Sponzorováno

Jak mít krásné ruce a nehty? 4.73/5 (11)

Jak mít krásné ruce a nehty?Pokud s někým jednáme, někdy na sebe vzhled našich rukou může upoutat pozornost. Je běžné ruku někomu podat, ukazovat s ní nebo se něčeho dotýkat. Mnohdy se jedná o opravdu nepřehlédnutelnou vizitku. Kolikrát nám ani nepřijde na mysl, jak moc je však pokožka rukou každodenně namáhána a odpíráme jí nezbytnou péči. Jak tedy ruce upravit tak, aby přitahovaly pozornost jedině v pozitivním slova smyslu?

Nezbytná manikúra

Péči o ruce se věnujte pravidelně, minimálně jedenkrát týdně je to nutné. Z nehtů nejprve důkladně odstraňte zbytky laků nebo stop po předchozí manikúře. Na vatový tampon nalijte trochu odlakovače a nehty s ním jemně přetřete. Můžete si vybrat odlakovač, který nehtům zároveň zajistí potřebnou výživu.

Následně na okraj nehtu naneste změkčovač kůžičky a pak ji opatrně zatlačte k okraji nehtu tak, aby na něm nevytvářela nevzhledné vrstvičky. Můžete k tomu využít speciální manikúrní tyčinku nebo dřívko. Vyhněte se odstřihování kůžičky, kterým si můžete pomoci tak akorát k vytvoření bolestivých záděrek.

Nehty vytvarujte pilníkem do hezky vypadajícího obloučku, vyhněte se jejich stříhání. K docílení požadovaného tvaru můžete vybrat hrubší pilník, na konečnou úpravu volte jemnější, kterým zahladíte případné nerovnosti. Lesk nehtům můžete dopřát pomocí leštícího hranolu nebo speciálního pilníku. Na samý závěr si ponechte nalakování nehtů. Jako spodní podkladový lak použijte některý, který nehty zpevní a vyživí. Až poté naneste dvě vrstvy barevného laku dle svého výběru. Podívejte se také na další tipy pro úpravu nehtů doma.

Stav pokožky rukou

Z rukou nejprve pomocí peelingu odstraňte vrstvičku suché kůže. Můžete využít již zakoupený peeling nebo si jej lze snadno vytvořit doma. Stačí vám k tomu smíchat vlažné mléko se solí do hustší kašičky. Tou pak ruce chvíli masírujte a poté důkladně umyjte teplou vodou.

Rukám pak dopřejte péči v podobě olejové lázně. Na deset minut je ponořte do vlažného oleje (nebo alespoň vlažné vody s přidaným olejem). Po vyndání je jemně osušte a aplikujte na ně výživný krém. Pro zesílení jeho účinku můžete nanést silnější vrstvu a ruce vložit na půl hodiny do igelitových rukavic nebo mikrotenových sáčků. Místo krému si můžete připravit i domácí vyživující balzám. Stačí v misce smíchat jeden žloutek, med a mléko tak, aby vám vznikla konzistence jemné kašičky.

Sponzorováno

Dlouhodobá pravidelná péče

Pokožka rukou je v mnoha ohledech namáhaná. Několikrát denně je vystavována změnám teploty, neustálému mytí a používání různých prostředků – třeba při úklidu. Je tedy důvod věnovat ji náležitou péči a pravidelně ji promazávat. Pomáháte ji tím udržovat v sobě vlhkost a vyhnete se tvorbě suchých šupinek na jejím povrchu.

Krém vtírejte několikrát denně, není na škodu přidat nějaký menší do kabelky a vmasírovat kdykoliv máte trochu času. Nanášejte jej i do kůžičky v těsném okolí nehtů. Právě ta má tendenci sesychat a tvořit silné bělavé vrstvy. Zvolte krém, který se rychle vstřebá a nezanechává na rukou po delší dobu nepříjemný mastný film.

Pokud u sebe pozorujete sklony k třepení nehtů, dopřejte si vitamíny, které jsou speciálně vyvinuté pro jejich výživu. Mohou pomoci tablety s obsahem zinku, selenu, hořčíku a křemíku. Lze na ně aplikovat i vyživující bezbarvé laky. Odstraňte ze svého života zlozvyk okusování nehtů nebo rozšiřování záděrek v jejich okolí.

Pečujte o ruce celý rok

Myslete na stav svých rukou v průběhu celého roku. V zimě, kdy na ně působí zejména mráz, noste bez ohledu na délku pobytu venku teplé rukavice. Naopak během léta jsou ruce vystavené přemíře slunečních paprsků, což může snadno způsobovat stárnutí pokožky a vytváření nehezkých tmavých skvrn. Před pobytem venku je tedy namažte kvalitním opalovacím krémem.

Cvičte

Celé tělo miluje sport. I ruce. V rozumné míře samozřejmě. Zapojte nějakou aktivitu do vašeho dne. Pokožku budete mít krásnou nejen na rukou, ale na celém těle. A mrkněte také na následující cviky.

Co si ještě přečíst na toto téma?

VIDEO: Cviky pro krásné ruce

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva