Sponzorováno

Diamantová voda a její účinky – hloupost nebo genialita? 4.82/5 (11)

Diamantová voda a její účinky - hloupost nebo genialita?Od nepaměti byly diamanty nejžádanějším drahokamem ze všech. Dávní mudrci tvrdili, že diamant má léčivé schopnosti a obohacuje život svého nositele zdravím, bohatstvím a hojností lásky.

Říká se také, že diamanty jsou nejlepším přítelem dívky. Jeho naprostá brilantnost z něj udělala symbol čistoty a nyní můžete skutečně osvětlit své zdraví a pohodu popíjením vody obohacené o skutečné diamanty. Diamantová voda je nejvzácnější voda, která kdy byla balena.

Taková je teorie. Je diamantová voda blbost nebo na ní něco opravdu je? Tomu se dnes podíváme „na zoubek“.

Co tvrdí o diamantové vodě její výrobci?

Jasně, výrobci. Ti asi nebudou hlásat, že je to jen předražená voda s bezva marketingem, že. Pojďme se podívat, co o diamantové vodě tvrdí.

„Energie diamantu je považována za nejvyšší duchovní vibraci. Přináší rovnováhu do vaší duše a zároveň spojuje tělo a mysl, stejně jako naše diamantová voda.“

Může to znít jako zbrusu nový marketingový trik, ale výrobce přesto tvrdí, že diamantová voda skutečně dělá pro vaše zdraví více než obyčejná sklenice vody.

Co je diamantová voda?

Diamantová voda (Diamond Water) je luxusní, ručně vyráběná značka alkalické vody s vysokým pH. Svůj název získala podle poslední části procesu čištění, při kterém voda prochází membránou ze skutečných diamantů.

„Prostřednictvím našeho rozsáhlého výzkumu a vývoje jsme vytvořili zcela přírodní iontovou alkalickou vodu s vápníkem, která si udržuje stabilní pH 9,5 a poskytuje vynikající hydrataci pro vaše tělo, mysl a duši. Náš jedinečný filtrační systém dodává Diamond Water její vynikající chuť, funkčnost a čistotu.“ – tvrdí leták Diamond Water.

Kromě toho, že absorbuje hojnou čistotu pravých diamantů, hlavním zdravotním předpokladem této speciální vody je, že je zásaditá s pH 9,5.

Jak se diamantová voda liší od běžné vody?

Běžná voda má neutrální pH 7 a často může dokonce klesnout pod 7, což způsobí, že je mírně kyselá.

V dnešní době jíme velké množství zpracovaných potravin a nápojů, které mají tendenci být kyselé povahy. Nadměrná produkce kyselin v těle má velmi negativní dopady na zdraví včetně ztráty energie, snížení hustoty kostí, svalové liknavosti a ještě vážněji dysfunkce ledvin.

Zdravotníci se shodují, že konzumace více zásaditých potravin a nápojů může zabránit problémům s překyselelním.

Diamantová voda je proti tomu vysoce alkalická, má pH 9,5. Má tedy schopnost působit proti účinkům přejídání příliš kyselých potravin a může neutralizovat hladiny pH v těle.

A nejdůležitější otázka… Chutná jinak?

Spíš ne. Vypadá, voní a chutná jako voda. Velmi čirá, svěží a křišťálově čistá voda.

A co dále?

Našla jsem i další recenze, typu:

Pro účely krásy, poté, co si pravidelně umývám obličej diamantovou vodou, cítím, že moje pleť je svěží a hladší, protože voda neobsahuje žádné nečistoty a bakterie. Těm, kteří trpí kožním onemocněním, jako je Tinea Pedis nebo plísňové infekce, mytí ran diamantovou vodou může pomoci léčit a předcházet tomuto stavu.

Obecně tedy výrobce popisuje diamantovou vodu jako vodu s pH 9,5, která byla napuštěna „energií lásky“ prostřednictvím „starodávného rituálu“ zahrnujícího diamanty. Propagují ji hlavně zastánkyně zásaditého životního stylu včetně zásaditého jídla a vody. Diamantová voda se prodává jako alkalická voda obohacená skutečnými diamanty. Nenechte se mýlit, nic z diamantů v této vodě není.

Sponzorováno

Tedy hlavní charakteristikou diamantové vody je to, že je zásaditá, má pH 9,5. Toto 9,5 pH je široce považováno za ideální pH pro pitnou vodu. Byly provedeny studie na ledovcových tocích, pramenech dlouhověkosti a dokonce i na takzvané „Fontáně mládí“ v Lurdech ve Francii a jednou z charakteristik společných těmto vodám je pH 9,5. Lidé, kteří pijí vodu z těchto zdrojů, jsou mnohem zdravější než běžná populace, mají obecně nižší počet případů onemocnění u dospělých, jako je rakovina a cukrovka, a mají prý i delší život.

Na webových stránkách Diamond Water se tvrdí, že alkalická voda s pH 9,5 může zrychlit váš metabolismus, neutralizují kyselinu ve vašem krevním řečišti a dokonce pomáhají předcházet nemocem.

Diamantová voda a negativní ORP

A další kritickou charakteristikou vod studovaných ve Francii, pramenů dlouhověkosti a ledovcových toků je, že všechny měly vysokou negativní ORP. Negativní ORP se týká „potenciálu redukce kyslíku“ vody. Jinými slovy, měří hladinu antioxidantů ve vodě. Když má voda silně negativní ORP, má dostatek iontů k darování. Když je tato voda pita, dává tyto ionty nestabilním molekulám kyslíku v našich buňkách nazývaným VOLNÉ RADIKÁLY.

Jakmile volný radikál přijme extra iont, stabilizuje se a stane se kyslíkem, který naše tělo absorbuje jako ENERGII. Voda se silným negativním ORP čistí naše tělo a také dodává našemu tělu ENERGII. Úžasné, co? Problém je, že Diamantová voda netvrdí mít silně negativní ORP. Neprodávají ji jako antioxidační vodu.

Jak to vidím já

Duchovní složka diamantové vody je věcí víry. Záleží na tom, zda si myslíte, že tato úprava má schopnost změnit vlastnosti vody pomocí diamantového rituálu a zda to dokáže s tisíci a milióny litrů vody, než ji naplní do lahví. Pokud v to věříte, možná to u vás ospravedlní cenu téměř 100Kč za litr vody. Ale dovolte mi vysvětlit alternativu.

Alternativou je ionizátor vody.

Ionizátory vody jsou navrženy tak, aby znovu vytvořily tu nejpřirozenější vodu na světě. Toho dosáhnete tak, že nejprve přefiltrujete vodu na čistotu 99,99 %+ pomocí vícestupňových filtračních systémů, které zahrnují aktivní uhlí, keramiku, plsť a dokonce i výměnu iontů za odstranění fluoridů a těžkých kovů. Tuto čistou vodu pak pouštějí přes platino-titanové desky, které napodobují proces energizace vody ze slunce. A funguje to! Voda, která se vytvoří, má perfektní pH 9,5 a má silně negativní ORP.

Ionizátor vody může také vytvořit mnoho dalších úrovní pH, které jsou velmi užitečné při vaření a čištění. Elektrolýza nebo ionizace vody není nic nového. Byla objevena před více než padesáti lety a její zdravotní přínosy jsou dobře zdokumentovány, zejména japonskými výzkumníky. Pokud stále uvažujete o diamantové vodě za téměř 100Kč za litr, dovolte mi zmínit ještě jeden bod. Po dobu životnosti ionizátoru vody jsou průměrné náklady na litr vyrobené vody pouze asi 15 haléřů na litr.

Sponzorováno

A co vy? Věříte těmto věcem okolo vody? Budeme rádi za komentáře.

A dále si o vodě přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva