Sponzorováno

Yumeiho terapie (masáž) – na co je dobrá a jaké má účinky? 4.64/5 (11)

Yumeiho terapie (masáž) - na co je dobrá a jaké má účinky?Yumeiho je japonská holistická terapie, která využívá hluboké tkáňové masáže a techniky Sei Tai (kloubní manipulace) pro korekci a vyrovnávání páteře a pánve, což přispívá k odstranění řady problémů těla a pomáhá přirozeně hojit tělo.

Během terapie se masírují všechny části těla a s klouby se přirozeně a bezbolestně manipuluje. Yumeiho terapie se zaměřuje na nastavení správné polohy páteře a pánve, což vede ke zlepšení držení těla, zmírňuje napětí svalů a bolesti zad i nohou, zlepšuje fungování vnitřních orgánů a urychluje metabolismus celého těla.

Po terapii se cítíte jako „znovuzrození“ – nohy máte krásně lehké a vaše tělo i mysl jsou osvěženy a odpočaté. Doporučuje se obecně asi 10-15 sezení při chronické bolesti a dlouhodobých posturálních problémech. Cílem je samozřejmě dosáhnout dlouhodobých pozitivních účinků.

Yumeiho terapie se provádí na rohoži, přes oblečení pacienta. Terapie je bezbolestná. U dospělé osoby trvá asi 60 minut.

Yumeiho je holistická masážní terapie, která vyrovnává tělo a duši, léčí obrovské množství nemocí.

Yumeiho terapie léčí

Yumeiho terapie se zaměřuje na základní příčinu onemocnění a léčí lidský organismus jako celek. Bolesti zad, ischias, skolióza, problémy s klouby a svalové napětí – to jsou jen některé ze zdravotních problémů, které lze úspěšně léčit pomocí Yumeiho. Yumeiho je také vynikající pro stabilizaci emočního a duševního těla člověka. Dalším přínosem terapie Yumeiho je úplná relaxace a omlazení.

Kdy Yumeiho terapie pomáhá?

Doporučujeme terapii těm, kteří:

 • Mají posturální problémy pohybového aparátu – jednostranné přetěžování, špatné držení těla a podobně
 • Mají bolesti hlavy, krku, zad, nohy nebo kyčlí
 • Mají bolesti kloubů a svalů
 • Mají hodně bolestivé menstruační cykly
 • Chcete zažít úžasnou relaxaci, chcete se cítit lehcí.

Pro koho je tato terapie vhodná?

Je super pro tyto skupiny lidí (a nejen pro ně):

Sponzorováno

 • Pro všechny dospělé, s výjimkou těhotných žen, žen do 3-6 měsíců po porodu, lidí po operaci a po vážném traumatu.
 • Ideální pro starší lidi, aby si zmírnili svoje dlouholeté problémy.
 • Pro sportovce – zlepšují si takto zdravotní stav a svoje výkony.
 • Pro zdravé jedince, kteří si chtějí udržet zdraví, dlouhověkost a harmonii.
 • Pro lidi s asymetrickým držením těla.
 • Pro novopečené matky k léčbě různých poruch po těhotenství.

Jak se obléci?

Terapie se provádí, když je pacient celý oblečen, což znamená mít na sobě košili nebo tričko, dlouhé kalhoty, spodní prádlo a tenké čisté ponožky. Je vhodné být v pohodlném oblečení. Ideální oblečení umožňuje plný rozsah pohybu, je vyrobeno z lehkých a tenkých přírodních materiálů. Yumeiho léčba probíhá na speciální matraci umístěné na podlaze.

Yumeiho terapie je spojení moudrosti čínské medicíny s japonskou přesností.

A pár slov z historie

Tato terapie pochází z klášterů Shao-Lin v Číně. 100 technik Yumeiho vytvořil japonský doktor Saonji Masayuki jako výsledek jeho studia orientální medicíny. Dnes se Yumeiho praktikuje po celém světě.

Hlavním cílem terapie Yumeiho je mobilizovat auto-terapeutické nebo samoléčebné síly našeho organismu správným nastavením páteře, pánve a všech kloubů. Yumeiho terapie je terapeutický systém sestávající z řady procedur (v závislosti na patologickém stavu). Jedno „sezení“ trvá asi 60 minut, během kterého terapeut používá asi 100 různých technik. Zahrnují především masáž hnětením a kompresí a mobilizaci všech kloubů prováděných bez bolesti (SEITAI – japonská chiropraktika). Během první návštěvy zkušený odborník shromažďuje veškeré potřebné informace o stavu pacienta a zdravotní anamnéze.

Yumeiho terapie obvykle obsahuje 10 až 30 relací (pokud je stav méně závažný, může to být 3 až 9 sezení). Nejlepší výsledky lze dosáhnout, pokud jsou návštěvy prováděny denně, nicméně přerušení mezi návštěvou může trvat až jeden týden. Po dokončení léčebného plánu se doporučuje si dopřát Yumeiho terapii měsíčně jako relaxační a preventivní léčbu.

A co vy? Vyzkoušeli jste někdy tuto metodu? Budeme rád za vaše komentáře pod článkem.

Co si dále o masážích přečíst?

VIDEO: Ukázka Yumeiho

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Yumeiho terapie (masáž) – na co je dobrá a jaké má účinky?”

  1. Tereza napsal:

   Na Yumeiho masáže chodím už několik let, nyní zhruba po jednom měsíci. V těhotenství mi vyhřezla ploténka, po porodu se relativně stabilizovala, ale postupně se začaly objevovat jiné problémy – bolesti kolene, ramene, blokády krční páteře. Klasická medicína žádným způsobem nepomohla. Našla jsem Yumeiho masáže na internetu a rozhodla se vyzkoušet – dnes si říkám, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí mého života :-) Zpočátku jsem chodila po týdnu, čtrnácti dnech, nyní pouze udržujeme jednou za měsíc. Mívala jsem pocit, že nedokážu najít polohu „rovně“, stále jsem něco vyvažovala, byla jsem unavená, rozbolavělá. Nyní jsem bez obtíží, můžu se volně pohybovat a o vyhřezlé ploténce vlastně ani nevím.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva