Sponzorováno

RECEPT: Jak doma vyrobit kokosové mléko 4.9/5 (10)

Udělejte si doma kokosové mléko

Udělejte si doma kokosové mléko

Toto je rychlý, 2-složkový recept na domácí kokosové mléko! Krémová, přirozeně sladká a perfektní alternativa mléka bez mléčných výrobků!

Pochutnáte si na luxusním domácím kokosovém mléku.

Kokosové mléko je jednoduše bílý, mléčný extrakt z jemné bílé dužiny zralého hnědého kokosového ořechu z kokosové palmy.

Obvykle, kdykoli vyvstane otázka Jak si vyrobit kokosové mléko doma, odpověď je jednoduchá. Nastrouháte bílou dužinu neboli maso z kokosu, rozmixujete s trochou vody a přecedíte, abyste získali mléko. Ano, tak jednoduché to je.

Kokosové mléko je jedním z nejlepších přírodních vedlejších produktů ovoce, které lze použít jako náhradu klasického mléka. Díky tomu je také úžasnou přísadou vhodnou pro vegany.

Obvykle se používá k zahuštění i dochucení sladkostí, a to jak ve slaných, tak sladkých pokrmech. Domácí kokosové mléko je vždy lepší, protože neobsahuje žádné konzervační látky nebo chemické přísady.

Kromě toho je kokosové mléko také plné zdravotních výhod a je skvělé i pro lidské tělo. Takže už nehledejte a podívejte se na tento recept o tom, jak vyrobit kokosové mléko.

Postup, který předvedu v tomto receptu, je opravdu jednoduchý a rozhodně vám nepřinese bezesné noci! Maximální úsilí, které budete muset při této metodě vynaložit, je nastrouhat kokosovou dužinu. A je to.

Sponzorováno

Recept na jednoduché domácí kokosové mléko

Ingredience

 • 2 šálky (~160 g) strouhaného neslazeného kokosu
 • 3-4 šálky (720-960 ml) vody (použijte méně vody pro hustší, krémovější mléko!)
 • Špetka soli
 • volitelné: 1 datle nebo 1 polévková lžíce (15 ml) javorového sirupu pro sladkost
 • volitelně: 1/2 lžičky vanilkového extraktu
 • volitelné: 2 lžíce (10 g) kakaa nebo kakaového prášku pro čokoládové „mléko“ nebo 1/4 šálku čerstvých bobulí pro ovocné „mléko“ – třeba borůvky

Instrukce pro výrobu domácího kokosového mléka

 1. Do kvalitního mixéru přidejte kokos, 3 šálky (720 ml) vody, sůl a jakékoli další přísady (označeny jako volitelné). Zakryjte víkem, aby mixér nestříkal. Mixujte asi 2 minuty nebo dokud se směs nezdá být dobře propojená.
 2. Lžící odeberte malý vzorek, abyste otestovali chuť/sladkost. Podle potřeby přidejte další datle, sůl nebo vanilku. Pokud je příliš hustá, přidejte zbývající 1 šálek (240 ml) vody.
 3. Nalijte směs do velké mísy, která je pokrytá velmi tenkým ručníkem nebo třeba čistým tričkem. Podle mých zkušeností mu prospívá jen jediné scezení buď přes velmi tenký ručník nebo čistou plenu. Dužinu si můžete dát do ovesných vloček, smoothies nebo podobně.
Takto můžete kokosové mléko vyrobit přefiltrováním přes čistou plenu (nebo čisté tričko)

Takto můžete kokosové mléko vyrobit přefiltrováním přes čistou plenu (nebo čisté tričko)

Přendejte pak domácí kokosové mléko do uzavřené nádoby a ochlaďte. V lednici vydrží až 5 dní (někdy i více). Užijte si studené nebo horké a před použitím protřepejte, protože se může v lednici oddělit (neobsahuje konzervační látky!). Lze použít do smoothies, s granolou, do kurkumového mléka nebo jen tak.

A co vy? Zkoušeli jste toto výborné kokosové mléko? Jak se vám povedlo? A chutnalo vám?

Sponzorováno

Napište mi do komentářů.

A dále si o kokosu přečtěte

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva