Sponzorováno

Průzkum firmy DOVE ukázal: 96% žen není se svým vzhledem spokojených 4.5/5 (6)

Značka Dove realizovala průzkum, který ukázal, že pouze 4% žen jsou spokojené s tím, jak vypadají. Dermatoložka a osobní trenérka přitom hovoří jasně: stačí, abychom se o sebe více starali a abychom aktivně pracovali na svém vztahu k sobě.

Kampaň OBJEV SVOJI KRÁSU

Objev svou krásu – tak se jmenuje letošní kampaň značky Dove, kterou chce pomoci ženám mít se rády takové, jaké jsou. Předcházel jí globální průzkum, který přinesl nepříliš potěšující čísla. Pouze 4% žen jsou spokojeny s tím, jak vypadají. Až 73% žen však přiznalo, že k tomu, aby se cítili sebevědomě, subjektivní pocit vlastní krásy do velké míry přispívá a až 59% žen cítí velký tlak ze strany společnosti na to, jak vypadají. Ironií je, že 80% žen si myslí, že na každém člověku je něco pěkné a každý člověk je něčím krásný. Na otázku, co je tedy krásně na nich samých, už odpovědět neuměli. Odpovědět však uměli velmi rychle a často i rozsáhle na otázku, co je pěkné na jejich kamarádkách. Poslední zajímavé číslo průzkumu je to, že až 72% žen věří, že pro krásu nemusí být dokonalé, důležité je, aby se o sebe ženy staraly o své tělo, svou pokožku ap. a zvýrazňovaly to, co je na nich krásné. Až polovina z nich ale přiznala, že to samy nedělají …

Dove to chce změnit a také proto oslovil na spolupráci odbornice, které by tomu měly dopomoci. První je dermatoložka Michaela Blaško, která se značkou spolupracuje již druhý rok a druhou osobní trenérka Janette Šimková. MUDr. Blaško poukazuje na zásadní problém, který z průzkumu i vyplynul – nestaráme se o sebe dostatečně: „Z mé několikaleté praxe jasně vyplývá, že lidé se o svou pokožku začínají zajímat zejména tehdy, když se s ní něco děje. Vyléčit nemocnou kůži se ale nedá na počkání, proto by bylo dobré, kdyby si každý z nás uvědomil, že se o ni třeba pravidelně pečovat a věnovat jí dostatečnou pozornost“.

Sponzorováno

A jaké jsou její rady na denní péči?

V první řadě je důležitá hygiena kůže, při které nestačí čistá voda. Ta nedokáže odstranit nečistotu rozpustnou v tucích, a tak je vhodné použít například krémovou tabletu. S naším subjektivním pocitem spokojenosti souvisí i pocení, které nás často provází nepříjemným zápachem. Dermatoložka proto doporučuje používat deodorant, který zápach eliminuje a překrývá, nebo antiperspirant, který i zabraňuje pocení jako takovému. Při péči o vlasy doporučuje dbát na výběr šamponu: „Nevhodný výběr šamponu může vlasům uškodit.“ Stejně důležitý je při sprchování výběr sprchového gelu. Vhodný je takový, který pokožku nejen čistí, ale zároveň i hydratuje. Právě kvůli dostatečné hydrataci je po každém sprchování důležité se i nakrémovat. „Lipidy jsou přirozené stavební prvky kůže, které drží povrchové vrtstvy buněk pohromadě, čímž vytvářejí ochranný film pro udržení vlhkosti. Pokožka si maz vytváří i přirozeně, ale právě v důsledku častějšího mytí je důležité pomoci jí dodat ho zvenku – promašťování, krémování“ upozorňuje MUDr. Blaško.

Osobní trenérka Janette Šimková navíc připojuje pár tipů na to, abyste se o sebe starali nejen zvenčí, ale i zevnitř:

Směle se spolehněte na své dary

Vše, co potřebujete, abyste byli sama sebou, našli vlastní směrování a objevili svou jedinečnost, je ve vás. Věřte tomu, že máte co nabídnout a vkládejte to do všeho, co děláte. Aktivně využívejte své schopnosti, znalosti a intuici. Ukažte, co je ve vás, a přitom buďte vždy připravena učit se nové věci.

Osvoboďte se od starých zvyků a obav

Hlubší vcítění se do sebe vám pomůže přijímat, že za vším, co děláte, je touha obohatit vlastní, i cizí životy. Pragmatismus tohoto postoje spočívá v odhodláni zaměňovat „MUSÍM“ za „CHCI“ – je to jeden ze způsobů, jak zažít nový pocit svobody a štěstí.

Nadchněte se pro změnu

Rozdýchejte v sobě jiskru nadšení pro něco, v co věříte nebo co máte ráda a postupně vás to dovede k tomu, co vám skutečně v životě dává smysl. Potřebujete si nastavit vlastní systém hodnot a pozitivně laděných cílů – oni budou vámi „hýbat“, a tak se nevzdáte dříve, než přijdete do cíle. Vaše snažení totiž nebude o tom, co je vaší vizí, ale o tom, co s vámi vaše vize bude dělat.
Proměňte své touhy a vize ve skutečnost

Sponzorováno

Motivace má velmi blízko k výjimečnosti: Co mě motivuje, to mě baví; co mě baví, to dělám ráda; v tom, co dělám ráda a baví mě to, jsem výjimečná.

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva