Sponzorováno

Obličejová masáž – jaké má účinky na krásu a zdraví? 4.83/5 (29)

Udělat si každý den obličejovou masáž je klíčem nejen k zdravě vypadající pleti, ale i mladistvému vzhledu. Tento fakt věděli mnohé kultury, ve kterých je masáž jejich tradiční součástí, jako například v čínské, kde se první zmínka o masáži objevuje již ve 3. století n.l. Přírodní oleje a podpora prokrvení pokožky se na pleti odrazí už po pár dnech od zavedení pravidelného rituálu.

Obličej je plný nervů a důležitých bodů, takže má vlastně logiku to, že masáž obličeje má přímí vliv na naše zdraví.

Jaké jsou benefity obličejové masáže?

Obličejová masáž je velmi příjemná, ale i velmi zdravá. Proč? Sepsali jsme pro vás pár bodů.

1. Budete mít zdravě vypadající pleť

Obličejová masáž je výborný způsob jak hýčkat svoji pleť, a zároveň jí dodat správnou barvu. Obličejová masáž podporuje proudění krve a přispívá tak k rozzářené pleti a dodává jí odpočatý vzhled. vaše pleť jednoduše bude vypadat skvěle a zdravě.

2. Super detoxikace obličeje

Detoxikace představuje odstraňování pozůstatků enviromentálního znečištění, kterému je každý den naše pleť podrobována. Obličejová masáž však kromě odstranění zbytků vnějšího vlivu, zároveň odstraňuje i vrstvu mrtvých pleťových buněk a přispívá tak ke zdravému vzhledu pleti.

3. Eliminace stresu a první pomoc při bolesti hlavy

Život v současnosti s sebou přináší mnoho faktorů podporujících stres a naši nepohodu. Stres jako takový může člověka vést v menším k lepším výkonům, ale pokud je ho hodně vede k depresím, bolestem hlavy. Obličejová masáž ráno či večer nejen dokonale prokrví pleť, ale zároveň uvolní stres, který v sobě člověk nese.

4. Redukce tmavých kruhů pod očima

Tvrdí se, že tmavé kruhy pod očima jsou způsobeny nedostatkem spánku, ale pravdou je, že geny mají na této nedokonalosti stejný podíl viny. Tmavé kruhy pod očima dodávají pleti nezdravý vzhled a je na jejich překrytí často nestačí ani kvalitní make-up. Jemná obličejová masáž kolem očního okolí však vede ke zjemnění tmavých kruhů, či dokonce jejich úplné eliminaci, pokud se obličejová masáž dopřeje pleti pravidelně.

5. Zjemňování nerovnoměrné pigmentace

Zvýšená a nerovnoměrná pigmentace pleti je problém, který je způsobena nejen vrstvami odumřelé pokožky, nadměrným slunečním zářením, ale i nedostatkem hydratace a vnějšími vlivy. Všechny tyto nepříznivé faktory lze eliminovat právě tváří masáží s oleji.

6. Odstranění tmavých teček a odstranění stop po akné

Černé tečky a akné vznikají převážně vlivem vnějších elementů a znečištění. Černé tečky, které většinou iritují většinu žen, však lze odstranit jemnou masáží, která póry nejen otevírá a také umožňuje jejich snadnější odstranění. V případě akné je postup stejný, zároveň však masáž pomáhá zjemnit vzniklé jizvy po akné, které vznikly hlavně nesprávným odstraňováním.

Sponzorováno

7. Zvýšení tvorby kolagenu a zjemňování vrásek

Dobrá masáž obličeje vede k podpoře tvorby kolagenu, který stimuluje pružnost pleti a přispívá tak k jejímu mladistvému ​​vzhledu. Kolagen je zodpovědný za anti-age efekt, a předchází tvorbě vrásek a dalším nedokonalostem pleti. Jeho tvorba se však věkem snižuje a právě pravidelnou masáží se podporuje jeho opětovná tvorba.

8. Prevence proti dvojité bradě

Dvojitou bradu nemusí mít jen lidé s nadváhou, ale i hubení lidé. Dvojitá brada je tedy výsledkem nejen nesprávné stravy, ale rovněž nesprávného držení těla a hlavy při práci, či studiu. Obličejová masáž podporuje zmenšování kůže a svalů v oblasti obličeje a krku.

9. Odstranění pocitu suché pokožky

Zima a chladné počasí jsou faktory, které podporují suchost pokožky. V tomto období je třeba pleť dostatečně hydratovat a masáž s přírodními oleji je nejlepším trikem jak se vyhnout nepříjemné, suché pokožce.

10. Prevence vrásek

Denní stres často vede k nárůstu napětí ve svalech. Jemná masáž obličeje vám pomůže uvolnit stažené svaly a snižuje tak vrásky v obličeji, které se tak tvoří. Je to super prevence vrásek.

11. Budete mít lepší náladu

Masáž obličeje snižuje úzkost a může zlepšit negativní náladu – to říká studie provedená v USA. Psychologické testy prováděné po 45 minutách masáže obličeje ukázaly významné zlepšení úrovně nálady i úzkosti, to uvádí studie z roku 2008. Relaxační masáž obličeje může být právě to, co potřebujete ke snížení stresu.

Co dalšího si u nás můžete přečíst?

VIDEO: Jak může vypadat obličejová masáž?

Sponzorováno

Zdroj článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva