Sponzorováno

Jak na suchou pleť? Jak se starat o suchou pokožku? 4.91/5 (22)

Jak si poradit se suchou pletí?

Jak si poradit se suchou pletí?

Šupinky. Citlivá pokožka. Pocit napjaté kůže. To jsou symptomy, které zažívá mnoho z nás. Starat se o suchou pokožku je stejně nepříjemné, jak bojovat s mastnou pletí. Zde se však nejednou přihodí i cosi navíc: zarudnutí, podráždění a jiné projevy přecitlivělé pokožky. Poradíme vám, jak stav pleti postupně zlepšit.

Máte suchou pleť? Začněte vodou

Ačkoli většina z nás automaticky sáhne po hydratačním krému v naději, že se o suchou pleť postará, je třeba začít zevnitř. Pokud pijete příliš mnoho kávy a žalostně málo vody, jako první si nedostatečný pitný režim odnese pleť. To, co chybí organismu dovnitř, se raz dva projeví i na pokožce. A tak dříve, než se rozhodnete pro koupi nového zvláčňujícího pleťového krému, zkuste odstartovat den sklenicí vody s citronem a lžičkou medu.

Během dne vypijte minimálně osm sklenic vody, případně si na pracovní stůl postavte láhev s vodou a do odchodu z práce se ji snažte vypít. Uvidíte, že po několika týdnech zaznamenáte výrazné zlepšení pleti.

Ten pravý krém

Právě správný krém by měl být alfou-omegou vaší kosmetické výbavy. Upřednostňujte krémy, které udržují vláhu v pleti a zásobují ji hydratačními složkami během celého dne. Výborně fungují přípravky s výtažky z červené řasy nebo růže z Jericha, která přežije i extrémní sucho, aniž by se vysušila (najdete například v nových krémech od Oriflame), nebo mléka pro extrémně suchou pokožku (v lékárně vám doporučí například Excipial Lipolotio, které je určeno na velmi vysušenou pleť).

Účinnými v boji se suchou pletí jsou i ovesné mléko, kosmetika s olivovým olejem nebo mandlový či jojobový olej a bambucké máslo.

Pokud je vaše pleť mimořádně citlivá, raději konzultujte výběr vhodné kosmetiky s dermatologem. Pamatujte, že to, co zabralo vaší kamarádce, nemusí fungovat i u vás, ačkoli přátelské doporučení nejsou nikdy na škodu.

A krémujte přiměřeně, nepřehánějte to

Odborníci na krásu tvrdí, že na nakrémování celého obličeje stačí množství krému velikosti hrášku. Zřejmě se však najde jen málo z nás, které budou s takovým tvrzením souhlasit. Krém vsákne už během roztírání do pokožky rukou a nedostane se do všech zákoutí obličeje. Proto si tvář krémujte takovým množstvím krému, po jakém se budete cítit pohodlně.

Sponzorováno

Pleť nesmí být napnutá, ale ani promaštěná.

Myjte pleť jemně

Ženy se suchou pletí mnohem méně bojují s projevy akné a proto by měli zvolit i jemnější způsob mytí pleti. Místo častých peelingů investujte do krémové emulze, kterou si budete čistit večer a ráno pleť. Na dočištění pokožky používejte osvěžující tonika vhodné pro váš typ pleti, například s růžovou vodou, či s okurkovým extraktem.

Vyhýbejte se agresivním pleťovým vodám s alkoholem, které vaši citlivou pokožku vysuší a zbytečně podráždí.

Mnohé ženy se suchou pletí musí bojovat zároveň i s projevy přecitlivělosti, s podrážděnou pokožkou, červenými skvrnami, extrémně vysušenými místy na obličeji, krku či dekoltu. Nejednou jsou takové alergické reakce vyvolané přílišným čištěním pleti.

Pleť proto čistěte pouze jemnými, ideální pěnovými čistícími gely, make-up odstraňujte hypoalergenním odličovačem. Peeling si dopřejte nejvýše dvakrát do měsíce a vždy vsaďte na přírodní, nevysušující produkty.

Vyvarujte se chyb – nevysušujte ji ještě více

Pleť v zimě díky přechodem z vytopených místností do chladného počasí velmi trpí. I proto bývá na jaře podrážděná. Snažte se proto omezit nebo zcela vyloučit to, co ke špatné kvalitě ještě více přispívá. Je to především:

  • již zmíněný nedostatečný pitný režim
  • pleťové pudry
  • nevhodně zvolený podkladový make-up
  • nevhodné pleťové masky
  • dlouhý pobyt ve vaně a používání pěn do koupele

A co vy? Jak se suchou pletí bojujete vy? Budeme rádi za komentáře.

Co si dále o suché pleti přečíst?

VIDEO: Jak pečovat o SUCHOU pleť

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva