Medová masáž – znáte medové masáže? 4.87/5 (15)

Sponzorováno

Medová masáž

Charakteristika medových masáží

Masáž medem přišla z Ruska, kde se používala již v dávných dobách, a dnes se znovu objevuje a prožívá svou renesanci i v západních zemích. Taková masáž pomáhá našemu tělu zdetoxikovat se, zrevitalizovat, zbavit se nepříznivých účinků stresu a nečistého životního prostředí. Medovou masáž využívají na léčení i prevence především odborní maséři a terapeuti z Východu. K masáži se používá zásadně přírodní, nezcukornatený med, bez chemických přísad, škrobů či třtinového cukru. Medové masáže mají blahodárný účinek na celé tělo. Po masáži může masírovaný pociťovat mírné stavy jako po detoxikaci, proto musí přijímat hodně tekutin. Zdravý člověk může tuto masáž absolvovat jednou za měsíc, při akutních potížích 2 x do týdne alespoň měsíc, nebo 1 x týdně 2 měsíce.

Princip medových masáží

Při medové masáži leží pacient na břiše. Masér mu potře záda medem a poté ho speciální technikou vmasíruje do těla. Správně namíchaný med se tedy nanáší na různé části těla a vhodnými masážními technikami se oblast zpracovává. Během masáže se konzistence medu mění, protože se do ní vylučují škodlivé látky z těla, a proto také masáž u každého jedince trvá různě dlouho, cca 60 minut. Med vlivem napětí a podtlaku vytahuje z těla škodlivé látky, houstne a zbarví se. Po masáži zůstane na kůži pěna, kterou masér odstraní vlhkým ručníkem nebo papírovým ubrouskem. Po masáži je vhodný krátký odpočinek v teple. Výhodou této masáže je spojení dotykové terapie, cíleného silného prokrvení, vynikajících účinků medu a detoxikace přímo přes pokožku.

Co Vás čeká při medové masáži?

Před samotnou medovou masáží se na tělo nanese menší množství zahřátého sezamového oleje, aby se kůže připravila na vstřebávání výživných látek z medu a zároveň na vylučování škodlivých látek z těla.Při medové masáži se používá zahřátý med, je totiž mnohem příjemnější než med studený, lépe pronikne do kůže, zahřeje ji a vyživí. Teplý med se nalije nejprve na místa, která jsou masírována (obvykle se jedná o reflexní body na zádech). Pomocí speciální techniky se podpoří činnost vnitřních orgánů a obnoví se jejich přirozená detoxikační schopnost. Jak se tělo během medové masáže zbavuje odpadních látek, mění se také konzistence medu. V průběhu medové masáže se pomalu mění struktura i barva medu v závislosti na druhu a množství vylučovaných toxinů. Pokud je tělo hodně zaplaveno toxickými látkami, bude med po medové masáži vypadat téměř jako rozžvýkaná žvýkačka. Pokud jste nevěřili, že by se právě ve Vašem těle nacházelo takové množství škodlivin, můžete se sami přesvědčit. Zbytky medu pak masér setře ubrousky a nakonec vlhkým ručníkem.

Sponzorováno

TIP: Super proti kašli jsou medové zábaly

Proč se při medové masáži nesmí vynechat záda?

Díky velké ploše a blízkosti všech důležitých vnitřních orgánů jsou záda dokonalým místem pro vytažení škodlivých látek z těla. Med odstraní toxické látky z hlubokých tkání podél páteře a vstřebá je do sebe. Masáž zad trvá v průměru okolo třiceti minut. Pokud chcete ulevit celému svému lymfatickému systému, pak se provádí medová masáž zad, ramenou, rukou a nohou. Tato masáž se navíc doporučuje lidem, kteří bývají často vyčerpaní, mají bolesti zad, či trpí stresem.

Jak to tedy funguje?

Medová masáž „tzv. pumpováním“ za pomoci medu umožňuje odstraňovat toxiny z těla. Pomocí stimulace reflexních zón je možné touto masáží příznivě ovlivňovat i vnitřní orgány v těle. Je vhodná při vyčerpání či slabosti v důsledku stresu a napětí, při nervových poruchách a stavech neklidu. Kromě toho, masáž zad včelím medem čistí póry a důkladně prokrvuje pokožku. Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky a tělo přes pokožku tyto látky absorbuje.

Metoda masáže medem je vhodná při tzv. civilizačních nemocech a jejich prevenci, jako jsou onkologická onemocnění, alergie (kromě alergie na med), revmatická onemocnění svalů a kloubů, artróza, při chronických problémech s dýchacími cestami a trávicími obtížemi, při chronickém únavovém syndromu, problémech se spaním, při regeneraci po těžkých nemocech, nervových poruchách, ženských problémech, plísňových infekcí v organismu, při chorobách jater, ledvin a slinivky, poruchách potence a neplodnosti, a mnoha jiných.

Na co si dát pozor?

Medová masáž není vhodná při alergiích na med, při místech s otevřenou ranou, při poškozené pokožce jako je ekzém, silná výsypka, při nádorech, aby se náhodou nerozšířily metastázy, při glaukomu (vysoký oční tlak), při krvácení v těle (vředy a pod.), při trombóze, a při akutních infekčních onemocněních.

Náš tip: Zkuste pít zdravou medovou vodu

VIDEO: Jak vypadá medová masáž? (zdroj: tn.cz)

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

    Bez komentáře u článku “Medová masáž – znáte medové masáže?”

    1. […] Čtěte: Med se používá i na medové masáže […]

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva