Sponzorováno

Havajská masáž Lomi Lomi – zdravá i relaxační 4.88/5 (8)

Masáž Lomi-lomi je označována za perlu mezi masážemi a někdy je také nazývána "Loving Hands" (milující ruce).

Masáž Lomi-lomi je označována za perlu mezi masážemi a někdy je také nazývána „Loving Hands“ (milující ruce).

LOMI LOMI je originální masáž z havajských ostrovů. Kombinace velmi jemných a plynulých masážních technik ji řadí mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku. Při havajské masáži dochází k harmonizaci těla a duše.

Lomi Lomi – neobyčejně účinná

Tato masáž je založena na dlouhých, plynulých pohybech a energie se tak přelévá v pravidelném rytmu. Masér při ní využívá nejen prsty a dlaně, ale i předloktí a lokty. Mohou být použity i nahřáté kameny. Dochází k hluboké relaxaci, propojení úrovně tělesné s mentální a psychickou. Je neobyčejně účinná, uvolňuje svalové spasmy a odlehčuje bolesti. Masáž Lomi-lomi je označována za perlu mezi masážemi a někdy je také nazývána „Loving Hands“ (milující ruce). Havajská slova mohou mít více významů. Lomi se překládá jako masírovat, drhnout, třít.

V souladu s moderním chápáním je ve světě považována za masáž léčebnou. Původní masáž byla respektovanou součástí života obyvatel staré Havaje a byla praktikována:

1. jako součást léčebných praktik domorodých léčitelů i v praxi doktorů medicíny
2. jako samozřejmá součást luxusního života vládnoucí třídy
3. jako léčebná v okruhu běžné rodiny

Znalosti techniky masáže se předávaly v rodinách z generace na generaci a protože patřila k lidovým praktikám, vyvinulo se mnoho variant odlišných podle rodiny, oblasti, ať ostrova.

Historie Lomi-Lomi masáže

Lomi-lomi masáž je součástí havajské kultury od nepaměti, i když není zcela upřesněno období jejího počátku. S největší pravděpodobností se na Havaj dostala díky dávným mořeplavcům z ostrovů Tahiti, či Marquézskych ostrovů. V průběhu času se na Havaji vyvinula v jedinečnou techniku, kterou si dopřáli králové i obyčejný lid. Každá rodina vyšší vrstvy si udržovala osobního maséra, který patřil mezi uznávané lidi.

Původní obyvatelé Havaje, vzdáleni tisíce kilometrů od nejbližšího kontinentu díky své izolaci vytvořili unikátní přístup k životu a světu. Vyvinuli svou vlastní filozofii, zvanou Huna, jejímž základním předpokladem je, že všechno hledá harmonii a lásku. Také díky ní dosáhli vynikající schopnosti v oblasti léčení a urovnávání vztahů. Uzdravování je výsledkem lásky přijímané i dávající, přičemž pod pojmem láska se zde rozumí tolerance, odpuštění, sounáležitost, úcta, modlitba, soucit a hluboké pochopení. Lomi-lomi masáž je přirozenou součástí této filozofie a všechny tyto prvky mají být obsaženy i v masáži.

Hawajská filozofie Huna

Hawajská filozofie Huna – škola života, volně přeloženo jako: „Očím nepoznané, viditelné jen srdcem“.

Tato filozofie obsahuje sedm principů Huna:

IKE – Svět je to, co si myslíme, že je

Fakta si můžeme vyfotografovat nebo natočit na video. Vše ostatní je už jen naše interpretace. Všechno je relativní, pravda je relativní, subjektivní vnímání, pocity – každý jsme originál, každý máme svou vlastní cestu, neexistuje naprosto stejná masáž převedena od dvou různých masérů.

KALA – Nejsou žádná omezení

Žádné skutečné nebo absolutní hranice neexistují, také neexistují žádná omezení jen ty, které si vlastním myšlením vytvoříme, jen my se omezujeme.

Sponzorováno

MAKIA – Energie proudí tam, na co se soustředíme

Ve stopách našich myšlenek kráčí energie – ve stejném směru, kvalitě, vytrvalosti. Pokud se soustřeďujeme na pozitivní věci, víc pozitivního vidíme a přitahujeme. Nemyslet na nic jiného, ​​než na to, co děláme.

MANAVA – Nyní je okamžik moci

Teď jsem při síle, nyní je okamžik moci. Minulost byla, budoucnost přijde, ale teď je okamžik jediný, se kterým můžeme něco udělat. Je důležité žít v přítomném okamžiku. Co se stalo, už není, co přijde, ještě se nestalo.

ALOHA – Milovat znamená být šťastný

Volím štěstí, tedy miluji – sdílím, tedy jsem. Staří Havajci se netrápili otázkami Miluji ho? Miluje mě? Pocit štěstí jim byl v tu pravou chvíli odpovědí. Miluj bližního svého jako sebe samého. Jak mohu pomoci jiným, když nedokážu pomoci sobě.

MANA – Veškerá síla pochází zevnitř

Jakákoliv moc a síla pochází zevnitř, ve svém nitru máme vše, co potřebujeme. Nenechme se zablokovat výchovou, okolnostmi ani prostředím. Dělejte vše podle toho, co vám říká srdíčko – tam se nachází nejčistší čistota.

PONO – Účinnost je mírou pravdy

Moje pravda se projeví na výsledku. A vždy je ještě jiná cesta. Účinnost je mírou pravdy. Pokud od života nedostáváme to, co bychom si přáli, změňme své myšlení.

Smysl celé filozofie spočívá v tom, že se vše snaží vrátit do harmonie a lásky. Nestačí jen „milující ruce“, je třeba vlastnit „milující srdce“. Každý pohyb, každý dotek jsou naplněné láskou. To je i styl Lomi Lomi masáže.

Účinky havajské masáže Lomi Lomi

 • odstraňuje svalovou bolest,
 • uvolňuje kloubní spojení,
 • redukuje únavu, podrážděnost, napětí a nesoustředěnost,
 • stimuluje krevní oběh,
 • stimuluje lymfatický systém,
 • zvyšuje imunitu,
 • prokrvuje a prohřívá,
 • harmonizuje tělo a duši,
 • dokonale detoxikuje
 • urychluje hojení a uzdravování při výskytu křečových žil, bolestivých modřin nebo otevřených ran, při kožních infekcích nebo popáleninách, po operacích a skvěle účinkuje i během těhotenství

Kdy se Lomi Lomi nedoporučuje?

Pokud máte:

 • silné křečové žíly,
 • kožní onemocnění,
 • závažné onemocnění srdce,
 • záněty kloubů

Jak to na havajské masáži probíhá?

Jak již bylo řečeno, samotná havajská masáž je založena na technikách použití prstů, dlaní a hlavně loktů a předloktí. Důležitá je především rytmika a energičnost pohybů masérky či maséra. Někteří lidé přirovnávají pohyby k lehkým mořským vlnám přecházejícím přes jejich tělo. Masírováno je celé tělo, především záda, ale také stehna, kyčle, paže, šíje, krk. Osoba ležící na lehátku není strnulým objektem, ale živou bytostí vracející se do harmonické rovnováhy. Pomáhají tomu také aromatické, esenciální oleje a především kokosové mléko. Svoje důležité místo má také jemná, uklidňující hudba.

Na Havajských ostrovech za starých časů tato technika trvala i několik dní v kuse a brala se jako významný rituál. Dnešní masážní salóny nabízí havajskou masáž Lomi-Lomi ve zkrácené době, 60 – 120 minut. I tak ale masáž lomi-lomi patří mezi nejdelší a nejintenzivnější masážní techniky. Pokud máte možnost, rozhodně Lomi Lomi masáž vyzkoušejte a nebudete litovat!

TIP: Další účinky masáže Lomi Lomi na naše zdraví

VIDEO: Havajská masáž Lomi Lomi

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva