Sponzorováno

Medová dieta – zhubněte se lžící medu – jde to? 4.79/5 (14)

  • Medová dieta je druh stravování, který se zaměřuje na konzumaci medu jako hlavního zdroje kalorií a živin. Při medové dietě se vyhýbáte jiným potravinám a nápojům a omezujete se na příjem pouze medu a vody.
  • Med obsahuje cukry, minerály, vitamíny a stopové prvky, které jsou pro tělo důležité. Má také antimikrobiální vlastnosti a může mít pozitivní vliv na imunitní systém. Nicméně, med není vyváženým zdrojem všech potřebných živin pro tělo a nemůže poskytnout všechny esenciální živiny, které potřebujeme pro zdraví.
  • Medová dieta je však velmi omezená a nevyvážená forma stravování. V důsledku toho může mít několik negativních dopadů na zdraví.
  • Nedostatek živin: Medová dieta nezahrnuje širokou škálu potravin, které by poskytovaly dostatek esenciálních živin, jako jsou bílkoviny, tuky, vláknina a další mikroživiny. Nedostatek těchto živin může vést k nedostatečnému fungování těla a může mít negativní vliv na zdraví.
  • Máte málo energie: Při omezení příjmu na med a vodu se značně snižuje energetický příjem, což může vést k nedostatku energie, únavě a snížené výkonnosti.
  • Potenciální riziko nedostatku bílkovin: Medová dieta nezahrnuje zdroje bílkovin, které jsou nezbytné pro růst, opravu tkání a další důležité funkce v těle. Nedostatek bílkovin může vést k oslabení svalů, zhoršenému hojení a dalším problémům.
  • Riziko nedostatečného příjmu vlákniny: Medová dieta je nízká na vlákninu, která je důležitá pro zdravou střevní funkci, trávení a prevenci zažívacích problémů.
  • Je třeba zdůraznit, že medová dieta není vyvážený nebo zdravý způsob stravování. Může mít vážné negativní dopady na zdraví a způsobit nedostatek důležitých živin. Je vždy lepší dodržovat vyváženou stravu, která zahrnuje širokou škálu potravin, aby tělo získalo všechny potřebné živiny pro optimální zdraví a fungování.
  • Pokud máte zájem o jakoukoli dietu, je vždy nejlepší konzultovat to s odborníkem na výživu nebo lékařem, kteří vám mohou poskytnout konkrétní doporučení a vyhodnotit její vhodnost pro váš individuální případ.

medova-dietaCo kdyby vám někdo řekl, že můžete zhubnout do silvestrovské party i se sladkostmi? Díky medové dietě se konečně vejdete do svůdných šatů. A stačí jen lžíce medu před spaním a ty správná jídla. Medová dieta využívá osvědčenou sílu medu. Sladká přírodní pochoutka dokáže vyvolat metabolické změny. Díky tomu odoláte sladkým choutkám a tuky budete spalovat i během klidného spánku. Nemusíte dokonce ani počítat kalorie, investovat do drahých surovin či drasticky hladovět.

Hubnout se dá i jinak

Program je výsledkem výzkumu nutričního odborníka Mikea Mclnnesa, který objevil, že med je jedinečná kombinace přírodních cukrů. Díky němu si můžete vychutnat lahodné rodinné jídla, pamlsky a dobroty, které jsou obvykle v dietách zakázáno – včetně pudinků, chleba, koblih a dokonce i sušenek.

Zajímavost: Med k jídlu doporučuje i tenista Novak Djokovič

Sponzorováno

Jak to funguje? Mike Mclnnes se domnívá, že hlavní důvod, proč se mnozí z nás snaží zhubnout, je, že jíme příliš mnoho cukru a zpracovaných potravin. „Dokonce i údajně zdravé nízkotučné potraviny jsou často plné skrytých cukrů a bílé mouky, které tělo rychle přeměňuje na cukr. To znamená, že hladina cukru v krvi je po celý den na maximu,“ řekl McInnes pro dailymail.co.uk. Tělo se vyrovnává s tímto přetížením tak, že uvolňuje inzulín, který se filtruje z krve a ukládá se jako tuk. Ale Mclnnes odhalil i další mechanismus, který tělo používá k ochraně mozkových buněk před možným přetížením cukrem. V takovém případě totiž mozek dostává „hlad“, a „hladový mozek“ nedokáže odolat chuti na sladké. V tom pomáhá med.

TIP: Manukový med je super i na kožní problémy

Využití medu

Med je skvělým zdrojem energie. Rozpusťte lžíci medu ve vodě a můžete popíjet tekutou energii i během cvičení. Ani nemusíte hledat manukový med, přestože je velmi zdravý. Dejte si jen pozor na prodejce, abyste měli med zdravý a bez cukrového sirupu.

Čtěte: Med se používá i na medové masáže

Med je vhodný nejen na pečení a slazení čaje. Pokud ho smícháte s olivovým olejem a octem, nebo smícháte s tvarohem, získáte chutnou zálivku a omáčku. Sladká přírodní pochoutka je i skvělým pomocníkem v boji s opicí. Napijte se vody s medem před zátahem, následně si dejte lžíci medu před spaním a dvě až tři po probuzení, ať už ve vodě nebo jogurtu.

Stovky stopových živin v každé lžičce medu změní způsob, jakým funguje metabolismus. Na rozdíl od bílého cukru nezatíží trávení a dodá mozku dostatek energie. V kombinaci s několika jednoduchými pravidly se můžete dobře najíst a sledovat, jak čísla na váze klesají. Místo sladkostí si dejte jednoduše sladký a zdravý med.

Zlatá pravidla

Cukr je skutečný padouch v případě epidemie obezity. S každým gramem cukru získáte dva gramy tělesného tuku. Vyhýbejte se cukru, umělých sladidel, i ukrytých cukrů například v omáčkách na těstoviny. Den začněte vodou s medem a medem slaďte i kávu, toasty či jogurt. Den byste opět měli zakončit vodou s medem.

Zbavte se všech sušenek, koláčů, bramborových lupínků a zpracovaných potravin. Dokonce i výrobky z rafinované bílé mouky vyženou hladinu cukru v krvi do výšin. Opět vám tedy poradíme jíst raději celozrnné výrobky. Na začátku diety byste se na týden měli úplně zbavit mouky, cukru, brambor i rýže. Mozkové buňky se tak zbaví závislosti a dieta vám půjde snadněji.

Každé jídlo by mělo obsahovat bílkoviny, které zabrání výkyvům cukru v krvi. Pokud už si dáváte mléčné výrobky, dopřejte si ty plnotučné – kalorií v nich není zas až tak mnoho. V zelenině se omezovat nemusíte, ale ovoce si dopřejte maximálně dva kusy denně. Přece jen, obsahuje cukr. Při medové dietě se můžete inspirovat i několika chutnými recepty.

Zkoušeli jste medovou masáž? Jak fungovala? Napište do komentářů.

A dále si přečtěte

VIDEO: Proč je med tak zdravý

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Bez komentáře u článku “Medová dieta – zhubněte se lžící medu – jde to?”

Zanechat komentář ke článku

Zpráva