Sponzorováno

Kokosový olej na tetování – kdy ano? Nejčastější otázky 4.83/5 (12)

Dá se kokosový olej aplikovat na pokožku po tetováníAž někdy půjdete na tetování, použijte kokosový olej při následné péči o místo s tetováním. V dnešním článku se podíváme na to, jaký rozdíl může mít použití kokosového oleje na procesu hojení pleti po tetování.

Jasně, kokosový olej má mnoho různých možností použití v kuchyni (jeho zdravotní výhody či nevýhody při použití v kuchyni nyní nechme stranou). Jedním z nejoblíbenějších způsobů použití kokosového olej je určitě jeho aplikace na pokožku. Je oblíbený díky svým neuvěřitelným zvlhčujícím a ochranným vlastnostem. A právě během fáze hojení po tetování je vaše pleť zaneprázdněna regenerací – musí se zregenerovat po aplikaci tisíců drobných jehliček. Kokosový olej napomáhá v tomto procesu téměř stejným způsobem jako tradiční produkty následné péče o tetování, ne-li lépe!

Výhoda při používání kokosového oleje na tetování spočívá v mnoha jeho léčivých a antimikrobiálních vlastnostech. Díky vysoké hladině kyseliny laurové, která se nachází v kokosovém oleji, je ideální prevencí proti růstu bakterií a zajišťuje, že vaše nové tetování bude v tomto ohledu chráněno. Kokosový olej také skvěle působí na snížení zánětu a zmírnění bolesti. Samotný olej také podporuje tvorbu kolagenu, který je důležitou součástí procesu hojení ran – regeneruje kožní buňky a urychluje regeneraci. Jak mnozí z vás již možná vědí, kokosový olej je také neuvěřitelným přírodním zvlhčovačem, který dokáže pokožku krásně uklidnit (působ dobře třeba i na ekzém). Pokud tedy chcete udržet své nové tetování pěkně zvlhčené a přitom zabránit zánětu a růstu bakterií, je kokosový olej účinnou přírodní alternativou ke speciálním přípravkům pro péči o tetování!

Zajímá vás, zda je kokosový olej vhodný pro nová tetování? Podívejme se na 6 hlavních důvodů, proč je kokosový olej perfektní produkt následné péče o tetování.

1. Je vysoce hydratační

Kokosový olej je tvořen z tuku získaného z „masa“ kokosových ořechů. Mastné kyseliny se středním řetězcem, které se v něm nacházejí, pomáhají udržovat přirozenou vlhkost pokožky, což znamená, že pokožka v oblasti vašeho nového tetování nevyschne. Kokosový olej pomáhá udržovat pokožku hydratovanou, pružnou a hladkou, pomáhá vašemu novému tetování při hojení a udržuje přirozenou rovnováhu pokožky. Bylo dokonce doporučen pro použití v případech ekzému a velmi suché pokožky.

2. Chrání před infekcí

Kyseliny kaprylová a laurové v kokosovém oleji působí jako přírodní dezinfekční prostředky a chrání vaše tetování před mikrobiálními infekcemi. A to přeci potřebujte! Během procesu hojení tetování je poslední věc, se kterou se chcete potkat, nějaká ošklivá infekce.

3. Bojuje proti volným radikálům

Naše kožní buňky a těla potřebují kyslík, aby přežily, ale kyslík také vytváří oxidaci v kůži, což zase vytváří tzv. volné radikály. Tyto volné radikály urychlují proces stárnutí a mohou být škodlivé i pro zdravou produkci buněk, která je nutná během procesu hojení tetování. A jak s tím souvisí právě kokosový olej? Obsahuje vitamin E, který pomáhá pokožce udržet ji hladkou, zabraňuje jejímu vysušení a praskání a slouží jako přirozená ochranná bariéra. A také pomáhá blokovat tvorbu volných radikálů v pokožce a zároveň poskytuje mladistvý a pružný vzhled.

Vitamín E představuje základní antioxidant, který je přítomen v buněčných membránách a chrání buňky před poškozením volnými radikály.

4. Má protizánětlivé vlastnosti a je skvělý při hojení ran

Proteiny v kokosovém oleji pomáhají pokožce regenerovat po tetování, které je pro pleť velkým zásahem. Proteiny regenerují poškozené buňky. Kokosový olej má hodně silné protizánětlivé vlastnosti, které snižují oxidační stres.

Kokosový olej je tedy vynikající volba – napomáhá při celém procesu hojení ran. Kolagen působí tak, že napomáhá buňkám v místě rány, což podporuje růst tkání a pomáhá pokožce rychleji se hojit. Kokosový olej může také být dobrým pomocníkem pro snížení otoků a bolestí, revitalizaci vaší pokožky a podporou v celém procesu hojení.

Sponzorováno

5. Méně je zde více

Na čerstvé tetováním může být lákavé aplikovat hodně oleje (nebo nějakého krému), to však může zabránit přirozenému dýchání vaší pokožky. Vaše pokožka dokáže absorbovat pouze určité množství kokosového oleje, takže tenká vrstva je vše, co v tomto případě potřebujete! Takže pamatujte – nedávejte moc oleje, stačí fakt trošičku.

6. Je hypoalergenní

Pokud máte určité alergie nebo zjistíte, že jste citliví na určité složky různých přípravků, některé produkty následné péče o tetování pro vás nemusí být úplně vhodné. Vaše pokožka na ně nemusí dobře reagovat. Kokosový olej je skvělou přírodní alternativou pro osoby s citlivou pokožkou a kožními alergiemi, protože nezpůsobí podráždění ani žádné nežádoucí účinky.

Kokosový olej je také vhodnou náhradou za produkty, jako jsou: odličovač, zvlhčovač celého těla, lesk na rty, kondicionér / maska na vlasy, domácí zubní pasta a může dokonce zmírnit kožní poruchy, jako je akné, psoriáza a ekzém.

Časté dotazy týkající se kokosového oleje a jeho použití na tetování

Pojďme se podávat na několik nejčastějších dotazů s ohledem na použití kokosového oleje na pokožku po tetování.

Je bezpečné dávat kokosový olej na nové tetování?

Odpověď zní, že kokosový olej je naprosto bezpečný pro použití na nových tetováních a pokožce nabízí širokou škálu léčivých a regeneračních vlastností. Samotný olej je přirozený a působí na zvýšení hladiny kolagenu, k ochraně před bakteriemi a infekcemi a udržení hydratované a vláčné pokožky.

Jak často bych měl kokosový olej aplikovat na tetování?

Abyste si zajistili ochranu čerstvého tetování a zajistili jeho správné uzdravení, měli byste oblast tetování jemně umýt 2-3krát denně a poté nanést tenkou vrstvu kokosového oleje.

Mohou bakterie růst v kokosovém oleji?

Ačkoli kokosový olej má mnoho antimikrobiálních vlastností, je důležité, abyste při sahání do sklenice používali čisté ruce. Baktérie mohou růst i v kokosovém oleji, pokud jsou do nádoby vkládány špinavé ruce.

Je kokosový olej přírodní antibiotikum, které ochrání mé nové tetování?

Díky silným látkám v kokosovém oleji bojujícím proti bakteriím, zejména díky kyselině laurové, tento olej skvěle chrání vaše nové tetování před škodlivými bakteriálními látkami a infekcemi. Pokud hledáte přírodní metodu boje proti mikrobiálnímu růstu, je kokosový olej levným a vysoce efektivním produktem.

Měl by být kokosový olej při léčení nového tetování pevný nebo tekutý?

Na své nové tetování můžete bezpečně použít tekutý i pevný kokosový olej. Kokosový olej v jeho pevné formě zkapalní nad teplotou 25 stupňů Celsia. Tekutina je obecně lepší alternativou, protože se snáze nanáší na pokožku a umožňuje pokožce lépe dýchat, ale každá forma je bezpečná a účinná. Pokud zjistíte, že kokosový olej ztuhl, jednoduše ho zahřejte v ruce a naneste na pleť.

Jaký typ kokosového oleje bych si měl(a) zvolit pro své nové tetování?

Nejlepší typ kokosového oleje pro hojení tetování je panenský kokosový olej. Panenský olej funguje skvěle pro tetování po celém těle a bylo prokázáno, že funguje lépe než rafinovaný kokosový olej při hojení ran a při zachování vlhkosti kůže.

Při výběru kokosového oleje pro péči o tetování mějte na paměti, že olej, nikoli máslo, je důležité používat v časných fázích hojení. Mnozí se ptali, zda mohou použít kokosové máslo na tetování. Použijte olej, zejména v raných fázích.

A co vy? Zkoušeli jste kokosový olej na své tetování? Budeme rádi za vaše rady v tomto ohledu pod článkem.

A co si u nás ještě můžete přečíst o kokosovém oleji a tetování?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: , ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Kokosový olej na tetování – kdy ano? Nejčastější otázky”

  1. Jane napsal:

   Já mazala kokosakem a byl úžasný. Po tetování se pokožka moc pěkně zahojila.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva