Sponzorováno

Jak správně vybrat make-up? 4.89/5 (9)

Jak správně vybrat make-up?Je mnoho žen, které bez líčení doslova ani nevychází ze svého bytu. Potom jsou takové, které se každý den nelíčí, ale když jde o důležitou událost, neopomenou vylepšit svůj vzhled. Pokud je dnes v této oblasti něco, co je považováno za naprostý základ, je to zcela přirozeně make-up. Ten dnes používá stále větší procento žen. Není se čemu divit, jelikož dokáže dokonale skrýt jakékoliv nedokonalosti a zajistit, že vaše pleť bude mít takový odstín, jako požadujete. Pokud jste v této oblasti začátečnicí, podívejte se s námi na to, jak vybrat make-up, abyste byla spokojená.

První rada, jak vybrat make-up, se týká ročního období

Důležité je při výběru zohlednit i to, jaké je aktuální roční období. Právě to by mělo být prvním krokem, když si vybíráte make-up. Je totiž třeba říci, že jiné odstíny a varianty se používají v létě, a jiné v zimě. Pokud začneme obdobím léta, kdy je teplo, je třeba říci, že v takovém případě je ideální postupovat tak, že zvolíte takový make-up, který bude lehký, svěží a světlejší. Pokud jde naopak o výběr možnosti na zimu, již se nemusíte vyhýbat ani těm hutnějším, ani těm tmavším. Toto jsou hlavní požadavky, na které je dobré se zaměřit a které byste měla respektovat.

Jak vybrat make-up podle odstínu?

Lehce jsme již nastínili, že pokud jde o volbu konkrétního odstínu, je určitě dobré postupovat podle toho, jaké je roční období. Dále ale nezapomínejte nato, že roli by měla hrát hlavně přirozenost. Rozhodně je důležité nezvolit make-up ani příliš světlý, stejně jako je důležité hledět na to, aby nebyl příliš tmavý. Roli v daném směru hraje především přirozený odstín vaší pleti. Podle něho vybírejte i odstín make-upu. Abyste vybrala správně, máme pro vás hned několik tipů, jak na to. Určitě se je nebojte realizovat, jelikož jedině tak se vyhnete tomu, že koupíte drahý kosmetický přípravek, který skončí v koši. Na co se tedy zaměřit?

 • Nevybírejte odstín jenom podle barvy na obalu
 • Make-up si vyzkoušejte
 • Roztírejte na tvář, nikoliv na zápěstí, jak je zvykem

Dále při zkoušení doporučujeme i to, že byste měla vyjít ven, na denní světlo. Zářivky v obchodech sice mohou vaši tvář dokonale nasvítit, ale také dokážou vzhled make-upu vizuálně zkreslovat. Jedině tak budete mít jistotu, že s výběrem odstínu skutečně nešlápnete vedle.

Při výběru myslete i na vaši další kosmetiku

Odstín máte vybraný. Nyní přichází na řadu krok číslo dvě. Ten souvisí hlavně s tím, jaké je konkrétní složení daného produktu a jak dobře dokáže reagovat s vaší další kosmetikou, kterou používáte. O co se může jednat? Třeba o váš denní krém, nebo i o podkladovou bázi, kterou je doporučováno používat. Dokonalý výsledek samozřejmě poznáte na první pohled, jelikož vše bude vypadat přirozeně. I tato rada, jak vybrat make-up, je velmi důležitá. Jsou totiž situace, kdy si dva produkty hlavně vzhledem ke svému složení nesednou, a problém je na světě. To může znamenat třeba i to, že může dojít k poměrně výraznému drolení, nebo i k tomu, že může naopak výrazně ztékat. Toto je třeba eliminovat už při samotném výběru.

Sponzorováno

Víte, jakou máte pleť?

I toto je třeba zohlednit ve chvíli, kdy potřebujete správnou a také objektivní radu, jak vybrat make-up. Nejprve je třeba mít jasno v tom, jaký typ pleti vlastně máte. Dnes můžeme jednotlivé možnosti rozdělit do tří hlavních skupin, a to je:

Pokud s ní nemáte jakékoliv problémy a díky tomu ji lze zařadit do kategorie té normální, je to pro vás výhra, jelikož se dá říci, že výběr nebude zase až tak složitý, protože není problémem zvolit jakýkoliv produkt od kvalitní značky. Pokud však máte suchou pleť, je dobré se zaměřit primárně na to, aby ji váš make-up jakkoliv více nevysušoval. Pokud naopak máte pleť, kterou bychom mohli označit jako tu, která je příliš mastná, je ideální volbou spíše kompaktní make up, popřípadě takový, který má zmatňující efekt. V těchto případech rozhodně nešlápnete vedle.

Dejte si pozor také na kvalitu krytí

Na co je dobré dále myslet, to je rozhodně i kvalita krytí. S čím souvisí? Je to nejenom samotné složení používaného make-upu, ale souvisí například také s tím, jak moc potřebujete zahladit jakékoliv nedokonalosti. Pokud je pro vás korektor každodenní pomůckou, je dobré volit takový make-up, který nabídne jistotu velmi vysokého krytí. Pokud ale chcete pleti zachovat její přírodnější vzhled, a budete ji chtít pouze sjednotit a rozzářit, je ideální volbou takový, který nabídne menší hustotu a tedy i menší krytí jako takové.

Jak make-up vybíráte vy?

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Jak vybrat správný makeup (výběr dle typu pleti, odstín, světlo, kde zkoušet atd.)

VIDEO: Jak vybrat ten správný makeup?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva