužiny.

Upozornění

Pokud budete pít příliš mnoho citronové šťávy, můžete si vyvolat pálení žáhy, nebo si zhoršíte již aktuální zdravotní problém. Příznaky pálení žáhy jsou pocit pálení a bolest na hrudi, v okolí srdce.

Kyselé potraviny a nápoje také narušují zubní sklovinu, a tak byste si měli chránit zuby brčkem. Některým lidem mohou citrusy vyvolat alergickou reakci jako je svědění nebo kopřivka a otok rtů.

VIDEO: Osvěžení Vám přinese i zázvorová limonáda

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Šťáva z citronu: Skutečně nám rozhýbe metabolismus?”

  1. […] 6. Pomáhá při trávení. I odborníci na zdravou stravu jsou fanoušky citrónové šťávy. Kromě hubnutí pomáhá i při trávení. Pijte směs citronové šťávy a lněných semínek za účelem rychlejšího odstranění odpadu z těla. Šťáva z citrónu navíc rozhíbe metabolismus. […]

  2. […] elektrolytů. Pokud nemáte dostupnou kokosovou vodu, stačí přidat špetku mořské soli a citronové šťávy do obyčejné vody. Skvělé jsou i zelené koktejly a šťávy, které mají vysoký obsah […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva