Sponzorováno

Jak doma vyrobit mandlový olej? 4.83/5 (12)

Mandlový olej si můžete vyrobit i doma

Mandlový olej si můžete vyrobit i doma

Mandlový olej, nabitý vitamínem E, je jednou z běžných složek používaných ve většině produktů péče o pleť a vlasy. Předpokládá se, že mandlový olej má skvělé vyživující a zvlhčující vlastnosti, které udržují naši pleť jemnou a vaše vlasy zdravé a silné.

Věděli jste, že si mandlový olej můžete vyrobit i doma. Ano, opravdu! Namísto kupování lahvičky v obchodě, si můžete mandlový olej vyrobit také doma pomocí několika málo ingrediencí.

INFO: Pamatujte, že klasický mandlový olej, který si můžete koupit v obchodě v lahvičce, se vyrábí jinak, než je způsob, jak si můžete vyrábět mandlový olej doma. Ten mandlový olej v obchodě se vyrábí lisováním mandlí, nejčastěji za studena. Vyrábí se z mandlí, semen stromu zvaného mandloň.

Jak si vyrobit mandlový olej doma?

Je to poměrně snadné.

Ingredience pro výrobu mandlového oleje

  • 2 šálky mandlí
  • 500 ml nosného oleje (třeba olivový olej či kokosový olej) – já mám ráda ten olivový
  • můžete přidat i trochu vitamínu E (nepovinné)

Kroky, jak mandlový olej vyrobit

  1. Do mixéru přidejte 2 šálky mandlí a začněte mixovat (začněte je mixovat na nejnižší rychlost a postupně rychlost zvyšujte). Může chvíli trvat, než se mandle úplně přemění na prášek / mouku. Mandlovou mouku oškrábejte a odložte stranou. Chcete, aby se mandle zredukovaly na krémovou pastu a čas od času vyčistěte stěny mixéru.
  2. Jakmile budete mít krémovou pastu, se kterou budete pracovat, můžete do ní přidat lžíci olivového oleje; určitě chcete míchat dál, ale dbejte na to, abyste měli vždy hladkou, krémovou a lehce tekutou konzistenci. Pokud jsou mandle tuhé, přidejte další lžíci olivového oleje; jedna či dvě polévkové lžíce by měly být více než dost.
  3. Na pánev přidejte jakýkoli organický olej podle vašeho výběru, kokosový olej, olivový olej nebo jakýkoli jiný. Jemně olej ohřejte. Přidáme namleté mandle a vše děláme na mírném plameni – jen ohříváme. Po 15-20 minutách vypněte plamen a nechte olej vychladnout. Jakmile budete mít směs hotovou, nalijte ji do sklenice a nechte na suchém místě dva týdny odležet; ujistěte se, že nádoba je pevně uzavřena!
  4. Za dva týdny uvidíte, že se olej a mandle konečně oddělily; netřeba dodávat, že chcete olej přecedit a uchovat.
  5. Tento olej lze použít jako předkondicionér na vlasy – před nanesením šamponu.

Výhody používání mandlového oleje na vlasy

Pomáhá při růstu vlasů

Víte, že mandlový olej obsahuje biotin? Biotin je jednou z nejdůležitějších živin spojených s růstem vlasů. Díky tomu je mandlový olej jedním z nejlepších olejů, které vám pomohou rychle růst vlasů. Dopřejte vlasům pravidelnou dávku biotinu aplikací mandlového oleje, abyste zabránili řídnutí vlasů.

Sponzorováno

Dělá vlasy poddajmýmy

Ti, kteří mají suché a krepaté kadeře, by měli přejít na mandlový olej a zbavit se jakýchkoli chemických sér nebo pleťových vod, aby byly jejich vlasy lépe upravitelné. Mandlový olej pomáhá kondicionovat vaše vlasy, dělá je hebkými a hladkými. Mandlový olej má změkčující vlastnosti, které zlepšují celkovou strukturu vašich vlasů a činí je hebčími a zdravějšími.

Opravuje poškozené vlasy

Naše vlasy jsou vystaveny různým environmentálním faktorům, jako je znečištěný vzduch, prach, špína a škodlivé UV záření. Mnoho z nás také podstupuje chemické ošetření vlasů, které nakonec poškodí naše krásné kadeře.

Chcete-li opravit naše vlasy a získat zpět přirozený lesk, není nic lepšího, než použít na vlasy trošku mandlového oleje. Mandlový olej obsahuje kyselinu olejovou a kyselinu linolovou, které pomáhají zlepšit pružnost vašich vlasů. Masáž vlasů trochou mandlového oleje pomáhá, aby byly vaše vlasy silné a zdravé.

Pomáhá s lupy

Mnoho z nás trpí lupy, což je běžný problém s vlasy (pokožkou hlavy), ale někdy může být obtížné je léčit. Mandlový olej je skvělý produkt, který můžete použít na vlasy, pokud se chcete úplně zbavit lupů. Zjemňuje lupy nahromaděné na pokožce hlavy. Lupy zabraňují růstu vlasů, protože nenechají kyslík dostat se ke kořínkům vlasů. Před každým šamponováním naneste na vlasy mandlový olej, abyste odstranili lupy.

Když se mandlový olej stane součástí vaší rutiny péče o vlasy, pomůže vám to udržet vaše nádherné vlasy zdravé a lesklé. Zkuste si olej vyrobit doma a podělte se s námi o své zkušenosti!

Mandlový olej je údajně jedním z nejlepších stimulátorů růstu vlasů. Zábaly jsou vhodné zejména na suché, krepaté a kudrnaté vlasy.

Další tipy a informace o vyrábění olivového oleje doma

A přidám ještě několik věcí o výrobě mandlového oleje doma.

Doporučuji NEpoužívat při výrobě oleje pražené mandle; nejenže by to narušilo konečnou konzistenci produktu, ale mohlo by to potenciálně přidat do vašeho oleje podivnou vůni. A to nechcete.

Do oleje se dá přidat i kapsle vitamínu E. Tato složka může působit jako konzervační látka pro vaše kosmetické produkty, ale pokud ji doma nemáte, nevadí; můžete jej potenciálně vynechat úplně, ale konečný produkt pečlivě sledujte.

Sponzorováno

A co vy? Zkoušeli jste si doma mandlový olej vyrobit? Jak to šlo?

A dále si o mandlovém oleji přečtěte

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva