Selenit a jeho účinky na zdraví – jak vám může tento kámen pomoci? 4.93/5 (29)

Sponzorováno

Takto vypadá krystal selenit

Takto vypadá krystal selenit

Ano, drahé kameny a krystaly jsou trendy a pokud jste se k nim ještě nedostali, můžete zkusit selenit. Je to opravdu krásný kámen, povznáší a nabudí ve vás okamžitý pocit rovnováhy. Je to jeden z mála minerálů, který má léčivou schopnost rychle odblokovat zablokovanou (stojatou) a negativní energii a odstranit všechny energetické blokády a vytvořit tak tok energie po celém těle. Tato vlastnost selenitu je zvláště užitečná pro ty, kteří se drží minulosti, emoční bolesti a / nebo starostí.

Selenit je jedním z nejkrásnějších a nejelegantnějších krystalů, jaké můžete vidět. Má krásnu bílou barvu. Nejběžnější selenity jsou bílé a průsvitné a s krásnými podélnými pruhy, díky nimž vypadá selenit jedinečně a elegantně.

Dejte ale na selenit pozor. Jedná se o velmi měkký minerál, který lze snadno poškrábat i nehtem, a proto se nedoporučuje pro bižuterii, pokud se o ni nebudete velmi pečlivě starat.

Selenit je uklidňující kámen, který vštípí hluboký klid a je vynikající pro meditaci. Pomáhá úsudku a vhledu. Odstraňuje zmatek.

Selenit rovná páteř a podporuje flexibilitu. Opravuje deformity kosterního systému a může stabilizovat epileptické poruchy. Používá se ke zlepšení poruch spojených s otravou kovy v důsledku výplní zubů a může zvrátit účinky „volných radikálů“ ve struktuře buněk. Může pomoci při rakovině, nádorech, stařeckých skvrnách, vráskách i při citlivosti na světlo.

Jaké účinky má tedy selenit?

Selenit uklidňuje

Krásně bílá barva selenitu je ideální pro kámen, který stojí za mentální čistotou. Krystaly selenitu budete potřebovat, když se v hlavě děje spousta věcí a začíná to ovlivňovat váš pocit klidu a pohody. Stejně jako obsidián, je i selenit dobrý kámen, který vám pomůže uklidnit mysl a dá vám mentální jasnost.

Selenit i chrání

Je to také dobrý kámen, který když máte u sebe, ochrání vás před jakoukoli formou psychického útoku.

Pomáhá soustředit se

Pokud zjistíte, že se snadno rozptýlíte nebo je pro vás obtížné soustředit se jen na jednu věc najednou, selenit a jeho energie by mohly být pro vás lékem. Pomáhá soustředit se.

Při jakých zdravotních problémech vám selenit pomůže?

Například může být použit k léčbě zdravotních problémů spojených s kosterním systémem, jako je artritida. Může být také použit k podpoře léčby některých druhů rakoviny a nádorů. Pokud máte problémy s otěhotněním, držte si selenit v blízkosti vašeho těla každý den a může zlepšit vaše šance na těhotenství. V kombinaci s bixbitem tento kámen zvyšuje libido a podporuje plodnost. Rovněž poskytuje těhotným ženám a jejich nenarozeným dětem ochranu po celou dobu těhotenství.

Sponzorováno

Selenit přitahuje prosperitu

Jako většina krystalů a kamenů, které jsou dnes k dispozici, je selenit skvělý kámen, který má přitahovat bohatství, prosperitu a hojnost. Ale samozřejmě, bez ohledu na to, kolik selenitových krystalů máte na svém těle nebo ve své peněžence, pokud nepůjdete prosperitě naproti (myšlením i činy), žádné množství kamenů vás může učinit bohatými, šťastnými a úspěšnými.

Nicméně je to dobrý kámen, který musíte mít, když máte co do činění s penězi. Selenit také podporuje dobré obchodní praktiky a inspiruje k čestnosti v obchodních a profesních vztazích.

Dodává energii

Když máte pocit, že nemáte dostatek energie, nebo se často cítíte unavení a letargičtí, může selenit pomoci vyčistit žlázy vašeho těla a poskytnout vám tak energii, kterou potřebujete.

Čistí drahokamy

Selenit má schopnost nabíjet a dobíjet všechny krystaly, které s ním přijdou do styku.

Naleziště selenitu

Krystaly selenitu se nejčastěji vyskytují v USA, Mexiku, Polsku, Rusku, Řecku, Japonsku, Austrálii, Argentině a Brazílii.

Jak používat selenit pro dosažení nejlepších výsledků?

Položte selenit na tu část těla, která je bolavá po dobu asi 20 až 30 minut. Okamžitě pocítíte rozdíl.

Selenity jsou také dobrým způsobem, jak očistit své léčivé šperky. Stačí umístit léčivý náramek, náhrdelník nebo prsten na krystal selenitu přes noc a ráno zjistíte, že jsou kameny na náramku či náhrdelníku jaksi lehčí a čistší.

Selenit používejte během mediace tak, že jej držíte v ruce nebo jej položíte někam na své tělo. A nebo umístěte do své ložnice nebo obývacího pokoje lampu se selenitem, abyste vyčistili prostor od negativních energií.

Zajímavosti o selenitu

 • Selenity jsou pojmenovány po řecké bohyni Selene, která je bohyní měsíce.
 • Selenit je měkký, ale velmi silný minerál, který dokáže rozproudit stojatou energii, přinést štěstí, očistit toxickou energii, chránit před psychickým útokem a vyčistit domov a tělo negativních energií.
 • Ne, selenit opravdu neobsahuje žádný selen.
 • Tento krystal se používá k nápravě nerovnováh, ke kterým dochází v důsledku negativních nebo nepravidelných emocí a negativních energií ve vašem energetickém poli. Proto je mocným nástrojem pro odstranění negativních energií z aury.

Sponzorováno

A co vy? Oblíbili jste si selenit? Nebo je váš favorit jiný kámen? Který? Budeme rádi za komentáře pod článkem.

A co si dále o kamenech přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  1 komentář u článku “Selenit a jeho účinky na zdraví – jak vám může tento kámen pomoci?”

  1. karin napsal:

   Dobry den, vedeli by ste mi prosim poradit ci je vhodna kombinacia naramkov z ruzeninu, dracieho kamena jaspis a selenitu?
   Velmi pekne Vam dakujem :)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva