Mandlový olej pro miminka a kojence – proč a jak ho používat? 4.8/5 (10)

Sponzorováno

Sladký mandlový olej je pro miminka super

Sladký mandlový olej je pro miminka super

Mandlový olej je jedním z nejoblíbenějších olejů mezi rodiči pro masírování jejich miminek. Mandlový olej obsahuje vitamíny A a E, mastné kyseliny a také několik minerálů. Všechny tyto vlastnosti z něj činí výborný olej pro masáž i hydrataci pleti miminek, nemluvě o jeho dalších úžasných výhodách. Při masáži vašeho dítěte mandlovým olejem se však doporučují určitá opatření. A právě o tomto si budeme povídat v dnešním článku.

Je mandlový olej bezpečný pro děti?

Většina rodičů bude mít tuto otázku v hlavě a je zcela přirozené vznášet takové obavy, protože samozřejmě nechcete zbytečně něco riskovat.

K dispozici jsou vlastně dva druhy mandlového oleje – hořký a sladký. Olej ze sladkých mandlí je populárnější než jeho protějšek, protože olej ze sladkých mandlí je i jedlý, takže není na škodu, i když si vaše dítě nakonec strčí ruce od tohoto oleje do pusy.

Jinými slovy, olej ze sladkých mandlí je zcela bezpečný pro použití u kojenců. Olej z hořkých mandlí však může způsobit otravu a je třeba se mu u kojenců raději vyvarovat.

Jak masírovat dítě pomocí mandlového oleje?

Jak jsme tedy zmínili výše, obecně je masírování dětí dobré pro jejich zdraví. Masáž miminek však, stejně jako ostatní věci, vyžaduje náležitou kvalitu a péči – může se vám to zdát obtížné, pokud je to vaše první dítě. Níže je masáž miminek krok za krokem vysvětlena:

  1. Nejprve si do dlaně nalijte pár kapek mandlového oleje. Poté si olej rukama rozetřete na celou dlaň a zahřejte ji hnětením. Olej můžete také ohřát v misce, ale pozor na teplotu. Opravdu stačí jen několikrát prohníst v rukou. Poté, počínaje hodní části nohy, položte ruku kolem jednoho ze stehen a jemně táhněte ruce dolů k chodidlům. Opakujte to a po nějaké době přejděte na druhou nohu.
  2. Ujistěte se, že masírujete i chodidla. Stejnou techniku ​​lze použít i pro ruce. Masírujte pomalu a jemně.
  3. Přesuňte se na hrudník. Spojte dlaně a položte ruce (prsty dolů) přes střed hrudníku vašeho dítěte a poté pohybujte dlaněmi ven směrem k rameni. Opakujte to 3-4krát. Poté položte ruce (dlaní dolů) na střed a masírujte pomalu směrem k žaludku. Opakujte to 2-4krát.
  4. Chcete-li udělat miminku i masáž zad, otočte dítě a nechte ho ležet na bříšku. Položte dlaně těsně pod krk a pomalu hlaďte dolů jednou rukou a poté druhou směrem k pasu.
  5. K masáži uší a obličeje stačí nalít pár kapek oleje do dlaně a po tření oleje v rukou dělat tahy nahoru a ven po obličeji a kolem uší.
  6. Pro masáž hlavy naneste několik kapek oleje na pokožku hlavy a jemně třete dlaněmi o hlavu dítěte. Při masáži hlavy nemusíte vyvíjet takřka žádný tlak. Místo toho jen tak hlaďte po hlavě.
  7. Po celou dobu masáže vše dělejte jemně a v klidu. Reagujte na to, jak reaguje dítě.

Výhody masáže dětí a miminek mandlovým olejem

Výběr dobrého oleje pro pokožku vašeho dítěte je hodně důležitý. Mandlový olej je dobrým zdrojem vitaminu E a obecně je mezi rodiči velmi oblíbenou volbou.

Níže jsou uvedeny konkrétní výhody mandlového oleje pro pokožku vašeho dítěte.

1. Super pro vyčesávání šupinek z pokožky hlavy miminka

Šupinky na pokožce hlavy jsou celkem běžným problémem mnoha miminek. Chcete-li ošetřit nažloutlé, mastné šupinky na kůži, jemně potřete postižené místo olejem ze sladkých mandlí. Pak velmi jemně vyčesejte šupinky na pokožce hlavičky miminka.

2. Účinný zvlhčovač pokožky miminka

Mandlový olej se rychleji vstřebává do pokožky, což moc krásně zabraňuje suché pokožce a udržuje pokožku vašeho dítěte jemnou a zvlhčenou.

3. Předcházejte mandlovým olejem problémům s kůží

Mandlový olej je bohatým zdrojem vitamínů A, B2, B6, D a E, které všechny zabraňují kožním problémům, jako jsou ekzémy a různé vyrážky, takže vaše dítě bude mít jemnou a hladkou pokožku.

4. Uklidňující účinek

Mandlový olej zlepšuje krevní oběh vašeho dítěte, uklidňuje jeho unavené končetiny a namožené svaly.

5. Pro lepší spánek

Jemná masáž mandlovým olejem může moc pěkně uvolnit tělo. Navozuje lepší spánek, protože mandlový olej má vlastnosti, které zlepšují krevní oběh.

6. Je netoxický

Jak již bylo uvedeno výše, olej ze sladkých mandlí je jedlý. Díky svým netoxickým vlastnostem je proto pro masáž malých dětí naprosto bezpečný.

7. Je zvláčňující

Děti mají často velmi citlivou pokožku a vyžadují pro mi adekvátní péči a výživu. Mandlový olej funguje jako přírodní zvlhčovač díky přítomnosti kyseliny linolové a olejové.

8. Výživa vlasů

Mandlový olej je dobrým zdrojem vitaminu E, draslíku, omega-3 mastných kyselin a hořčíku, které pomáhají vyživovat a posilovat vlasy vašeho dítěte a současně předchází vypadávání vlasů. Masírujte pokožku hlavy mandlovým olejem pro další výživu dětských vlasů.

Sponzorováno

9. Snadné použití

I to je jeho benefit. Mandlový olej má lehkou texturu, která usnadňuje roztírání po pokožce. Mírně vlažný mandlový olej se ještě snadněji vstřebává do pokožky. Proto ho trochu před aplikací zahřejte v dlaních.

10. Má příjemnou vůni

Na rozdíl od jiných olejů má mandlový olej příjemnou vůni, která je potěšením pro smysly.

11. Dobré pro kosti

Díky přítomnosti vitaminu D, draslíku a vápníku je mandlový olej dokonalým zdrojem pro posílení kostí a kloubů vašeho dítěte.

12. Skvělý pro zimní péči o pleť

Mandlový olej je nejlepší zvlhčovač pro zimní měsíce. Protože děti mají často citlivou pokožku, jejich kůže má tendenci se vysušovat, zejména kůže obličeje. Mandlový olej na dětskou tvář je nejlepším prostředkem proti popraskané a suché pokožce během zimy.

13. Pro zdravé nehty

Mandlový olej obsahuje zinek a draslík, které u dětí podporují zdravé a lesklé nehty.

14. Přírodní opalovací krém

Mandlový olej má SPF 5, který mírně chrání pokožku před škodlivými slunečními paprsky.

Na co dávat pozor při používání mandlového oleje k masáži dítěte

Nyní, když víme, jak masírovat dítě, podívejme se na opatření, která je třeba udělat při používání oleje k masáži dítěte.

Někteří lidé, kteří trpí těžkou alergií na ořechy, mohou při dotyku ořechů nebo ořechových výrobků vykazovat určité příznaky alergie. Pokud tedy máte ve své rodině alergii na ořechy, měli byste se raději vyhnout používání mandlového oleje pro dětskou masáž. Pokud ho přesto chcete použít, pak stačí nanést kapku mandlového oleje a počkat 2–3 dny. Pokud nenastanou žádné známky reakce, můžete pokračovat, vždy se však doporučuje poradit se v tomto směru se odborníkem.

Před nákupem a použitím mandlového oleje si vždy dejte pozor na datum spotřeby a na kvalitu oleje. Pro děti vybírejte jen TOP kvalitní mandlový olej z ověřených zdrojů a prověřených značek.

Přebytečný olej může způsobit kožní vyrážky. Pokud se tedy po masáži neplánujete koupat, ujistěte se, že přebytečný olej setřete vlhkým, čistým, bavlněným ubrouskem.

Zajistěte, aby se olej nedostal do očí, uší nebo nosu dítěte, protože by to mohlo způsobit podráždění a infekci.

Ujistěte se, že si před zvedáním dítěte otřete ruce, protože by to mohlo způsobit nehodu, pokud vaše ruce budou kluzké. Stejně tak zajistěte, aby ze stejného důvodu nezůstal na těle vašeho dítěte žádný přebytečný olej.

Mandlový olej je jedním z nejlepších masážních olejů pro vaše dítě, protože má mnoho zdravotních výhod. Ještě důležitější je, že se snadno používá a je snadno dostupný na našem trhu. Případně si ho můžete také objednat online.

Na co si dávat pozor

Pokud jde o použití mandlového oleje na pokožku kojence, je důležité přijmout opatření opatrnosti a konzultovat s pediatrem nebo dermatologem. Zde jsou některé faktory, které je třeba vzít v úvahu:

Citlivost pokožky kojenců: Kůže kojenců je velmi citlivá a náchylná k podráždění. Někteří jedinci mohou být alergičtí na mandlový olej, proto je důležité provést test na malém místě pokožky a sledovat případné reakce, jako je zarudnutí, svědění nebo vyrážka.

Věk kojence: Použití mandlového oleje na pokožku kojenců by mělo být přizpůsobeno věku. V raných měsících života může být pokožka ještě velmi jemná a nezralá, a proto by se měly používat pouze přípravky vhodné pro kojence.

Možné kontaminace: Je důležité zajistit, aby byl mandlový olej, který používáte na pokožku kojence, čistý a bez jakýchkoli příměsí. Výběr vysoce kvalitního organického mandlového oleje může pomoci minimalizovat riziko kontaminace nežádoucími látkami.

Před použitím mandlového oleje na pokožku kojence byste to měli konzultovat s lékařem nebo pediatrem. Mohou poskytnout konkrétní rady a doporučení na základě individuálních potřeb a reakcí vašeho kojence.

Sponzorováno

Používáte mandlový olej na své miminko nebo malé dítě? Jaké máte zkušenosti? Napište nám do komentářů pod článkem.

Přečtěte si více o mandlovém oleji

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva