Sponzorováno

Jak může mandlový olej pomoci s kruhy pod očima? 4.8/5 (10)

  • Mandlový olej je známý svými potenciálními benefity na kruhy pod očima. V tomto článku najdete vysvětlení, jak může pomoci.
  • Je super na hydrataci okolí očí: Mandlový olej je bohatý na mastné kyseliny, které pomáhají zvlhčit a vyživit citlivou pokožku pod očima. Pravidelné používání mandlového oleje může snížit suchost a zlepšit celkový vzhled kruhů pod očima.
  • Zklidnění a redukce otoků: Mandlový olej obsahuje protizánětlivé složky, které mohou pomoci zmírnit podráždění a snížit otoky pod očima. Tím se mohou minimalizovat výrazné kruhy a otoky v oblasti očí.
  • Zlepšení krevního oběhu: Jemné masáže mandlovým olejem pod očima mohou podpořit lepší prokrvení této citlivé a jemné oblasti. Zlepšený krevní oběh může pomoci snížit tmavost kruhů a zlepšit celkový tón pokožky.
  • Pozor ale na to, že účinnost mandlového oleje může být individuální a závisí na různých faktorech, včetně typu pleti a příčin kruhů pod očima. Doporučuje se provádět testování na malé části pokožky a sledovat reakci před pravidelným používáním mandlového oleje na této oblasti. Je také vhodné konzultovat vše u svého dermatologa, zejména pokud máte závažné problémy s kruhy pod očima.

Mandlový olej může pomoci  kruhy pod očima

Mandlový olej může pomoci kruhy pod očima

Příčiny tmavých kruhů pod očima

Tmavé kruhy jsou výmluvným příznakem nedostatku spánku, stresu, alergií nebo nemoci. Nicméně mnoho lidí má tmavé kruhy pod očima prostě přirozeně, i když jsou dobře odpočatí. To se může opravdu stát, protože kůže pod očima je tenčí, takže krevní cévy jsou u některých lidí jednoduše zřetelnější. Tenčí kůže může také snáze ztrácet vlhkost a dehydratovat se.

Může pomoci mandlový olej na kruhy pod očima?

Mandlový olej může pomoci jemně zesvětlit tmavé kruhy pod očima a snížit otoky pod očima. Je to díky jeho protizánětlivým a antioxidačním vlastnostem.

Mandlový olej také obsahuje retinol, vitamín E a vitamín K, které udrží jemnou pokožku pod očima hladkou, aniž by ji dráždily. Tyto, v mandlovém oleji přirozeně se vyskytující ingredience, mohou také pomoci stáhnout rozšířené krevní cévy, které způsobují změnu barvy kruhů pod očima – budou trošku méně výrazné.

Jak používat mandlový olej na tmavé kruhy pod očima?

Když chcete používat mandlový olej na tmavé kruhy pod očima, kupte si určitě hodně kvalitní olej. Mandlový olej by měl být čistý (bez dalších přísad) a za studena lisovaný, nejlépe organický.

Nejprve si pečlivě umyjte ruce mýdlem a vodou. Poté si umyjte obličej jemným čisticím prostředkem a jemně vmasírujte malé množství mandlového oleje do oblasti pod očima. Masáž pomáhá zlepšit krevní oběh v oblasti očí. Pro dosažení nejlepších výsledků to takto udělejte večer a nechte olej působit přes noc a ráno ho smyjte.

Abyste viděli výsledky, budete muset mandlový olej používat přes noc denně po dobu alespoň několika týdnů. Ano, může to trvat takto dlouho, než se projeví výsledky zvýšené cirkulace, zesvětlení tónu pleti a hydratace pokožky.

Zkuste mandlový olej i v kombinaci s jinými prostředky

Mandlový olej může být účinnější při léčbě tmavých kruhů pod očima, pokud se používá ve spojení s jinými prostředky.

Kombinace mandlového oleje s medem může například pomoci zvýšit jeho účinnost díky protizánětlivým účinkům medu a hydratačním schopnostem.

Chcete-li použít tento přirozený lék, smíchejte malinkou lžičku medu se čtyřmi až pěti kapkami mandlového oleje. Před spaním ho vmasírujte do tmavých kruhů pod očima.

Pro tento účel je nejlepší surový, nezpracovaný, organický med, protože ten má nejpřirozenější zdravotní přínosy.

Tato léčba nemusí dobře fungovat pro ty, kteří se během spánku otáčí a zmítají. Přestože med na obličeji není moc lepkavý, může se dostat kamkoliv po celém polštáři a potenciálně i do vlasů, pokud během noci často měníte polohy.

Sponzorováno

Avokádový olej je další vynikající možností, kterou lze použít v kombinaci s mandlovým olejem. Avokádo obsahuje řadu různých živin, které jsou prospěšné pro zdraví pokožky, včetně vitaminu E. Existují také důkazy, že může zlepšit hojení ran, což znamená, že dokáže udržet vaši pokožku ve vynikajícím stavu.

Smíchejte dvě kapky avokádového oleje se čtyřmi kapkami mandlového oleje a naneste na tmavé kruhy pod očima. Druhý den ráno to smyjte.

Je mandlový olej účinný na kruhy pod očima?

Existuje mnoho neoficiálních důkazů o tom, jak může mandlový olej pomoci snížit tmavé kruhy pod očima, ale výzkum tohoto přesného použití je celkem malý.

Jak již bylo řečeno, existují vědecké důkazy prokazující jeho pozitivní přínosy pro pokožku obecně a vysvětlují, proč může mít pozitivní účinky na tyto otravné tmavé kruhy.

Dobře zdokumentované jsou například protizánětlivé účinky mandlového oleje. Může pomoci snížit otoky spojené s tmavými kruhy a výrazně zlepšit jejich vzhled.

Je také známo, že má změkčující a sklerotizující vlastnosti, které zlepšují pleť a tón pleti. (Sklerosant je lékařský termín, který znamená „způsobuje, že se žíly stahují a nejsou tak viditelné.“)

Jedna studie dokonce zjistila, že tyto vlastnosti oleje z hořkých mandlí snižují viditelnost strií a brání jejich budoucímu rozvoji, což prokazuje zesvětlující a hojivé schopnosti pokožky.

Podle neoficiálních důkazů to obvykle trvá dva až tři týdny používání mandlového oleje denně, než zaznamenáte znatelné výsledky.

Rizika a vedlejší účinky

Při místní aplikaci je mandlový olej pro většinu lidí velmi bezpečný. Výjimkou jsou alergici na ořechy, v takovém případě by se nikdy neměl používat mandlový olej.

U některých jedinců může mandlový olej dráždit pokožku nebo způsobit její prasknutí. Abyste tomu zabránili, naneste mandlový olej na malý testovací kousek pokožky, než jej začnete používat na tmavé kruhy pod očima, zvláště pokud víte, že je vaše pokožka citlivá.

Mandlový olej by se neměl užívat perorálně, protože může vést k nežádoucím účinkům od gastrointestinálních potíží přes přibírání na váze až po předávkování vitamínem E. Místo toho můžete zkusit sníst asi 10 mandlí denně. To nebude tak účinné jako aplikace mandlového oleje lokálně, ale pro ty, kteří pociťují podráždění, mohou tyto nutriční výhody stále pomoci.

Shrňme si informace

Ke potvrzení účinků mandlového oleje jako léčby tmavých kruhů pod očima je zapotřebí více výzkumu. Neoficiální a podpůrné důkazy o jeho účinnosti jsou celkem silné.

Pokud máte zájem o použití mandlového oleje ke snížení tmavých kruhů pod očima, vyhněte se používání volně prodejných produktů nebo krémů, které tvrdí, že toho dosáhnou. Místo toho přidejte med nebo avokádový olej do mandlového oleje, pokud chcete přidat další účinné látky do léku. Nechcete přehnaně ošetřovat tuto jemnou oblast. Buďte opatrní a jemný.

Pokud si nejste jisti, zda je pro vás mandlový olej vhodný, nebo pokud po třech týdnech nevidíte žádné změny, promluvte si se svým dermatologem či lékařem o alternativní léčbě.

Sponzorováno

Zkoušeli jste mandlový olej na tmavé kruhy pod očima? Napište mi do komentářů.

A dále si o mandlovém oleji přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: , ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva