Sponzorováno

Nejčastější chyby v líčení, které dělá velká spousta žen – jaké to jsou? 4.9/5 (10)

Je lepší nebýt nalíčená vůbec, než špatně.

Je lepší nebýt nalíčená vůbec, než špatně.

Také je vaší touhou vypadat dokonale, a tak k tomu začínáte využívat dostupných možností, které jsou spojeny s bohatým sortimentem kosmetických produktů, které jsou spojeny s vylepšením vaší přirozené krásy? Pokud ano, nezapomínejte na to, že domácí líčení je vždy spojeno s určitými pravidly a s tím, že byste se měla vyvarovat různých chyb. Zajímá vás, jaké to mohou být? Podívejte se společně. Možná jste to i vy sama, kdo dané chyby celkem pravidelně dělá, a to aniž by si to jakkoliv uvědomovala.

Make-up nanášený přímo na pleť?

První chybou, které se musíme dotknout, je ta, která souvisí s nanášením make-upu. Pokud ho nanášíte přímo na pleť, je to velký problém. Nikdy byste neměla zapomínat na podkladovou vrstvu, ve formě kvalitního krému. Z jakého důvodu? Primárně proto, že dané krémy pomohou vaši pleť nejenom vyživovat, ale budou spojené také s tím, že ji budou celkem dobře chránit. Pokud budeme konkrétní, tak pomocí vhodného krému eliminujete:

 • Výskyt různých vyrážek a pupínků
 • Výrazné vysoušení pleti
 • Nadměrnou hrubost pleti

Nevhodný odstín líčení

Pokud to přeženete s barvou, rozhodně si můžete být jista, že budete vypadat velmi nepřirozeně. Pokud si druhou chybu v našem přehledu popíšeme detailněji, potom je spojena se situací, kdy použijete odstín, který je příliš světlý, nebo se může jednat o situaci, kdy je příliš tmavý. Obojí je pochopitelně špatně a výsledek bude nepřirozený. Zároveň musíme dodat, že doporučení ideálního odstínu je vždy velmi individuální. Správnou cestou je zohlednit to, zda máte pleť světlejší nebo toho zvolit odstín, který bude co možná nejpodobnější. Díky tomu budete moci dosáhnout nalíčení, které bude zcela přirozené a v jakýchkoliv světelných podmínkách bude zaručeně vypadat dobře.

Nadměrné množství líčidel

Pamatujte jedno velmi důležité pravidlo. A to takové, že méně znamená více. Pokud si na tuto větu vzpomenete při svém líčení, rozhodně nebudete dělat tu chybu, kterou dělá stále mnoho žen. Je spojena pochopitelně s tím, že mnohé ženy dané líčení skutečně přehánějí a používají tak až nadměrné množství různých líčidel.

Nejenom, že se snaží kombinovat naprosto vše, co mají ve své koupelně, ale také make-up na jejich tváři vypadá jako zcela neprostupná a silná krusta. Tato cesta nejenom že není ideální, ale rozhodně je chybná. Důvodem není nutně jenom nepřirozený vzhled, ale důvodem je také to, že velká vrstva může případné nedokonalosti naopak zvýraznit, než zakrýt.

Sponzorováno

Chybné použití líčidel

Když si projdete všechna svá líčidla, jasně zjistíte, že každá část vaší kosmetické taštičky je určená na konkrétní věc. A tak byste k ní také měla přistupovat a s ohledem na to ji také používat. Mnoho žen totiž dělá tu chybu, že svá líčidla používá špatně. Příkladem jsou třeba různé korektory, které jsou primárně určené na pupínky, ale ženy je používají třeba na to, aby s nimi zakryly kruhy pod očima. Jiné zase svou řasenku nevyužívají nutně jenom na řasy, ale používají ji také na své obočí, jako alternativu ke klasické tužce. Chybou je také používání různých práškových produktů tam, kde se více hodí ty na bázi krému. Příkladem může být již zmíněná oblast kolem očí.

Často se jedná buď o začátečnické chyby, nebo chybné kroky plynoucí z toho, že máte k dispozici jenom omezený počet líčidel. Zde raději pamatujte, že je lepší nebýt nalíčená vůbec, než špatně.

Jednotvárný vzhled

Cílem k dokonalému vzhledu je také snaha o vytváření zajímavých kontrastů, díky kterým váš obličej i vy sama vyniknete. Co je tedy primární chybou? Je to snaha o dosažení jednotvárného vzhledu. Ten bude působit spíše uměle a nezajímavě, než originálně a příjemně. Pokud chcete tip, jakou jít cestou, potom doporučujeme:

 • Přirozený make-up
 • Výraznější červené rty
 • Černě zvýrazněné oči

Nekvalitní produkty

Poslední chybou, na kterou se zaměříme, je použití nekvalitních produktů. Ty špatné mohou způsobit to, že vaši pokožku výrazným způsobem podráždí a ta bude trpět přecitlivělostí. Nejde ale o jediný problém nekvalitní kosmetiky. Stejně tak byste neměla zapomínat na to, že vaše líčení obvykle musí vydržet i několik dlouhých hodin. A je jedno, zda se jedná o běžný pracovní den, nebo třeba společenský ples. Není nic horšího, než když se zpotíte a začne vám ztékat make-up.

Stejně tak není nic příjemného ani to, když vám drobné slzy v očích začnou rozpouštět vaši řasenku. Obojí se vám stane u méně kvalitních produktů, které nedokážou nabídnout voděodolnost. Ty, které ji nabídnou, vás v daných situacích zaručeně podrží.

Pozor i na odličování

V rámci výčtu chyb nesmíme zapomínat ani na tu, která se týká odlíčení. I to je důležité, jelikož jedině tak budete dokonale prospívat své pleti. Ta bude mít možnost se po náročném dni opět naplno nadechnout a bude mít možnost dokonalé regenerace. Právě to, že se nebudete každý den odličovat, nebo to budete neustále odkládat je také jednou z věcí, které můžeme označit jako celkem velkou chybu, která se projeví hlavně na kvalitě, tedy spíše na nekvalitě vaší přirozené pleti a její krásy.

Co si dále o líčení přečíst?

VIDEO: Nejčastější chyby v líčení

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva