Sponzorováno

Kokosový olej na vlasy – jak ho používat? 4.57/5 (72)

Je kokosový olej vhodný pro péči o vlasy?

Je kokosový olej vhodný pro péči o vlasy?

Kokosový olej je jednoznačně jedním z nejúčinnějších druhů ošetření vlasů pro velmi širokou škálu problémů s vlasy. Mnozí tvrdí, že kokosový olej skutečně funguje lépe než jakékoli z umělých procedur na trhu a protože je to 100% přírodní, neobsahuje silikony, alkohol a jiné chemické látky, které mohou zhoršit citlivost pokožky a vlasů.

Funguje neuvěřitelně dobře na opravu poškozených vlasů, které byly příliš často upravované, poškozené teplem, nebo jen přirozeně suché. Kokosový olej je také přirozené antimykotikum, což z něj dělá perfektní druh léčby lupů jen jejich prevenci. Je skvělý na pravidelné použití pro zachování zdravých vlasů a vlasové pokožky je-li používán jako součást vaší pravidelné péče o vlasy (1-4 krát za měsíc).

Kokosový olej do vlasů pronikne lépe

Kokosový olej lze nalézt v různých drogeriích, obchodech s potravinami, organických obchodech s potravinami, nebo obchodech se zdravou výživou. Kokosový olej funguje dobře na ošetření suchých a poškozených vlasů, protože molekulární struktura kokosového oleje, na rozdíl od jiných olejů a hydratačních krémů, které sedí na vlasech, je ideální pro proniknutí do vlasu kolem kutikuly, opravu a prevenci poškození vlasů směrem zevnitř ven.

Kyselina laurová, kyselina kaprinová, a vitamin E (všechny z nich přítomné v kokosovém oleji) pomáhají restrukturalizaci vlasů, zvyšují pevnost vlasů, čímž zabraňují ztrátám proteinů, a výrazně zvyšují lesk. Lidé, kteří si pravidelně ošetřují vlasy kokosovým olejem hlásí zvětšený objem vlasů, jejich lesk a upravovatelnost, menší lámavost vlasů, méně statického náboje, zamotaných vlasů a roztřepených konečků. Mnozí také tvrdí, že jim vypadává méně vlasů a po pravidelném používání oleje jsou na pocit hustší.

Jak používat kokosový olej na hloubkové ošetření vlasů

Pro hlubší podpůrnou léčbu, vmasírujte pár lžic kokosového oleje do čistých, vlhkých vlasů a pokožky hlavy (pokud jsou vaše vlasy řidší, nebo se snadno stanou mastnými, nemusíte olej aplikovat na pokožku hlavy, protože by je mohl zatížit). Pokud máte dlouhé vlasy, možná budete potřebovat více oleje. Použijte více oleje, na místa, kde jsou Vaše vlasy nejsušší a nejvíce poškozené (obvykle na koncích) a méně tam, kde jsou vaše vlasy je nejzdravější (ve střední části a na pokožce hlavy).

Nejlepší je vlasy rozdělit na několik částí a aplikovat kokosový olej po pramenech, abyste pokryli všechny vlasy. Pokud je Váš kokosový olej v pevném stavu, budete ho muset trošku zahřát aby se roztál. Nechte olej na vlasech po dobu 20-30 minut. Lidé s velmi suchými nebo porézními vlasy si olej mohou nechat na vlasech delší dobu a někteří lidé kokosový olej používají jako noční ošetření vlasů. Chcete-li zvýšit účinnost léčby, zakryjte vlasy koupací čepicí a zabalte vlasy do teplého ručníku (čerstvého ze sušičky), nebo aplikovat na vlasy teplo fénem po dobu několika minut. Protože olej je velmi těžký, budete si po jeho aplikaci muset umýt vlasy šamponem.

Sponzorováno

TIP: Kosmetické oleje jsou lepší než krémy

Nebojte se s kokosovým olejem experimentovat

Kokosový olej může být dar z nebe pro lidi s vážně poškozenými a tepelně upravovanými vlasy. Bude důležité experimentovat s množstvím kokosového oleje a tím, jak dlouho ho na vlasech nechat, aby do nich pronikl a účinkoval pro váš konkrétní typ vlasů. V případě, že kokosový olej Vaše vlasy zatíží nebo je zanechá mastné, zkuste použít menší množství si vlasy po ošetření lépe umyjte šamponem.

Jak používat kokosový olej na hydrataci a snadnější rozčesávání vlasů

Po sprchování můžete na konečky vlasů aplikovat velmi malé množství kokosového oleje pro jejich snadnější rozčesávání nebo jako denní krém pro velmi suché vlasy. Kokosový olej dělá divy i pro problémy se suchou pokožkou.

Jak používat kokosový olej k léčbě lupů

K léčbě lupů vmasírujte do pokožky hlavy malé množství kokosového oleje a nechte jej působit po dobu alespoň 10 minut, případně i přes celou noc (nasaďte si sprchovou čepici nebo si zabalte hlavu nebo polštář do ručníku). Umyjte si vlasy šamponem.

Co si dále přečíst o kokosovém oleji a vlasech?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

VIDEO: KOKOSOVÝ OLEJ – tipy a triky na použití

Sponzorováno

Zdroje článku a studie o vlivu kokosového oleje na vlasy

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva