Sponzorováno

Bambusová masáž – zkusíte ji? 4.83/5 (6)

Bambus je symbolem zdraví a síly, Bambusová masáž - zkusíte ji?

Bambus je symbolem zdraví a síly

V čem je podstata bambusové masáže? Bambusové kořeny a šťáva mají antibakteriální a antioxidační účinky, a proto byl bambus v orientálních zemích nejen důležitou kulturní, ale i medicínskou součástí. Navíc, je synonymem mládí, energie a štěstí.

Bambusová masáž má své kořeny v Thajsku, kde se věřilo, že prostřednictvím takovéto masáže se zvýší tělesná síla a flexibilita a dokonce se eliminuje stres. Počátky této masáže spadají do jihovýchodní Asie, konkrétně na území bambusových plantáží. Tato metoda sahá až k starověkým Peršanům a Egypťanům. Bambusová masáž je novým wellness trendem v USA a pozvolna se rozšiřuje i do Evropy.

Proč zrovna bambus?

Bambus je jedna z nejvšestrannějších rostlin na naší planetě. Pověst si vydobyl díky svému ušlechtilému vzhledu a měkkosti, stejně jako i jeho odolnosti v drsných podmínkách. V Orientu, bambus symbolizuje sílu, plodnost, mládí, prosperitu a mír. V Číně, Indonésii, Thajsku a Japonsku najdeme spoustu staveb vyrobených z bambusu. Na festivalech a rituálech se bambus používá jako základní prvek při vytváření posvátných míst. Mnoho rodin pěstuje bambusový les kolem chrámů, kde slouží jako bezpečné bariéry proti zlým duchům. Lidé vědí, že bambus zpívá s větrem, přináší atmosféru klidu a pohody.

TIP: Zkusíte masáž horkými kameny?

Bambusová masáž, exkluzivní technika, která má uvolňující, uklidňující, obnovující a drenážní vlastnosti. Na východě byl bambus vždy považován za drahocenný symbol mládí. Základními elementy masáže s použitím bambusu jsou speciálně hladké bambusové tyče různé velikosti a masážní bambusový olej. Každý bambus je speciálně určen pro danou část těla a tím se maximalizuje úroveň tlaku. Bambusovou tyčí docílíme dokonalé uvolnění svalů, čímž zaručíme dlouhodobý efekt masáže.

Aplikace masáží bambusovým nářadím zahrnuje hlazení, hnětení, tepání, mačkání, vibrace, tření a tlak na svalové struktury nebo měkké tkáně v lidském těle. To může také zahrnovat pohyby, které mají významný vliv na energetické systémy lidského těla. Použití masážního oleje nebo krému má značný vliv na snížení tření na pokožce.

Sponzorováno

Je to masáž podporující zdraví. Je ideální jak pro muže (zvlášť pro sportovce díky stimulaci nervových a svalových krevních plíšků, zesilují se uvolňující a zklidňující vlastnosti), tak pro ženy (zvláště pro ty co trpí celulitidou s otoky nebo s fibrózou, díky zesílení drenážních a obnovujících vlastností). Lymfatický a drenážní účinek se spojuje s účinkem na reflexi, protože je stimulován jak krevní tlak i lymfatická cirkulace. Díky tomu se objevuje pocit výborné nálady a duševního klidu. Bambusová masáž uvolňuje energetické blokády těla, stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy, odstraňuje bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů.

Co probíhá před bambusovou masáží?

 • Masérka vás požádá o převlečení se do spodního prádla.
 • Místnost má být mírně osvětlená, s příjemnou hudbou.
 • Využívají se bambusové tyče, které mají různou velikost. Každá je vhodná na masáž jiné části těla. Předtím se nahřejí. Na konci se aplikuje bambusový olej, který hojí pokožku.

 

Pro koho je bambusová masáž vhodná?

 • pro ženy, ale i pro muže
 • ženy trpící celulitidou nebo otoky
 • lidi, kteří trpí bolestmi zad, křížů a svalstva

Pro koho není určena

 • těhotné ženy
 • lidi, kteří trpí křečovými žilami
 • lidi, kteří mají problémy se žaludkem
 • velmi štíhlé osoby
 • lidi se kardiovaskulárními chorobami

Co všechno dokáže bambusová masáž vyléčit

Uvolňuje energetické blokády těla, stimuluje krevní oběh a cirkulaci lymfy, odstraňuje chronické i akutní bolesti páteře, uvolňuje napětí a ztuhlost svalů. Má silný detoxikační efekt, zrychluje metabolismus a posiluje imunitní systém. „Různé způsoby terapie bambusem se doporučují pro mnohé onemocnění a jsou uznávanou součástí mnoha fyzikálně-rehabilitačních programů,“ říká doktorka, expertka na alternativní způsoby léčby. Samotný bambus je také přínosem při chronických chorobách včetně artritidy, únavy, vysokého krevního tlaku, cukrovky, imunity, neplodnosti, odvykání kouření a depresí.

Lymfatický a drenážní efekt se spojuje s reflexním účinkem, díky čemuž se objevuje pocit výborné nálady.

TIP: Znáte thajskou masáž?

VIDEO: Jak vypadá bambusová masáž?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva