Sponzorováno

Co dokáže citronová šťáva kromě osvěžení? 4.82/5 (11)

Co dokáže citronová šťáva kromě osvěžení?Říci, že citróny jsou superpotravina, je asi nedostačující. Nejen, že různým pokrmům přidávají bohatou chuť, ale také se mohou pochlubit mnoha zdravotními výhodami. Flavonoidy ve šťávě prý obsahují antioxidanty, což je důvod, proč jsou citrony užitečné při léčbě mnoha onemocnění. Chcete znát důvody, které by vás měly přimět sáhnout po této kyselé šťávě?

Výhody citrónové šťávy

1. Citronová šťáva brání vzniku ledvinových kamenů. Každodenní pití půl šálku citrónové šťávy zvyšuje hladinu citrátu v moči. Studie ukázaly, že právě to by vás mohlo ochránit před usazováním vápníku v ledvinách.

2. Zklidňuje bolest v krku. Pokud smícháte citrónovou šťávu s medem, pomůže vám to zmírnit nepříjemné pocity, které pocházejí ze ošklivé bolesti v krku.

3. Podporuje hubnutí. Už dávno existuje představa, citróny vám mohou pomoci zhubnout. Nové studie ukázaly, že citronová šťáva podporuje vaše cíle. Obsahuje pektin, rozpustnou vlákninu, která prokazatelně pomáhá v hubnutí.

4. Správný začátek dne. Nechte kofeinové nápoje za sebou, a začněte svůj den s teplou vodou a čerstvou citronovou šťávou, což stimuluje trávicí trakt a dodává vitamín C.

Sponzorováno

5. Zastaví svědění. Ať už jste se popálili nějaké rostliny nebo jde o poštípání hmyzem, je možné kombinaci citrónové šťávy a kukuřičného škrobu pomoci zmírnit způsobené svědění.

6. Pomáhá při trávení. I odborníci na zdravou stravu jsou fanoušky citrónové šťávy. Kromě hubnutí pomáhá i při trávení. Pijte směs citronové šťávy a lněných semínek za účelem rychlejšího odstranění odpadu z těla. Šťáva z citrónu navíc rozhýbe metabolismus.

7. Má protirakovinné účinky. Studie potvrdily protinádorový účinek citrusových liminoidů, sloučenin, které chrání vaše buňky před poškozením, které by mohlo vést ke vzniku nádorových buněk.

8. Citron dodává draslík. Banány nejsou jediný způsob, jak získat velké množství draslíku, který je pro tělo velmi užitečný. Kromě vitaminu C citrony nabízejí až 80 miligramů tohoto minerálu, který pomáhá tělu zůstat silné a aktivní.

9. Sníží horečku. Zapomeňte na dny plné horečky! Pokud vám stoupne teplota, pití citronové šťávy může přispět k rychlému sražení horečky.

10. Dává pozor na správné pH. Přestože jsou citrony dost kyselé, jsou překvapivě dobrým zdrojem alkalických látek, které mohou pomoci vyvážit pH ve vašem těle.

TIP: Teplá voda s citronem je pro zdraví super

Sponzorováno

A jak a na co používáte citronovou šťávu vy? Napište nám do komentářů.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva